Skocz do zawartości
Marcin1982

Zakładanie zb. morskich w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś mógłby polecić naprawdę profesjonalną firmę w Warszawie, która zajmuje się zakładaniem i serwisem zbiorników morskich??

Szukam firmy dla znajomego, dotychczasowa firma założyła mu akwa 500l , które w ciągu roku praktycznie przestało funkcjonować, korali coraz mniej, glonów strasznie dużo, ryb już kilka padło. Akwarium zostało założone bez jakiegokolwiek odpieniacza, z oświetleniem 4x80W T5 [baniak wysoki na około 70cm].

Jeżeli ktoś zna firmę, która wezmie się za przywrócenie tego akwarium do normalnego funkcjonowania, bardzo proszę o kontakt, szkoda,żeby facet zraził się do akwarystyki morskiej i zlikwidował baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć znam większość tych firm z warszawy, to raczej ciężko mi coś polecić.

Najlepiej gdyby ktoś doświadczony, prywatnie zgodził by się opiekować tym akwarium (takich osób na forum nie brakuje :p, ja odpadam bo jako niedoświadczony to mogę mu pomóc w rozmnożeniu glonów :p )


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie, rafowe, 500L bez odpieniacza, po prostu WOW!

Sluszalem o 'fish only' na samych filtrach, wet-dry i te sprawy, przy calej swojej kontrowersyjnosci "jakos" tam fukcjonowaly, ale rafowe?

Tylko szkoda zwierzat.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy znajomy chcial zeby firma wylacznie zalozyla mu zbiornik czy takze sie nim regularnie opiekowala? Bo jesli firma zbiornik tylko zalozyla a twoj znajomy nie ma pojecia o morszczyznie i liczyl ze jak sie raz zbiornik zalozy to on bedzie dzialac....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma założyła zbiornik i od roku go serwisuje. Z tego co mi mówił to są u niego raz na dwa tygodnie. Nie mam doświadczenia z tak dużymi baniakami,ale wydaje mi się,że podmiany wody raz na dwa tygodnie to stanowczo za mało, tym bardziej,że nie ma odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech on lepiej zrezygnuje z tej firmy tak na poczatku!Reszta masz na priv!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście firm do tematu jest podobne , w Łodzi dzieje się to samo, po założeniu mojego zbiornika (naszczęście sam zakładałem a tylko wiedzę czerpałem od pewnej firmy w której się zaopatrywałem), okazało się, że wiedza od nich nabyta delikatnie mówiąc jest daleka od prawdy. Słyszałem o zbiornikach które servisują i ich właściciele mają takie same problemy jak Marcinie opisujesz, mówiąc szczerze jak sam tego dopilnować Twój kolega nie będzie potrafił to szkoda zwierząt.

(Oczywiście napewno są firmy uczciwe i znające się na temacie ale niestety trzeba by mieć kogoś kto ich sprawdził)

Życzę powodzenia i pozdrawiam :p


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArcin

wystarczy wdepnac do sklepu z morszczyzna w w-wa (tych które sa uznane) i porozmawiac. mysle ze kazdy ma namiary jak sami sie tym nie trudnia jako dodatkowa gałazka dzialalnosci. I tu mozna liczyc na opieke przez ludzi którzy wiedza o co w tym chodzi. Wszystko zalezy jeszcze od kasy czy Twojego znajomego bedzie stac na taki serwis. Nie wiem jaka jest taryfa teraz u aktulnych "opiekunów" ale profesjonalny serwis to juz potrafi kosztowac kilkaset zł za wizyte. Ale tu mozesz liczyc na rzeczywiste prowadzenie zbiornika.

Osobiscie uwazam ze nawet jak kogos stac na serwis to i tak wlasciciel zbiornika powinien cokolwiek sie orientowac nt opieki i podstawowych zagadnien prowadzenia zbiornika.

Pzdr

MN


600 l w ciagłej walce i niepewno?ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie jeszcze zastanawia to fakt że mający akwaria morskie wcześniej czy później trafiają na to forum i zawsze mogą liczyć na opinie,porady i pomoc ze strony bardziej doświadczonych kolegów a z tego co wyczytałem to majacy problem morszczak nie zadał sobie trudu poszukania gdzie kolwiek jakiejś pomocy , może się myle ale jak ktos chce to pomoc znajdzie .I jeszcze prośba o podanie jaka to fima założyła i serwisowała ten zbiornik !!! oczywiście ku przestrodze .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.