Skocz do zawartości
Adrian82

Euphyllia paraancora pokurczona nie polipuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od jakiegoś czasu moja Euphyllia paraancora przestała się pompować,  na początku było świetnie długie grube polipy . Jaka może być przyczyna ? 

Zbiornik ma ponad rok , regularne podmiany 20l co tydzień na soli Red Sea niebieska  . DOZOWANIE  (jod,  strond ,żelazo , potas z aquaforest 2 krople codziennie , af energy , af vitality co drugi dzień 2 krople , af build 2 krople dziennie  , red sea energy ab+ 10ml dziennie )

Zbiornik red sea reefer 250 

Opieniacz res sea RSK 300

Pompa obiegowa MAXSPECT JUMP POMPA DC MJ-DC6K

Falowniki : 2x jebao mlw 20 , jebao slw 4 , jebao slw 9.

Koło 3kg kulek maxspecta i 2kg life bio fil .

Oswietlenie Evergrow it5080 ( okolo 50% mocy )+ 2 x orphek or3 90cm blue plus   , 2x t5 Ati 39w blue plus .

Ostatnie testy icp .

analysis-18255 (1).pdf

Dodatkowo baling Ati essentials pro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za niskie zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiej już od ostatniego testu icp podniosłem stopniowo do 35 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mocno przekroczony poziom cyny - najprawdopodobniej coś metalowego Ci koroduje.

Może zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda. A przyglądałeś się czy nie ma na niej jakiś nieproszonych gości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiem z cyna już walczę jestem po kuracji panta lith czekam na testy icp jak to wygląda po miesiącu.  Co do gości to nic na niej nie ma przyglądałem się.  

20220330_233336.jpg

A tak wyglądała miesiąc temu i nie na maxa napompowana . W dzień była 2 razy większa niż na zdjęciu.  

20220221_134009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne korale Ok.  Miejsce też zmieniałem.  Dziwna sprawa bo mam takie 2 szt. w różnych miejscach i jedna gold i sytuacja jest identyczna obrurczona i brak napompowania . Obok stoi glabrescens I jest ok . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię regularnie raz w tygodniu . Zamierzam robić raz na miesiąc lub 2 razy miesiącu.  Baling jest Ati pro a producent nie zaleca tak częstych podmian . Żelazo dozuje codziennie po 2 krople z AF . Na wcześniejszych testach żelazo było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adrian82 napisał:

Baling jest Ati pro a producent nie zaleca tak częstych podmian

Tak z ciekawości skąd to info, możesz podać linka?

8 minut temu, Adrian82 napisał:

Żelazo dozuje codziennie po 2 krople z AF . Na wcześniejszych testach żelazo było ok. 

Na poprzednim z FM też był zero więc chyba że mówisz o jeszcze wcześniejszych. Wygląda na to że coś wyciąga żelazo, stawiam na ten panta lith - nie zauważyłeś korelacji pomiędzy użyciem tego preparatu a pojawianiem się problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co może masz rację co do tego Panta Lith . Problemy zaczęły się po stosowaniu preparatu.  Odstawie juz go całkowicie cyna jest na 0 więc nie ma sensu stosowac dłużej. Co do Ati to gdzieś tak przeczytałem na jakimś forum informacja może nie do końca rzetelna.  Jakie są Twoje sugestie . Bo oprócz tego problemu z euphylliami to jeszcze acropory zmieniły kolora a jedną całkowicie zrobila sie brazowa . Może światła za dużo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adrian82 napisał:

Co do Ati to gdzieś tak przeczytałem na jakimś forum informacja może nie do końca rzetelna.  Jakie są Twoje sugestie

Z doświadczeń osób stosujących wynika, że ATI Essentials Pro całkiem nieźle uzupełnia braki makro i mikro to można zmniejszyć ilość podmian lub całkowicie ich zaprzestać. Natomiast uważam, że podmiany wpływają bardzo korzystnie na stan akwarium.

2 godziny temu, Adrian82 napisał:

Bo oprócz tego problemu z euphylliami to jeszcze acropory zmieniły kolora a jedną całkowicie zrobila sie brazowa . Może światła za dużo

Żelazo nie tylko niezbędne jest do przeprowadzenia wielu procesów metabolicznych ale także odpowiada za zielono-żólte wybarwienie. Więc raczej nie światło ale może tu wypowiedziałby się ktoś bardziej kumaty w SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.