Skocz do zawartości
Jasiu_

Do trzech razy sztuka 96 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Było 64l i 300l, średnio udane i mówię koniec z tym. Po latach pomyślałem o małej kostce (lampka nocna) ,

kupiłem skałę i jednak kostka odpada. Poza tym gotowe kostki to czarny gruby silikon.

Idziemy na kompromis 60x40x40 plus sump.

Zdjęcie z budowy (szafka DIY ) stare 64 jako tymczasowy sump.

20230725_193936 (2).jpg

Postawiłem na AF, skała bardzo lekka fajnie wygląda , piasek trochę wygląda jak cukier, leje bio-s i np-pro i awaryjnie stability bo bio-s kupiłem przeterminowany.

 

Edytowane przez Jasiu_ (wyświetl historię edycji)

96 l + sump, Radion 5G , Jebao Adp-3500, rollermat, NYOS 120, Jebao SLW-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś ro wywnioskowałem że już zalałeś akwarium. Do skały mogłeś dokleić nóżki aby nie leżała tak na szkle. Będą robiły się strefy beztlenowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, już nie przesadzajmy z tymi strefami beztlenowymi:) 

Jest dobrze, będzie żyć ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzy tygodnie się mieli.

Myślałem o tych nogach  pod skałę i sam nie wiem co gorsze. Kierowałem się tym,że AF nie zaleca piasku pod skałą który na pewno wleci.

Ważne dla mnie żeby się nie bujała i leżała stabilnie. 

Zdjęcie całości jeszcze bez drzwi.

20230825_215830.jpg


96 l + sump, Radion 5G , Jebao Adp-3500, rollermat, NYOS 120, Jebao SLW-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powolutku można zasiedlać. Masz już doświadczenie. 
ja jak zakładałem pierwsze to ładowałem  wszystko co udało się gdzieś kupić na hura. Przywlokłem pewnie większość plag jakie można mieć, teraz bym to robił na pewno rozważniej 

Ze dwa miesiące temu czyściłem sumpa, były tam setki ślimaków osiadłych, ostatnio znowu zauważyłem, walka z wiatrakami

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, Jasiu_ napisał:

Tak trzy tygodnie się mieli.

Myślałem o tych nogach  pod skałę i sam nie wiem co gorsze. Kierowałem się tym,że AF nie zaleca piasku pod skałą który na pewno wleci.

Ważne dla mnie żeby się nie bujała i leżała stabilnie. 

Zdjęcie całości jeszcze bez drzwi.

20230825_215830.jpg

jak dobrze widzieć że ktoś startuje nowy baniak a nie tylko likwiduje :) jaką obsadę planujesz i jakie korale ? 

3 godziny temu, mazmaciek napisał:

No i powolutku można zasiedlać. Masz już doświadczenie. 
ja jak zakładałem pierwsze to ładowałem  wszystko co udało się gdzieś kupić na hura. Przywlokłem pewnie większość plag jakie można mieć, teraz bym to robił na pewno rozważniej 

Ze dwa miesiące temu czyściłem sumpa, były tam setki ślimaków osiadłych, ostatnio znowu zauważyłem, walka z wiatrakami

no niestety pewnych plag ciężko się ustrzec ale warto być czujnym , brać życie z dobrego źródła ,dipować a nóż widelec się uda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Maniekkkkk napisał:

jak dobrze widzieć że ktoś startuje nowy baniak a nie tylko likwiduje :) jaką obsadę planujesz i jakie korale ? 

no niestety pewnych plag ciężko się ustrzec ale warto być czjnym , brać życie z dobrego źródła ,dipować a nóż widelec się uda :) 

Na pewno to co potraciłem,raczej łatwe i kolorowe
Riccordea,Euphyllia teraz jest masa odmian,Blastomusa pink,zoa jakieś kolorowe,Discosoma czerwona fluo,na środku milka która imho jest trudna(mieszana obsada), ogólnie ma być  kolorowo zobaczymy.

Dipować będę na pewno,właśnie  myśle o coral Rx . Plagi i tak będą nawet ślimaki turbo rozmnożyły mi się w setkach później pewnie  gdzieś zdychały i wiadomo co później miałem też robale które żarły zoa.Wracam z pracy i nie ma korala.

 


96 l + sump, Radion 5G , Jebao Adp-3500, rollermat, NYOS 120, Jebao SLW-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.