Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

@Beti oni mają tak umysł zryty przez propagandę pisowską ,że inne rządy  ich nie interesują .

Jurek patrz szerzej od lewa do prawa co się dzieje na scenie politycznej , nie tylko u nas ,  nie daj się zaszufladkować i myśl , czytaj szukaj weryfikuj a nie wierzysz na słowo w to co ci w Tv powiedzą , nie sprowadzaj się tylko do Pisu i Platformy . Bo potem wypisujesz o jakiś zrytych umysłach i propagandzie pisowskiej , za granicą Pisiorów nie ma a ceny , koszty życia jak i inflacja poszybowały w górę , ciekawe czemu  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katani napisał:

Taniej już było i jeśli ktokolwiek myśli, że będzie taniej, to niech powie, na jakiej podstawie tak myśli.

 

Michał przecież mówili przed wyborami, że będzie taniej dlatego wkleiłem Hankę. 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/donald-tusk-o-programie-po-benzyna-za-5-zl-i-zwiekszenie-kwoty-wolnej/e80j70s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, albanos72 napisał:

Michał przecież mówili przed wyborami, że będzie taniej dlatego wkleiłem Hankę. 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/donald-tusk-o-programie-po-benzyna-za-5-zl-i-zwiekszenie-kwoty-wolnej/e80j70s

Wszelkie zło dla was , to jest  Tusk , a teraz jeszcze Unia . Wy naprawdę macie muzgi z lasowane.Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł oglądać TVP , a nie TVpis. Tyle w temacie żegnam eurosteptyków i zarazem pisowców.

Na zachodzie  inflacja była o połowę niższa ,a dlaczego u nas taka wysoka? Podpowiem by podreperować budżet państwa i by K....y r..j  mógł zarobić na kawior i ośmiorniczki.

 

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I znów Tusk , język miłości i osądzanie że ktoś ma zrytą głowę , wg Ciebie jak ktoś ma inne poglądy to jest zryty , naprawdę ? I jak w Polsce ma być dobrze .

A co do Uni to jak sądzisz , propozycje zmiany traktatów są ok , czy Ci w Tv jeszcze nie mówili o tym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz tak jak PiSowcy przecież przez 8 lat tylko oni mieli rację . Teraz im Unia przeszkadza , bo pieniążków  nie dostali . Niech się w końcu zmieni bo Pisoskiego państwa mamy dość  my 11.5 mln. wyborców.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JerzyB napisał:

Wszelkie zło dla was , to jest  Tusk

Póki Tusk nie wrócił była w miarę cisza,Tusk wrócił i się zaczęło, PiS się tak obawiał że jak wróci przegrają i tak się stało, przez ponad rok szczuli na Tuska, pisali i głosili propagandę, nic nie pomogło, Solidarna Polska odejdzie od Kaczyńskiego zobaczycie zostaną sami jak palec.

ja kiedyś powiedziałam sobie tak, czym więcej naginali na Tuska tym gorzej dla PIS,

wiadomości w TVP zaczynały się od TUSKA, teraz macie Tuska :rofl:

moja partia się nie dostała, ale wierzę że coś się zmieni w Polsce koniec gangsterki i rozdawnictwa moi rodzice zapierdzielali na 2 etaty nikt im nic nie dał sami się musieli dorobić, teraz utrzymujemy połowę nierobów!

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, JerzyB napisał:

Myślisz tak jak PiSowcy przecież przez 8 lat tylko oni mieli rację . Teraz im Unia przeszkadza , bo pieniążków  nie dostali . Niech się w końcu zmieni bo Pisoskiego państwa mamy dość  my 11.5 mln. wyborców.

Jurek , ty czasem czytasz co Ty piszesz  ? Wskaż mi jedno miejsce gdzie powiedziałem że jestem za Pisiorami , jedno .

Co mają pieniądze z Unii do zmiany traktatów ? 

