Skocz do zawartości
Daro73

Zerowy poziom po4

Rekomendowane odpowiedzi

W systemie mam niewykrywalny poziom po4, mierzony fotometrem, wynik jest 0.00. W związku z tym zacząłem podawać ATI Nutrition P Zacząłem od małych jednorazowych dawek  po 1ml roztworu. Obecnie zapodałem 6 dawkę czyli w krótkim czasie podałem 6 ml i po wykonaniu testów mam cały czas 0.00. Dla pewności sprawdziłem sam fotometr, reagent i środek do podnoszenia po4. Do fiolki podałem odrobinę płynu. Woda zrobiła się niebieska, fotometr pokazał odczyt więc technicznie wszystko jest sprawne. Glonów które mogłyby wyciągać fosforany nie mam., nie płuczę już od dawna mrożonek . Ile podać tego płynu aby osiągnąć zmianę w odczytach. Kiedyś na stronie ATI był bardzo fajny kalkulator do wyliczenia ilości NCP, teraz już go nie ma. Tak przy okazji to no3 mam na poziomie 1-5 mierzone już testami kropelkowymi bo skończyły mi się reagenty

Akwarium ma 200l, obsada to miękasy z kilkoma LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odwrotnie, PO4 cały czas nadmiar, a NO3 niewykrywalne. Sam musisz powoli dobrać dawkę. NO3 i PO4 są konsumowane przez korale. Dawaj ciut więcej, aż osiągniesz poziom, taki jaki chcesz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fosforanami to nie wiadomo jak jest. 

Hanka i testy kropelkowe pokazują 0,00 a na ICP wyszły przekroczenia. 

zacząłem płukać mrożonki ale różnicy nie widzę tyle że więcej roboty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem, dziś dałem łącznie 10 ml środka. Po wykonanych testach po4 wreszcie stało się wykrywalne. Miernik pokazał 0..04 Ale w świetle różnic pomiędzy hanką a testem ICP nie wiem już co sądzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopóki wszystko żyje i rośnie nie ma się chyba czym przejmować. mi padły euphylie, ale u mnie wyszła miedz i jakieś inne świństwa. sam już nie wiem dlaczego. 

A twarde rosną jak szalone, co tydzień zwiększam ballinga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Daro73 napisał:

To ja już zgłupiałem, dziś dałem łącznie 10 ml środka. Po wykonanych testach po4 wreszcie stało się wykrywalne. Miernik pokazał 0..04 Ale w świetle różnic pomiędzy hanką a testem ICP nie wiem już co sądzić

Pamiętaj o jednym. To ile jest Po4 to jest tylk oto, co jest w kolumnie wody w dnaym momencie, to nie znaczy, że tyle jest dostępne dla korali.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że wszystko nie rośnie jak należy. Mam bardzo małe przyrosty, w zasadzie korale nawet te miękkie wegetują. Zwiększyłem moc lampy bo ustawienia miałem bardzo oszczędne, udało mi się zwalczyć plagi. I nadmiernego wzrostu nie zauważyłem, zacząłem więc mierzyć regularnie poziomy po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2023 o 11:26, Daro73 napisał:

Kiedyś na stronie ATI był bardzo fajny kalkulator do wyliczenia ilości NCP, teraz już go nie ma

Chyba nadal jest, zakładka nutritions

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=2177

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, chris_ek napisał:

Chyba nadal jest, zakładka nutritions

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=2177

 

 

W zakładce nutritions otwiera mi się kalkulator do dozowania ATI Essentials, nie ma kalkulatora w którym mogłem obliczyć dawki NCP w zależności od stężenia poszczególnych wartości

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.