Jump to content
Sign in to follow this  
Cimas

Czy wrotki widać?

Recommended Posts

Hej! Ostatnio wlalem sobie słuszna ilość wrotka, wrotek, No tych małych żyjątek, z powodu zakwitu fito w akwarium. No i po kilku dniach jak było zielono tak jest nadal i się zastanawiam czy ten wrotek z jakiegoś powodu nie wyginał. Stad pytanie czy jakbym miał pokaźna ilość żywego wrotka w akwarium to mógłbym się go dopatrzeć na szybach? Czy jednak są na tyle małe i pochowane ze nie ma szans żeby je zobaczyć gołym okiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli piszesz ze wlałeś słuszną ilość to nie powinieneś pytać czy są widoczne gołym okiem. Są.  Co według Ciebie znaczy "słuszna ilość wrotka" ? Powinieneś widzieć w tym co wlewałeś tysiące jak nie setki tysięcy drobnych ruszających się punkcików. Napisz coś więcej. Ile litrów akwarium, ile wlałeś tego wrotka i jakie było zagęszczenie ich w tym co wlewałeś. 


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biały osad, który pojawił się na dnie szklanego słoja w trakcie hodowli fitoplanktonu, może mieć różne przyczyny. Oto kilka możliwych wyjaśnień:

Bakterie: Biały osad może być wynikiem rozwoju bakterii w hodowli. Bakterie są naturalnie obecne w środowisku i mogą się rozwijać, zwłaszcza w przypadku nadmiaru składników odżywczych lub niewłaściwego bilansu składników w hodowli.

Drożdże: Jeśli używasz pożywki F2, która jest oparta na drożdżach, to biały osad może być wynikiem rozwoju drożdży. W przypadku nadmiernego rozwoju drożdży, mogą się one osadzać na dnie słoja.

Zanieczyszczenia: Biały osad może być również wynikiem zanieczyszczeń w hodowli, takich jak resztki pożywki, glony czy inne organiczne substancje.

Ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę białego osadu, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe dla hodowli fitoplanktonu. Jeśli jesteś pewien, że hodowla była przeprowadzana zgodnie z wcześniejszymi udanymi próbami, możliwe, że w tym przypadku wystąpił nieoczekiwany czynnik lub zanieczyszczenie.

Zalecam wykonanie kilku kroków, aby rozwiązać ten problem:

Dokładnie oczyść słoje i narzędzia przed rozpoczęciem hodowli, aby zapobiec wprowadzaniu zanieczyszczeń.

Skontroluj bilans składników odżywczych w hodowli. Upewnij się, że stosujesz odpowiednie proporcje i ilości pożywki.

Monitoruj warunki hodowli, takie jak temperatura, oświetlenie i natężenie światła. Niektóre zmiany w tych parametrach mogą wpływać na rozwój bakterii lub drożdży.

Jeśli problem się nasila, możesz rozważyć zmianę pożywki na inną lub skonsultować się z doświadczonym akwarystą lub specjalistą ds. fitoplanktonu, który może zaoferować bardziej szczegółowe wskazówki i porady.

Pamiętaj, że jakość wody i czystość hodowli mają kluczowe znaczenie dla sukcesu hodowli fitoplanktonu. Regularne monitorowanie i utrzymanie optymalnych warunków będą sprzyjać prawidłowemu wzrostowi fitoplanktonu.

 

 

_______________________________
https://pbgconsulting.pl/analiza-rynku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.