Skocz do zawartości
dany

NIe działa T5 !Pomożcie chlopy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie własnie przerobilem lampe T8 na T5. Wczesniej podłaczyłem na krotko wszystko działało wrzuciłem do lampy poprzykrecałem i nic.

Sprawdzałem probówką na wszystkich koncach swietlówek prąd jest,a swietlowki nie świecą.

Co jest grane?

Statecznik 2X24W VOSSLOCH.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy dwa kabelki środkowe włączyłeś w jedno gniazdo, bo ja jak połączyłem osobno to nie działało , apotem jak złączyłem dwa w jednym gnieździe to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie kabelki srodkowe?Nie rozumiem!?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na tym stateczniku schemat jak podpiąc ?


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podczas pracy uszkodziles swietlowki niektore bywaja delikatne! a jak jedna nie dziala to druga tez nie odpali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto spróbować raz jeszcze rozłączyć i poskładać ponownie.:p

Może jakiś kabelek gdzieś nie styka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to nowy statecznik i nowe swietlowki to nieraz po pierwszym zapaleniu drugi raz ciezko je odpalic znim nie ostygna i nie minie troche czasu..z czasem gdy troche popracuja zapalaja sie za kazdym razem . ale uklad polaczen sprawdzil bym ponownie


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidocznie statecznik zepsuty, do reklamacji na wymiane! swietlówki są raczej ok skoro sie zapalają, to że gasną po pewnym czasie to juz wina statecznika! obstawiałbym, że to statecznik w twoim wypadku musi ostygnać, a nie swietlówki, oby je ponownie odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlowki sa ok, sprawdzałem na innej lampie.

Ale zastanaiwa mniejedno, jesli statecznik były padniety, to czy będzie mimo wszytsko przewodził prad? Przy wyjściach ze statecznika jest napiecie!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiało by niezłe zwarcie byc na elektronice żeby dawał prąd na wyjście nawet jak świetlówki nie są podpięte.

Proponowałbym tak jak kolega Jerry, może gdzieś coś nie styka.

Stateczniki są dośc dobrze zabezpieczone wiec nie powinien sie zjarac tak szybko.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eridanus @jerry rozpinalem spinalem to wczoraj przez 3 godziny i nic:(

@Eridanus jestes pewnien ze sie nie zjarał? Swielowki nie były podpiete wiec prąd musiał wychodzić!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statecznik ma zabezpieczenie braku świetlówek ,wiec nie powinien sie zjarac chyba że podpiąłeś coś na zwarcie:dontgetit


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. statecznik nie dziala = jest zepsuty.

2. to ze na wyjsciu statecznika jest napiecie (nie prąd a napięcie - deliktnia roznica) nie oznacza, ze statecznik dziala. W momencie włączenia statecznika, na swietlowke podawane jest b.duze napiecie (1500V) aby mogl nastąpić zaplon.Jezeli to napiecie nie jest odpowiednie to zaplon nie nastapi, chociaz na wyjsciu statecznika napięcie jest. Dlatego stosujemy stateczniki elektroniczne, a nie podlaczamy swietlowke tak samo jak zwykla zarowke.

Elektronika ci padla w nim i tyle.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu mialem podobne problemy, zalaczalo sie i po chwili swietlowki gasly. Niby wszystko bylo dobre ale jednak okazalo sie ze oprawki bryzgoszczelne (te czarne gumowe) byly walniete i raz swiecily a raz nie.

Po wymianie wszystko dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystko, ale juz jest OK.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.