Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lysmata amboinensis moze zatakować zdrową rybe? 2 dni temu wpuscilem 3 chromisy, pterapogona i decore. Wszystko fajnie smigalo. Dzisiaj po robocie nic nie wskazywalo aby któras z ryb miala jakies inne zachowanie szczegolnie chromisy mi sie spodobaly wesole zywiołowe rybki takie troche adhd wszedzie ich pełno. Przychodze własnie z silowni i patrze a kreweta wcina chromisa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno padł z innego powodu a krewetka załapala się na darmowy obiad.

Chromisy potrafią się wzajemnie eliminować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem często jest to kwestia już samych ryb i sprzedawców którzy nie zawsze poddają je kwarantannie. Ponoć dużo pada ryb teraz z dostaw, Tez miałem sytuacje z rybami że dobrze żarło i zdechło. Jak ostatnio kupiłem w miejscu gdzie wiem ze przed sprzedażą są na kwarantannie to nic mi nie padło z ostatniego zakupu a miałem sytuacje że połowa kupionych ryb z jednego miejsca mi padła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze icp po przesiadce wjeżdza. Głownie chciałem sprawdzić czy problem z metalami (Cu Zn) ktory mialem w kostce, tutaj nadal bedzie wystepowal. Na ten moment udało mi sie wyeliminować problem. Zaczalem tymczasowo podkrapiac jodem bo jest deficyt ktory odczuwają korale glównie caluastrea fluo zaczela od spodu gubic tkankę ale najprawdopodobnie zostanie wprowadzone dodatkowe pełne mikro do balinga bo leci od poczatku caly czas "golas". Pierwszy raz mam niedobor potasu. Problemy nadal z cjano biore pod uwage chemiklin choc zapieram sie rekoma i nogami przed ta decyzja. Z drugiej strony kiedys w slodkim pieknie raz na zawsze zalatwil sprawe bez żadnych strat. 

Results_51847_pl.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiecznej obserwacji z pełnym mikro stwierdzam spadek pobierania balinga. Jedyny koral ktory zauwazylem, ze ma sie lepiej to papaya, zrobiła sie troche bardziej puszysta. Caluastrea fluo i mint pogorszenie (Brak polipowania w nocy i w ciagu dnia nie pompuje sie jak wczesniej) Odstawienie mikro plus bedzie lane z reki jod  zelazo i potas. 

Krótki shorcik z dzisiaj po 6 msc

https://vm.tiktok.com/ZGJnVKYSV/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja miesieczna.

Pare dni temu zauważyłem pojedyńcze sztuki nieproszonych gości. Zemściło się nie dipowanie koralowców, no ale cóż człowiek cały czas sie uczy:)

IMG_20231013_112430_copy_750x1000.thumb.jpg.e20115e50321ac6de6a3d0ad40a4ddca.jpg

Zapobiegawczo wleciał mandaryn ocellatus i hexatenia. Euphilia poszla do dipa. Liczę na to ze naturalne zabiegi przyniosą oczekiwany skutek.

   Miałem jechać tylko po rybole i krewetki na aiptasie a wróciłem dodatkowo z dwiema euphiliami glabrescens (toxic green i dragon soul) wiem że to troche nierozsądne przy wirkach ale tak jak wspomniałem wyżej mam nadzieje że szybka reakcja załatwi sprawe.Są to pierwsze moje glabry w dotychczasowej przygodzie morskiej

IMG_20231014_220105_copy_1000x750.jpg.b4fe73df2b8444495ce143b5330e7e3b.jpg

Reszta bez zmian. Dozowane z reki potas zelazo jod i pare specyfikow od RS. 

IMG_20231014_220037_copy_1000x562.jpg.db78af059272cdc9120d31a3e31a09b6.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpuszczeniu hexateni, mandaryna ocelatusa oraz wydipowaniu euphili wirków nie dostrzegam. Rybole fajnie się zaklimatyzowały nie ma agrsji ze strony starych lokatorów tak samo hexa z gracją przygląda się skale i od czasu do czasu coś tam skubnie. Mandaryn wcina mrożonki prawie że z pipety:). Żeby nie było tak kolorowo to bryopsis w natarciu. Zaczyna wchodzić od jakiegoś czasu na korale. I gdyby nie to to raczej bym nic nie robił ( na skale aż mi tak nie przeszkadzał)

1698336569669.jpg.15b4daa62e55882fa0a49c1ddac8196c.jpg

1698336569657.jpg.ef2cf6e72e32775d628428f7cc8eccaa.jpg

            Obstawiam zachwiane parametry z zasoleniem które miały miejsce ze wcześnejszymi przygodami z automatyczną dolewką.

