Skocz do zawartości
Michał S.

Akwarium narożne

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie akwa narozne to sympatyczna sprawa, zajmuje malo miejsca i jezeli jest odpowiednio wysokie to moze byc bardzo efektowne. Odradzalbym osobiscie akwa profilowane, znieksztalcaja bardzo obraz.

Pozostale jeszcze kwestia sumpa, najlepiej chyba tez narozny :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalS mam dokladnie takie jak piszesz-typ corner 350litrow,

zajmuje malo miejsca, troche znieksztalca, ale daje z daleka fajna glebie, polecam.

Kup sobie do niego aluminiowa pokrywe, moze ci zrobia odrazu na t5, to nie bedziesz musial kombinowac z hqi. Ja juz mialem z pokrywa po malawi wiec nie kupilem nowej pokrywy tylko przerabiam ta co mam na t5.

Zobacz tu http://www.aquael.com.pl/pl/akwarystyka/pokrywy.php?id=271

Sump tradycyjny:)

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

@medenski masz może jekieś foty akwarium?? Jeśli tak to na priv proszę. Co do oświetlenia to myślałem nad HQI (mam już oprawe Briluxa ML-150). A te zniekształcenia to nie przeszkadzają?? A jak skałki poukładałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka razy widziałem akwaria narozne i efekt był naprawdę fajny. Nie wiem także co z tymi zniekształceniami, gdyż kilka z nich miało wygiętą przednia szybę i efekt jest super. Moje poprzednie akwarium także miało taką przednią szybe i szczerze? - o wiele bardziej mi się podobało niż obecne z prostą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalS-na razie mam gruzowisko bo niedawno zalane akwa. Natomiast moje pierwsze tez jest narozne, komin w rogu wiec skalki poukladane dookola niego.

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że kazdy widział a ja nie moge zobaczyć, prosze dajcie jakiś namiarw necie ,

tak apropo co oznacza okreslenie własciwa wysokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mialem takie z prostymi szybami ok: 240 l. Bardzo mi sie podobalo, szczegolnie duza glebia. Proste szyby jest tez latwiej czyscic i nic nie znieksztalcaja. Komin byl trojkatny z tylu a w szafce zmiescilem sump i nawet zbiornik na dolewki. Jest troche klopotu z oswietleniem. Moim zdaniem najbardziej pasuje 250W HQI i z przodu aktynika T5. I bez przykrywy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narozne - ale nie jestem zwolennikiem.

Plusy

Tak jak pisal Stani duza glebia - wyglada bardzo efektownie

Latwosc ulozenia skaly

fajnie zamaskowany komin

minusy

duza soczewka z bliska jak sie oglada - oczka bola

problem z czyszczeniem.

mam narozne z plaska szyba i tez daje efekt soczewki polokraglego juz wogoole nie polecam.

Ale to tylko moje prywatne zdanie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polokragle to juz taka soczewka, ze jak promienie sloneczne padaja na szybe to moga w srodku cos podpalic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piekna lampa i tylko 1000 Euro..

To juz chyba wolalbym to akwarium wyprostowac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no taniej jest kupic dwie belki 2xT5 i jedna lampe HQI :)

Ale w sumie dobrze ze ktos to oferuje bo za chwile beda 2x tansze odpowiedniki takich lamp zrobione przez mniej high-endowe firmy niz GroTech.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.