Skocz do zawartości
JerzyB

Hanna 758

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak robicie testy , dajecie wodę dejonizowaną , albo ro di czy robicie testy tylko na wodzie z akwa?

Pozdrawiam

Tu instrukcja z niemieckiego

Trzmiel robi to tak

https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-morska/hi-758-mini-fotometr-wapn

I komu tu wierzyć?

 

 

 

Screenshot_2023-08-10-07-27-13-081_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nikt nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, JerzyB napisał:

Sorki nikt nic?

Ja robię tylko na wodzie demi, na wodzie z akwa wyjdą CI cuda, a tak to prawie się pokrywają wyniki z ICP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2023 o 17:17, JerzyB napisał:

Sorki nikt nic?

Do testów używam wyłącznie wody demineralizowanej.  Na wodzie osmotycznej mam zawsze zawyżone wyniki. Do nabierania wody demineralizowanej używam wyłącznie strzykawki z uwagi na jej  dokładność.   Wodę z akwarium pobieram pipetą HI 731339 do pierwszego oporu końca tłoczka. Jak wciśniesz końcówkę pipety do końca to pobierzesz za dużo wody z akwarium.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinekk napisał:

Do testów używam wyłącznie wody demineralizowanej.  Na wodzie osmotycznej mam zawsze zawyżone wyniki. Do nabierania wody demineralizowanej używam wyłącznie strzykawki z uwagi na jej  dokładność.   Wodę z akwarium pobieram pipetą HI 731339 do pierwszego oporu końca tłoczka. Jak wciśniesz końcówkę pipety do końca to pobierzesz za dużo wody z akwarium.

Witam

Nie mam takiej pipety w starszych nie było. Też mam wodę  dejonizowaną , pobieram strzykawką , a drugą strzykawką wodę z akwa 0,1ml:mellow:

Co ten Trzmiel wymyślił z resztą na Polskiej instrukcji dołączonej do miernika , też nie piszą o wodzie dejonizowanej . 

Jeszcze pytanko czy woda demineralizwana różni się  od wody dejonizowanej? To , to  samo ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.