Skocz do zawartości
Radek-sl

Zaniedbałem mocno baniak 1240l

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Radek-sl napisał:

No więc tak, wygrywam nierówna walkę z parametrami, jest coraz lepiej, dołożyłem cyrkulację, mysle że za około miesiąc zacznę obsadzać baniak koralami, nastawiam się raczej na miękkasyt i LPS, może w przyszłości dorzucę jakieś spsy, jednak moim marzeniem jest zrobić w jednej części dużą ilośc ukwiałów różnokolorowych niestety nie znalazłem nigdzie informacji jakie trzymac dla nich parametry, czy wyprać wodę z NO3 i PO4 jak pod SPS?

Mam Quadricolor i pompuje się jak głupi przy NO3 - 20. Także parametry chyba nie mają dla nich znaczenia. Ważne dokarmianie. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Radek-sl napisał:

moim marzeniem jest zrobić w jednej części dużą ilośc ukwiałów różnokolorowych niestety nie znalazłem nigdzie informacji jakie trzymac dla nich parametry, czy wyprać wodę z NO3 i PO4 jak pod SPS?

Dla ukwiałów najważniejsze jest stałość parametrów oraz cyrkulacji. Nie przeszkadzają im azotany na poziomie 20-40 mg/l ani PO4 0,2 mg. Przy zerowych nutrienach powinno się je dokarmiać

Pisząc " stałość cyrkulacji" nie miałem na myśli to czy falowniki są ustawione na przerywany lub ciągły tryb tylko, że  trzeba uważać np na zmianę "ciągu" po ich wyczyszczeniu, czy zmianę kierunku ruchu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zaniedbaniem zbiornika miałem chba z 8 quadricolor, dokarmiełem je stynką i krewetkami nie szwendały się  i pompowały pięknie, a więc najpierw zasiedle podłoże i skały ślimakami i innymi łobuzami czyszczącymi, potem przyjdzie czas na ukwiały, jednak tym razem chcę poszerzyć asortyment  o różne gatunki 


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli chodzi o ukwiały , to ustabilizować baniak do takich parametrów dla koralowców jakie chce hodować trzymac stabilnie, a ukiwały będą szczęśliwe?


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.