Skocz do zawartości
Lukash

Kolejny glon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozbyłem się valonii i teraz przypaletala się Aiptasia oraz coś białego na skale. Czy mógłbym prosić o pomoc w identyfikacji? No3 i Po4 niewykrywalne salifertem. Zacząłem dolewać naitraty z colombo. Ostatnia zmiana dołożyłem 2 świetlówki T5. Ale glon był już wcześniej.

 

Brak słów.... Chyba czas zlikwidować to i wrócić do krewetek....

IMG-20220430-WA0002.jpg

IMG-20220430-WA0001.jpg

Edytowane przez Lukash (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Lukash napisał:

Witam, pozbyłem się valonii i teraz przypaletala się Aiptasia oraz coś białego na skale. Czy mógłbym prosić o pomoc w identyfikacji? No3 i Po4 niewykrywalne salifertem. Zacząłem dolewać naitraty z colombo. Ostatnia zmiana dołożyłem 2 świetlówki T5. Ale glon był już wcześniej.

Załóż wątek o swoim akwarium, przedstaw tam dokładnie jaki masz sprzęt (cyrkulacja, oświetlenie), jaką stosujesz metodę (lub metody) filtracji, jaką masz obsadę, wstaw fotki całego akwa I opisz krótko co się działo od startu. 

Będzie ĺatwiej Ci coś podpowiedzieć.

Z tego co pamiętam walczyłeś już z glonami (zielonymi i valoną).  

Mnie to wygląda na " głodne"glony włosowe".

40 minut temu, Lukash napisał:

Brak słów.... Chyba czas zlikwidować to i wrócić do krewetek....

Cóż, akwarium morskie to hobby dla cierpliwych....I dociekliwych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, żeby założyć taki temat to trzeba by mieć się czym pochwalić. U mnie to pasmo porażek raczej. Akwa 60l na kaskadzie fzn3, w środku matrix. Cyrkulator jvp 110. Oświetlenie początkowo DIY ok 25w teraz dołożyłem lampę 2x24w t5. Narazie świece tylko 1x24w. Życie to same miekasy które i tak słabo rosną oraz gobiodon Okinawae, mały Escenius bicolor oraz Lysmata kukhentai na aiptasie. 

Chciałem przejść na większy zbiornik ale przy obecnym stanie ciężko mi sobie poradzić z tym więc chyba nie ma sensu się pakować w coś większego.

IMG-20220430-WA0003.jpg

Edytowane przez Lukash (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lukash napisał:

 

Chciałem przejść na większy zbiornik ale przy obecnym stanie ciężko mi sobie poradzić z tym więc chyba nie ma sensu się pakować w coś większego.

 

Z tego co każdy mówi to właśnie w mniejszych baniakach trudniej utrzymać stabilne parametry. Szybciej o zachwiania. 

 

9 godzin temu, Lukash napisał:

 same miekasy które i tak słabo rosną 

 

Skoro słabo rosną to znaczy, że słabe światło. Przynajmniej ja tak uważam. 

Jeden cyrkulator to raczej za mało. 

Używasz jakiejś waty do filtracji mechanicznej? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aquaman napisał:

Z tego co każdy mówi to właśnie w mniejszych baniakach trudniej utrzymać stabilne parametry. Szybciej o zachwiania. 

 

Skoro słabo rosną to znaczy, że słabe światło. Przynajmniej ja tak uważam. 

Jeden cyrkulator to raczej za mało. 

Używasz jakiejś waty do filtracji mechanicznej? 

Cyrkulatory są 2 a światło niedawno dołożyłem. Obawiam się że nie mają co jeść i dlatego nie rosną. Bo cały syf wciągają glony.

Wata jest na wylocie filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął szczoteczkę i próbował to wyczyścić :D Większy syf wyłowić sitkiem a resztę wata pochłonie.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.