Jump to content

Cimas

Klubowicz
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Dolnyslask

Recent Profile Visitors

560 profile views
 1. Jakby mi poparzył euphyllię to będzie po niej widać to od razu? Jak właściwie euphyllia się zachowa jakby quadri zaczął ją parzyć?
 2. Hej Potrzebuję się szybko dowiedzieć, jak się skończy spotkanie ukwiała z euphyllią glabrescens? Bo ukwiała wzięło na wędrówki i jest bardzo blisko euphylli i myślę czy nie interweniować i nie przenieść euphylli
 3. Jest dość wysoko żeby ładnie zbierał zanieczyszczenia z tafli Teraz zanurzyłem go tak do połowy tej kratki. Przy okazji zauważyłem że jest dzięki temu sporo ciszej. Jeszcze dopyram przy okazji, jak u was było z głośnością tego odpieniacza?
 4. Hej Chciałbym się dopytać o ten odpieniacz czy to normalne że zbiera się ok. 1/5 kubka czarnej herbaty a reszta to jest gęsta piana? Tej piany jest tak dużo, że ucieka albo górą przez dziury w przykrywce albo jak się dziurki przytkają od tej piany to ucieka każdym innym otworem nad wodą odpieniacza. Jeśli mam czyścić kubek z piany to muszę to robić codziennie co jest uciążliwe :/ Odpieniacz pracuje już od kilku miesięcy i sytuacja cały czas wygląda tak samo
 5. Tak wygląda obecnie, myślicie, że się pozbiera? Dodam że na noc trochę się pompuje i jest jakoś dwa razy większy niż w dzień.
 6. A tak wygląda drugi mały ukwiałek Potrafi ktoś potwierdzić że to quadricolor?
 7. Niee, siedział na tym kamyku jakby od dołu i się wyciągał do światła, dzisiaj rano wlazł na górę obok sarco i leży taki smutny. Jak jest taki umierający (mam nadzieję, że nie) to dać mu stynki? Nie lepiej coś "delikatniejszego" właśnie?
 8. Zbiornik 100x40x40 oświetlenie LED 128w, ukwiał ma jakieś 15cm od lamp Parametry; No3 10 Po4 0.1 KH 8 Ca 420 Zasolenie 34ppt Ukwiała karmiłem co 2 artemia po parę kawałków. Sarco dość specyficzny, wegetuje tam od zalania zbiornika Reszta koralowców (miękkie i lpsy) obecnie bardzo szczęśliwe i ładnie rosną. Mam też jeszcze jednego ukwiała, nie jestem pewien czy quadri czy crassa, i jest szczęśliwy
 9. Od jakiegoś miesiąca mam quadricolor w zbiorniku, ostatnio juz się ładnie pompował a dzisiaj wygląda źle. I się zastanawiam czy może się dzięki, bo karmiłem go dość obficie, czy może zbiera mu się umierać?
 10. Cimas

  Skok NO2

  Sprawdziłbym na świeżej solance czy test nie przekłamuje, blazenek może po prostu chory a koral strzelił focha
 11. Ten mnie martwi o tyle, że teraz siedzi w takim miejscu, że nie mam mu nawet jak dać jeść Dlatego dzisiaj wyciągnąłem go stamtąd siłą i przeprowadziłem go do "groty" którą mu zbudowałem Nadal jest w zacienionym miejscu ale teraz ma choć trochę światła, zobaczymy czy mu się spodoba
 12. Cimas

  Anemone Cradle

  https://allegro.pl/oferta/cement-szary-portlandzki-cem-ii-32-5-r-2kg-8724933595 O taki cement chodzi? Bezpieczny dla wody będzie?
 13. Cimas

  Anemone Cradle

  Hej! Idzie u nas w kraju dostać gdzieś produkt jak ten tutaj: https://www.fishnreef.com/natural-reef-rock-anemone-cradle.html Albo ma ktoś pomysł jak można zrobić coś w tym stylu?
 14. Cimas

  Siporax

  Czemu, po co chcesz regenerować siporax? To tylko medium na którym żyją bakterie, nie ma co regenerować
 15. Hej! Kupiłem ukwiał quadricolor, jest już u mnie 2 tygodnie, wydaje się być zdrowy, tylko niepokoi mnie że chowa się cały czas w cieniu, ostatnio go dokarmialem i ładnie wszystko zjadł, teraz jest w takiej pozycji że nawet jeść nie mógłbym mu dać. Martwić się, że się tak chowa i nie ma nic światła? Czy jest na tyle mądry że sobie poradzi?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.