Wnioskuję po tym co piszesz że Wg ciebie najważniejsze to Jebać Pis i nic innego się nie liczy :clowning

 

9 minut temu, Beti napisał:

Póki Tusk nie wrócił była w miarę cisza,Tusk wrócił i się zaczęło, PiS się tak obawiał że jak wróci przegrają i tak się stało, przez ponad rok szczuli na Tuska, pisali i głosili propagandę, nic nie pomogło, Solidarna Polska odejdzie od Kaczyńskiego zobaczycie zostaną sami jak palec.

ja kiedyś powiedziałam sobie tak, czym więcej naginali na Tuska tym gorzej dla PIS,

wiadomości w TVP zaczynały się od TUSKA, teraz macie Tuska :rofl:

moja partia się nie dostała, ale wierzę że coś się zmieni w Polsce koniec gangsterki i rozdawnictwa moi rodzice zapierdzielali na 2 etaty nikt im nic nie dał sami się musieli dorobić, teraz utrzymujemy połowę nierobów!

 

Bo u nas w Pl Tylko albo Wina Kaczyńskiego albo Tuska :lol: nic poza tym , i jedni na drugich napierdzielają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego szczucia jak jest

na Tuska  nigdy nie było . Gdzie się podziała komisja lex-Tusk już nie potrzebna?

Co do traktatów to jeszcze daleka droga 

@Beti :clapping

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Takiego szczucia jak jest

na Tuska  nigdy nie było . Gdzie się podziała komisja lex-Tusk już nie potrzebna?

Co do traktatów to jeszcze daleka droga 

@Beti :clapping

 

Jurek , do traktatów daleka droga ? :lol:Według ciebie danie takich kompetencji Brukseli będzie ok ? 

Ty lepiej sobie poczytaj też o fit for 55 , agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 ,  europejskim zielonym ładzie bo w Tv mało co mówią a kawarana jedzie dalej , a nie interesujesz się tylko  Tuskiem  Kaczyńskim i jak jebać PiS , z małymi przerwami na ocenianie kto jest zryty i ma zlansowany mózg :clowning

 

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, katani napisał:

Zerknąłem w papiery, na koniec 2015 za mieszkanie płaciłem 636 zł, w tym śmieci, fundusz remontowy, woda, gaz do gotowania, ogrzewanie miejskie i wszystkie opłaty, oprócz prądu. Teraz 1100zł. Prąd 5 lat temu 250-350, teraz 500-600.

Szykuj się na podwyżkę za prąd 60-70%, chyba że zamrożą i dofinansują z Państwa. Póki co ceny nie są zamrożone i obecny rząd już tego nie zrobi.
Do URE wpłynęły taryfy od dystrybutorów energii, ceny za prąd wzrosły nawet o 100%. 
Na nowy sezon gazowy przysłali mi prognozę (to też jest celowe zagranie, bo w zeszłym sezonie miałem odczyty co 2 miesiace - w zasadzie co roku zmienia mi sie system rozliczania i gdyby nie dane z pieca nie byłbym w stanie porównać sezonów).
Nie wiem czy to był błąd jakiś bo nastąpiła już jakaś korekta ale zwracam uwagę na rachunki z 23-01-2024 i  25-03-2024  na kwotę 957,62 i 1460,97 za te 2000-2100kWh ;)
Teraz zmienili to na 664,52 i 680,36 wystawiając nowe faktury a tamtym zmieniono status na opłacone. Mam nadzieję, że to był tylko jakiś bug a nie prognoza z realnymi cenami za gaz w 2024 roku ;) Bo prognozę szybko można zmienić - tak jak zmieniono to teraz ;) 


image.thumb.png.1dfa9973316c60d53bf9c214220e8cc8.png


 

Powodzenia w przyszłym roku. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energia  k...a mać za kWh płacę mniej  niż za dodatkowe opłaty z tym związane. Kto to wprowadził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beti napisał:

Póki Tusk nie wrócił była w miarę cisza,Tusk wrócił i się zaczęło, PiS się tak obawiał że jak wróci przegrają i tak się stało, przez ponad rok szczuli na Tuska, pisali i głosili propagandę, nic nie pomogło, Solidarna Polska odejdzie od Kaczyńskiego zobaczycie zostaną sami jak palec.

ja kiedyś powiedziałam sobie tak, czym więcej naginali na Tuska tym gorzej dla PIS,

wiadomości w TVP zaczynały się od TUSKA, teraz macie Tuska :rofl:

moja partia się nie dostała, ale wierzę że coś się zmieni w Polsce koniec gangsterki i rozdawnictwa moi rodzice zapierdzielali na 2 etaty nikt im nic nie dał sami się musieli dorobić, teraz utrzymujemy połowę nierobów!

