Skocz do zawartości
Wojtasik17

Czemu jest taka mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu zalałem baniak 20l z żywym piachem i skałą sucha coś typu base rock w sklepie z akwarystyka morska skala była moczona pod ciśnieniem płukana woda ro i cały czas widać jak pod katem się patrzy to widać taki jakby unoszący się pył pływający cały czas nie wiem czy to od tego piachu czy od skały nie wiem co mam z tym zrobić  może to od piachu bo nie był płukany tylko odmulany w akwarium jak podmianie robiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Wojtasik17 napisał:

W styczniu zalałem baniak 20l z żywym piachem i skałą sucha coś typu base rock w sklepie z akwarystyka morska skala była moczona pod ciśnieniem płukana woda ro i cały czas widać jak pod katem się patrzy to widać taki jakby unoszący się pył pływający cały czas nie wiem czy to od tego piachu czy od skały nie wiem co mam z tym zrobić  może to od piachu bo nie był płukany tylko odmulany w akwarium jak podmianie robiłem 

Jaką masz filtrację mechaniczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada 300l/h w kaskadzie wkład bio active czy coś takiego takie kamyki na poczadku miałem jeszcze waciki ale to nic nie dało przypominam ze to jest 20l kostka w której będą same miękkie 

Edytowane przez Wojtasik17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wojtasik17 napisał:

Kaskada 300l/h w kaskadzie wkład bio active czy coś takiego takie kamyki na poczadku miałem jeszcze waciki ale to nic nie dało przypominam ze to jest 20l kostka w której będą same miękkie 

Wata na 1000% pomoże. Wymieniaj codziennie przez kilka dni. Miałem podobny problem. Jak wrzuciłem watę to na drugi dzień cała brązowa. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to dołóż na kilka dni drugą kaskadę albo jakiś dowolny filtr nawet ze słodkowodnego wypełniony watą, gąbka+wata, fizelina, włóknina itp. to szybciej pozbędziesz się tych zanieczyszczeń. Docelowo jednak w swojej kaskadzie warto żebyś miał jakąś filtrację mechaniczną na stałe. Najprościej tak jak pisze Aquaman .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę spróbuje jeszcze raz z ta wata jak nie pomoże to na wszelki wypadek robię kolejny piasek tym razem płukany kilkukrotnie w wodzie RO jak do kilku dni nic się nie zmieni to podmienię ten piach narazie tak to wyglada na zdjęciach nie widać tego pyłu ale gołym okiem już tak 

B9EB8091-211E-4758-B594-6804F6A29B22.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co nowy piach... Włóż duzooo waty i zrób burze piaskową w akwarium :D Wata wyłapie pył a reszta siądzie. Na drugi dzień to samo i nowa wata. Na bank pomoże.

Jaki piasek wrzucałeś? 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wojtasik17 napisał:

Piasek wrzucałem Aquaforest AF Bio Sand 

Tego nie trzeba płukać. Zrób jak mówię i daj znać za dwa dni :)


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 19:07, Aquaman napisał:

Tego nie trzeba płukać. Zrób jak mówię i daj znać za dwa dni :)

No siema minęły dwa dni od momentu wsadzenia waty i powiem wam już po pierwszym dniu było widać efekt ale jeszcze coś tam se pływa ale mało co to widać nie to co wcześniej. :clappingwrzuciłem dziś pierwszy koralowiec zoathusa żeby sprawdzić czy będzie funkcjonował poprawnie. Zdj wyszło takie se bo nie mam soczewki do aparatu 

71790A84-2192-4E5D-8297-6C092F585BA7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wojtasik17 napisał:

No siema minęły dwa dni od momentu wsadzenia waty i powiem wam już po pierwszym dniu było widać efekt ale jeszcze coś tam se pływa ale mało co to widać nie to co wcześniej. :clappingwrzuciłem dziś pierwszy koralowiec zoathusa żeby sprawdzić czy będzie funkcjonował poprawnie. Zdj wyszło takie se bo nie mam soczewki do aparatu 

71790A84-2192-4E5D-8297-6C092F585BA7.jpeg

A jaką masz grubości watę? Może daj większą gramaturę 200g/m2 jak chcesz wszystkie drobinki wyłapać. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze jak więcej upcham waty to w kaskadzie się robi taki poziom wody ze się wylewa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wojtasik17 napisał:

Chodzi o to ze jak więcej upcham waty to w kaskadzie się robi taki poziom wody ze się wylewa 

To włóż mniej. Jeden mały pasek ale wieksza gramatura. Z jeden dzień niech się pokręci to wyłapie ten większy syf. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu pod kamień włożę watę przysypie to kamieniem i owinę wlot do filtra wata co o tym myślisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wojtasik17 napisał:

Może po prostu pod kamień włożę watę przysypie to kamieniem i owinę wlot do filtra wata co o tym myślisz 

A jak później wymienisz watę? Będziesz musiał co chwilę ten wkład wyciągać :) Na moje wata powinna być pierwsza. Możesz spróbować owinąć wlot do filtra. Tylko czy nie osłabi Ci to kaskady. Albo zassie watę :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z tym znów problem wrócił codziennie wymieniam watę tylko pierwszy i drugi dzień było ok teraz jest lipa od kad włożyłem łapę do akwa żeby zoatchusa przykleić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wojtasik17 napisał:

Ciężko z tym znów problem wrócił codziennie wymieniam watę tylko pierwszy i drugi dzień było ok teraz jest lipa od kad włożyłem łapę do akwa żeby zoatchusa przykleić 

Cierpliwości..... w dwa dni całego "syfu" się nie pozbędziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak w sobotę wyłączyłem kaskadę i nawaliłem tyle waty ile tylko się dało żeby przepływ był w miarę ok noi się udało woda jest krystaliczna dzięki za poradę z tą watą :bow zastanawiam się tez czy cyrkulacja ogólnie nie jest za mała może tam włożyć jakąś pompkę pat mini czy coś tego typu nagram filmik w dzień i wrzucę na forum żebyście zobaczyli jak to z tym jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś mały cyrkulator typu JVP100. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Wojtasik17 napisał:

Tak wyglada obecny przepływ wody 

 

66966498473__BEABFC50-7DBE-4E20-B489-841134A47084.MOV

Czy słychać chlupot wody ?

Wg mnie nie powinno być różnicy poziomów pomiędzy wylewką kaskady a lustrem wody.....  Ale może się mylę- nigdy nie miałem kaskady w morskim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlupotu nie ma. Poziom wody jest na równo z wylotem kaskady tak jak powinno być nie powinno być mniej niż wylot z kaskady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wojtasik17 napisał:

JVP 100 jest za mocny wszystko fruwa dosłownie

Jak wsadzisz więcej korali i podrosną to będzie ok. 

Ja też mam pusto w akwarium i z piasku tworzą mi się 5 centymetrowe wydmy i jakieś wiry. :D

Aqua Nova NWM2000? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2022 o 20:38, Aquaman napisał:

Jak wsadzisz więcej korali i podrosną to będzie ok. 

Ja też mam pusto w akwarium i z piasku tworzą mi się 5 centymetrowe wydmy i jakieś wiry. :D

Aqua Nova NWM2000? 

Jaki masz baniak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.