Skocz do zawartości
Wojtasik17

Czemu jest taka mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Wojtasik17 napisał:

Jaki masz baniak? 

250L :P I kupiłem dwa cyrkulatory 8000l/h i jak odpaliłem to też chciałem je zwracać bo mi pralkę robiło. Ale dołożyłem trochę skały i 3 dni męczyłem się z ustawieniem ich. Jeszcze to nie jest to co bym chciał ale jak akwarium zarośnie koralami to będzie pewnie za mało (tak na logikę :D) 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radzę go szybko sprawdzić, czy ma metalową ośkę wirnika czy ceramiczną. W dłuższej perspektywie metalowa ośka to nie jest dobre rozwiązanie.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu metalowa jest zła? Chodzi ci o tą obudowę wirnika czy o ten pręcik w samym środku wirnika ? 

O ten „pręcik” w samym środku. Będzie po pewnym czasie rdzewieć i niewiadomo co oddawać do wody. Dlatego z tego co mnie wiadomo wszelkiej maści pompy do morszczaków są na ceramicznych ośkach.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale bardzo możliwe że taka sytuacja może mieć miejsce polecisz jakiś malutki falownik do kostki20l żeby go można było ustawić na mały przepływ wody? Bo ostatnio zanim akwarium dojrzało to włożyłem taki niebieski to szczerze mówiąc piasek pływał po całym akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mogę się pożegnać z kostką:banghead mój 3 letni synek wrzucił mentosa do akwarium żona go wyciagleła (byłem w pracy) nie wiadomo jak długo tam był ale podobno nie rozpuścił się cały w większości był caly… była pokrywa w akwarium ale pewnie przez jakąś szczenię zdołał wcisnąć chyba będę musiał to zlikwidować i startować wszystko na nowo w bardziej bezpiecznym miejscu.Albo czekać i obserwować co się dzieje? Głupia sytuacja :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wojtasik17 napisał:

Już mogę się pożegnać z kostką:banghead mój 3 letni synek wrzucił mentosa do akwarium żona go wyciagleła (byłem w pracy) nie wiadomo jak długo tam był ale podobno nie rozpuścił się cały w większości był caly… była pokrywa w akwarium ale pewnie przez jakąś szczenię zdołał wcisnąć chyba będę musiał to zlikwidować i startować wszystko na nowo w bardziej bezpiecznym miejscu.Albo czekać i obserwować co się dzieje? Głupia sytuacja :no

Ja bym poczekał. Ewentualnie jakieś testy i podmiana wody. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.