Pamiętajac jak poradziłem sobie z tym glonem w kostce zaopatrzyłem się w lek 

1698336569681.thumb.jpg.d471586753ad322f2edcf7951bd21198.jpg

             Na wekend podmianka i najprawdopodobnie aplikacja środka w dawce 600-800mg jednorazowo. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szyman napisał:

Po wpuszczeniu hexateni, mandaryna ocelatusa oraz wydipowaniu euphili wirków nie dostrzegam. Rybole fajnie się zaklimatyzowały nie ma agrsji ze strony starych lokatorów tak samo hexa z gracją przygląda się skale i od czasu do czasu coś tam skubnie. Mandaryn wcina mrożonki prawie że z pipety:). Żeby nie było tak kolorowo to bryopsis w natarciu. Zaczyna wchodzić od jakiegoś czasu na korale. I gdyby nie to to raczej bym nic nie robił ( na skale aż mi tak nie przeszkadzał)

1698336569669.jpg.15b4daa62e55882fa0a49c1ddac8196c.jpg

1698336569657.jpg.ef2cf6e72e32775d628428f7cc8eccaa.jpg

            Obstawiam zachwiane parametry z zasoleniem które miały miejsce ze wcześnejszymi przygodami z automatyczną dolewką.

Pamiętajac jak poradziłem sobie z tym glonem w kostce zaopatrzyłem się w lek 

1698336569681.thumb.jpg.d471586753ad322f2edcf7951bd21198.jpg

             Na wekend podmianka i najprawdopodobnie aplikacja środka w dawce 600-800mg jednorazowo. Trzymajcie kciuki.

Witam

Tez używałem  wszystko zejdzie , bez jakichkolwiek skutków ubocznych .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyg od podania leku. Po dwoch zrobiłem 10% podmiany i obnizylem kubek od odpieniacza. Włochate dostały po d*pie i miejmy nadzieje że już się nie pokażą. Zaczynam właczać delikatnie fitoplankton 10ml/ed. Reszta bez zmian. Dla porownania te same koralowce ktore były zainfekowane.

1_20231119_200914_0000_copy_573x1019.thumb.png.faa726b8638c30f13da450f937b8edf0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Rafka jakoś sie kręci. 8grudnia podłączyłem pierwszy raz gotowca z balingów, padło na Ati esential pro (2 butelki). Narazie próbuje ogarnąć dawke ale widze że jest mocno skoncentrowany, na pompie musiałem mocno zjechać w dół. Korale niektóre lepiej niektóre gorzej wyglądają. Trace powoli alveoporke a chciałem coś wsadzić z gonioporek ale w tym przypadku się wstrzymam. Nie wiem czy to co dozowałem z ręki z czymś nie przedobrzyłem. Wykosiłem troche xenie przez co uwidoczniły sie kontrastowe czerwone discosomy.

Parametry na dzien dzisiejszy

Ca 420

Mg 1305 i tu jest dziwna akcja musze lac dużo dodatkowo ale tak jest od dłuższego czasu. Spotkałem się z opinią że valonia sporo może wciągać u mnie jest jej troche. Co podmiane odsysam.

Kh 8.4

No3 5-10

Po4 0.05

1703760966083_copy_2127x957.thumb.jpg.cc84eadc7d27f6e02914c955ce589603.jpg

Edytowane przez szyman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szyman napisał:

Mg 1305 i tu jest dziwna akcja musze lac dużo dodatkowo ale tak jest od dłuższego czasu. Spotkałem się z opinią że valonia sporo może wciągać u mnie jest jej troche.

Ja mam pełno valonii a Mg pod górny zakres,

Po lewej na górze ta czerwona to blastomussa?

Akwarium ładnie zarasta :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @chris_ek tak to blastomusa dobry masz wzrok:) Wychodowana od wielkosci paznokcia ale dziwnie wygląda bo mało co pokazuje środek. Nie wiem od czego to zależy. Valonia upierdliwy glon, juz mi po głowie chodziło czy by nie kupić jakiegoś małego borsuka. Litraż troche ogranicza działania a vibranta jakoś się boje wlewać bo była niezła afera na zagranicznym forum, że to nie żadne cud bakterie tylko algicydy. Nie wiem czy to dziadostwo samo zniknie. W kostce tak samo miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szyman napisał:

to blastomusa dobry masz wzrok

Bo strasznie mi się podobają ale nie mam do nich ręki.

Valonia chyba sama nie zniknie, ja na początku próbowałem ręcznie usuwać przy podmianie ale to nie wystarczyło, więc ostatnio kupiłem mitraxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczna aktualizacja. 

  Tak to już roczek zleciał z różnymi przebojami po drodze ale jak widać akwa się kręci i powoli zwiększa się pobieranie balinga. Obecnie KH próbuje podbijać bo spadło do 6.7. Korale chyba nienajgorzej

 Fotka dla upamiętnienia z tej chwili

 

1711648554061_copy_4080x1832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szyman napisał:

Dzieki. Bo nie ma wymagających korali:D Zawsze może być lepiej.

 

Jedyne, czego bym się obawiał to tego, że za kolejny rok lub dwa 3/4 akwarium to będzie braerium, grzybki i xenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.