Skocz do zawartości
BartY

Apel! Pożar w Erybce!

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wiadomość od Tomka ze miał pożar w sklepie i prosi morszczaków ze śląska i okolic o pomoc w przechowaniu/odebraniu zwierzaków które przetrwały.

Proszę dzwonić na tel. 603092252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez się o tym dowiedziałem, przechlapane chyba jakieś fatum wisi nad nim, albo niezdrowa konkurencja


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowalbym przeniesc sklep gdzies bardziej frontem od ulicy. tam gdzie jest teraz az sie prosi o klopoty.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy byl ubezpieczony, mial nauczke po ostatnim wlamaniu.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze współczuje. Jakieś fatum czy co? Aż dziwne że zawsze po dostawach to spada na Tomka.

Może faktycznie okolica jakaś lewa i chłopaki spod budki z piwem/ławki osiedlowej nudzą się i kole ich w oczy że ktoś próbuje zarobić na własnej działalności. Bo raczej nie szukał bym tu przyczyn ze strony konkurencji na rynku morszczyzny bo to mała grupka ludzi i choć kochać się nie muszą to się wszyscy dobrze znają.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obstawiałbym na instalację elektryczną = jakieś miesiąc temu przyjechałem do firmy wieczorem gdyż zapomniałem zabrać aparat - jak wszedłem, to akurat palił się przedłużacz od lamp - pod wpływem wilgoci zrobiło się zwarcie i zaczął płynąć prąd udarowy - a ze zabezpieczenia są za mocne(w tej fazie akurat) to zastałem wysoki na 30 cm płonący przedłużacz - obok była butla z tlenem i takie tam.

Cóż - współczuję, faktycznie pech, albo lokalizacja nie taka.

Co do samych zwierząt - myślę, że jeśłi nie popaliło mu zbiorników(nie wiem jak to wygląda u niego teraz), to jeśłi odpieniacz nie wtłoczył trucizn do wody, to teoretycznie powinno być ok, chyba ze mu całą instalację zniszczyło, to faktycznie moze być trudno przywrócić to do porządku w krótkim czasie.

Dlatego też zainstalowałem czujnik dymu w akwariach - w razie niemca.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To co zobaczyłem nie jestem w stanie opisać praktycznie łzy same się cisneły jak stałem w tym sklepie a raczej na tych zgliszczach, tyle piękny ryb przywalonych stertami skały, stertami gruzu, popalone wręcz korale, nadpalone i spalone pompy , grotechy , profiluxy, każdy kto prowadzi i widział kiedykolwiek dobrze zaopatrzony sklep niech sobie wyobrazi że to wszystko jest zalane wodą przez strażaków, osmolone podziurawone i zbite w jedną kupę.

Sorry za chautyczny styl opisu ale kierują mną emocje, zrobiłem zdjęcia komórką wstawię tylko jedne zdjęcie akwarium które miało 1500 litr i pod wpływem wytworzonej temp. pękło niech to zdjęcie odda resztę powstałej tragedii.

608-dsc00157.jpg

Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Boze......albo Tomek jest pechowcem na maksa, albo ten biznes nie jest jego jedynym..........


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Wielką Prośbe do Morszczaków ze śląska Jak kto moze i ma miejsce w baniaku niech przyjedzie po mmiekasy nie mamy dziaalajacych systemow wszystkie akwaria nam pekly Prosze o Pomoc gdyz szkoda aby te korale zdechly tak jak wszystkie ryby z tej dlstawy;(

Nie mamy czystej wody wiec jak kots by sie wybieral niech zabierze wode solona i wiaderko.

Aco do ubezpieczenia to nei obejmowalo ono ognia;( tylko oc od szkod wiec chyba bedziemy zmuszeni albo zmaknac firme ( bo ze sklepu juz nic nie ma) albo to powoli odbudowywac;(

Pozdrawiam

Tomek

Tel do mnie 603092252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem praktycznie zaraz po wyjechaniu straży pożarnej, trzymam za Tomka kciuki. Nic więcej nie pisze. Słowa tego nie oddadzą co zobaczyłem...

Tomek 100xwspółczuję, stawiaj sklep, jadę na zakupy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję i również trzymam kciuki za szybką odbudowę i powrót.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem około 13 u Tomka ręce mi opadły jak to zobaczyłem..

Mam tylko nadzieję że Tomek jeszcze raz postawi ten interes na tzw. nogi czego serdecznie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szczerze współczuję. Zakupy w tym sklepie to była sama przyjemność!! Liczę,że zostanie szybko odbudowany ale w jakimś bardziej przyjaznym miejscu!!

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem teraz przed 18, totalna tragedia, mam nadzieje ze Tomek sobie poradzi i odbuduje...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez rozmawialem z tomkiem i szczerze mu wspolczuje.jak tylko sie podniesie 1 zakupy robie u niego.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu bylem u Niego na zakupach. Az nie moge uwierzyc w to co sie stalo. Tyle zycia... Chetnie bym mu pomogl ale co ja moge z baniaiem 41 lit. wspolczoje


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma słusznie wyrobiną renomę , więc na pewno bedzie sklep odbudowywał

współczuje bo z rozmowy mimo iż po 18tej słychać było że dalej jest w szoku .

Tomuku zbieraj się do roboty i zamawiaj nowe szkła.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Tomkowi a zwłaszcza tym zwierzakom i dołączam się do słów przedmówców. Zdjęci P. Romka nie trzeba opisywać TRAGEDIA!


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Wam za Pomoc oraz wsparcie. To co przeżyło zostało już rozdane. Czas zmienić lokal bo na to co zostalo nie moge już patrzeć. Tyle pracy mojej i rodziny w ciagu kilku minut, spłoneło wszystko. Dobrze że strażacy sprawnie ugasili pożar bo jeszcze mieszkania sąsiadów by się zajęły.

a nasz sklep internetowy będzie funkcjonował.

Pozdrawiam i Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,wlasnie sie dowiedzialem,totalny szok,szczerze powiedziawszy nie wiem czy jakiekolwiek slowa oddadza rozmiar tej tragedi,PANIE TOMASZU prosze mi wierzyc to co sie stalo wywoluje naprawde bol w piersi,gleboko ubolewam nad tym co sie stalo,szczerze wspolczuje,lecz tym bardziej z serca zycze powrotu

do morszczyzny,bo wiem ze jeszcze zrobie u pana ZAKUPY!serdecznie pozdrawiam

pana i rodzine


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także współczuje:cry Tak jak dzwoniełem, jutro daj znać z tym wszytskim o czym mówiłem napewno zadzwonie czy udało mi się załatwić to o czym mówiłem.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek cokolwiek zrobisz życzę ci dużo sił.

To co mogłem to pomogłem praktycznie wszystko co pomagałem pakować było albo gorące albo zalane wodą albo spalone, 90 % strat.

Tutaj kilka zdjęć obrazujących sytuację:

608-dsc00155.jpg

608-dsc00156.jpg

608-dsc00157.jpg

608-dsc00158.jpg

608-dsc00159.jpg

608-dsc00160.jpg

608-dsc00161.jpg

Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.