Skocz do zawartości
R3BEL

[500l] Fafarafa ver.2

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, R3BEL napisał:

PO4 będę mierzył dzisiaj dopiero bo brakło mi reagentów do Hanki, natomiast KH mam mierzone automatem 4 razy dziennie i po uruchomieniu skoczyło mi z 7,5 na 7,7-7,9. Zasyp od zawsze to Knop Korallith.

To pochwał się jak zmierzysz . Też mam Knopa i ciekaw jestem ile podniesie fosforany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2023 o 07:24, JerzyB napisał:

To zapytam jeszcze , jakie masz  PO4 oraz KH po kilkudniowym działaniu reaktora.

PO4 = 0,00


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, R3BEL napisał:

PO4 = 0,00

 

16 minut temu, R3BEL napisał:

PO4 = 0,00

Dziękuję , ja też odpaliłem swój reaktor i o dziwo PO 4 spadło z 0,03  do 0,00, a KH się nie zmieniło.  Może jeszcze za wcześnie wierzyć , że tak będzie , bo reaktor pracuje dopiero 48godz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście chcieli podnieść PO4 to mam ze 2 kg szkieletów oczyszczonych z tkanki tyle o ile :) .  Ciekawe czy ktoś jeszcze używa własnego gruzu koralowego jako zasypu do reaktora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Jakbyście chcieli podnieść PO4 to mam ze 2 kg szkieletów oczyszczonych z tkanki tyle o ile :) .  Ciekawe czy ktoś jeszcze używa własnego gruzu koralowego jako zasypu do reaktora. 

Ja myślę , że złoże jak się nasyci CO 2 to PO 4 się podniesie. Na razie nic nie kombinuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nic nie wstawiałem postanowiłem w końcu odświeżyć swój wątek. Zacznę może od tego, że z początkiem nowego roku, kiedy to parametry powoli zaczęły się stabilizować i już rozważałem zakup pierwszych nowych korali, po raz kolejny dostałem mocnego kopa w d..ę gdyż tym razem zbiornik zaatakowała odinoza, która wybiła mi 10 z 13 ryb (w tym moją ulubioną niebieską Zebrasomę). Po raz kolejny była w domu poważna rozkmina czy dalej bawić się w akwarystykę morską, jako że nowy zbiornik nie został jeszcze obsadzony za bardzo koralami i był w zasadzie w początkowej fazie. Finalnie jak widać nie odpuściłem i w ten sposób jestem nadal z Wami. Po miesiącu kwarantanny (podmianki i non stop lampa UV) zacząłem wpuszczać pierwsze ryby i tak do trójki ocalałych (babki piaskowej, dekorki oraz borsuka) zaczęły dołączać w pewnych odstępach czasowych: 2x Amphiprion ocellaris, 3x Chrysiptera springeri, 4x Pseudanthias Squamipinnis, Acanthurus coeruleus, Ctenochaetus binotatus, Heniochus acuminatus, Gramma loreto, Paracheilinus flavianalis oraz Ecsenius stigmatura (na zdjęciu widoczny jest jeszcze Chelmon ale niestety kilka dni temu nagle przestał jeść i padł bardzo szybko). Jeżeli chodzi o obsadę korali to postanowiłem pójść w MIX: górne półki będą obsadzone SPSami, zaś na dolnych oraz piasku zagoszczą LPSy (najprawdopodobniej zrezygnuję całkowicie z miękasów, aczkolwiek będzie mi trochę żal Sinularii fluo). W najbliższym czasie dojdą jeszcze kolejne korale, a na chwilę obecną zbiornik wygląda tak.

Zaszły też pewne zmiany w sprzęcie/filtracji. Wyciąłem jedną przegrodę w sumpie aby zrobić miejsce na nowy rollermat od RedSea oraz żywą skałę, która to ponownie u mnie zagościła (na szczęście nie pozbyłem się jej z poprzedniego zbiornika i cały czas moczyłem w beczce). Dodałem także własnej roboty Algae Scrubber (coś na wzór modelu CW-100 External Algae Scrubber V2) oraz ozonator Sander. Wymieniłem również jedną z pomp Vortech (pojedyncza sztuka na bocznej szybie) na rzecz AI Orbit 4 celem polepszenia cyrkulacji w akwarium oraz doszła jeszcze jedna pompa dozująca Ecotech Versa.

1.jpg

2.jpg


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mała aktualizacja. Tak jak wspominałem doszła w końcu ostatnia partia nowych korali i w zasadzie na tą chwilę obsadę korali uważam za zakończoną. Na skałach za bardzo już miejsca nie ma, więc ewentualnie coś jeszcze na piasek lub coś pod skały co nie wymaga większego dostępu do światła. Teraz skupiam się na uzyskaniu lepszego wybarwienia korali - zielone zaczęły łapać powoli kolor gdy zaczął systematycznie dozować codziennie żelazo, jeszcze kwestia złapania czerwieni (potas jest ok, a i tak niektóre korale gubią kolor, głównie Acry).

FR2.jpg


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie te podstawki wyglądają. Nie myślałeś, żeby kupić trochę gruzu np. Marco Rocks i poprzyklejać kawałeczki skałek i do nich korale?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

Strasznie te podstawki wyglądają. Nie myślałeś, żeby kupić trochę gruzu np. Marco Rocks i poprzyklejać kawałeczki skałek i do nich korale?

Być może, kwestia gustu, ja osobiście nie zwracam na to uwagi i dlatego też nie planuję nic zmieniać w tej kwestii.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.