 


Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że PIS wybory wygrał. Jakkolwiek to brzmi to jednak był partią na która głosowała zdecydowana większość. Czym innym jest jednak utworzenie rządu. 
Tu trzeba mieć 235 posłów. To, że PIS nie jest w stanie dogadać się z żadną partią to jest drugi temat. Ale nie można mówić z np. Tusk wygrał wybory bo po stronie opozycyjnej jest w sumie 4 partie z czego 3 chcą tworzyć rząd. Te 3 partie to jest jeszcze większy misz-masz niż się wydaje. Mówi się, że Tusk wygrał wybory - zapominając o Kosiniaku-Kamyszu czy Hołowni, którzy też chcą z tego, że się dostali do rządu coś uszczknąć. Już się mówi o rotacyjnym marszałku :D  Czyli jednak koryto ważniejsze niż wspólny program :D Różnice programowe między tymi partami są duże. Hołownia już mówi wprost, że nie będzie w umowie koalicyjnej spraw związanych z aborcją. Już jeden "konkret" chwieje się w posadach. 
800+ też już dzieli - jedni by chcieli zniesienia, inni by przynajmniej jeden rodzic pracował, inni chcą wprowadzać kryteria dochodowe, inni że pod żadnym pozorem nie można zabierać. 
Nie wiem ile lat żyjecie w tej Polsce i ile lat przyglądacie się tej polityce - ale wiara, ze cokolwiek zmieni się w Polsce to obłuda.  Tym bardziej, że to są te same twarze które bujały nas już niejednokrotnie.  Teraz się zacznie wymiana stanowisk - niezależnie czy spółka obecnie przynosi dochód czy nie i czy ktoś faktycznie się sprawdza. Na te 4 lata trzeba będzie obsadzić spółki skarbu państwa swoimi, często miernymi ale za to swoimi.  Już się mówi o prywatyzacji Telewizji Polskiej (jeśli ktoś kupi to podejrzewam, że będzie to zachodni podmiot). Wraca temat prywatyzacji Lasów Państwowych choć oficjalnie nikt tego nie planuje.  
Przeczytajcie sobie raport:
https://pfr.pl/dam/jcr:26ec7b20-b721-49ae-b817-f853f725cf22/PFR_Europa_202309.pdf

Proponuję porównać sobie jak wypadają Niemcy na tle np. Polski.  Chociażby na wskaznik PMI.  Dodatkowo Polska się zbroi a niemiecka Bundeswera od lat w rozsypce. Po co DE taki silny kraj po wschodniej stronie ? A kto pociąga za sznurki w UE ? 

A dla takiego jednego, który tylko pisiory i eurosceptyków widzi.  W Europie jest 46 Państw.  W UE jest 27 państw.  Jednymi z tych których w UE nie ma jest np. Norwegia czy Islandia. 
Obydwa te kraje jednak należą do strefy Schengen. Razem z Liechtenstainem tworzą również EOG. Jest coś takiego jak EFTA - do której należy Szwajcaria, która nie należy do UE. 
Jakbyś się choć trochę zainteresował polityką na poważnie a nie tylko czerpał wiedzę z telewizji to byś wiedział chociaż czym kiedyś było EWG, jak to się zamieniło w UE i jak na przestrzeni lat UE zamieniało się z projektu gospodarczego w dążenie do federacji państw z rządem centralnym w Brukseli.  UE z 2004 roku a UE z 2023 roku to dwa zupełnie tematy, które niewiele już ze sobą mają wspólnego poza .....nazwą. 

P.s Które kraje należą do UE, które nie należą, co to jest umowa z Schengen - które kraje ją podpisały a które nie, jak wygląda przepływ gospodarczy między państwami UE a państwami które w UE nie są (np. Norwegia, Islandia czy Szwajcaria), co to jest EFTA - zostawiam jako pracę domową. 
 

12 minut temu, JerzyB napisał:

Energia  k...a mać za kWh płacę mniej  niż za dodatkowe opłaty z tym związane. Kto to wprowadził ?

UE :D 
Zainteresuj się bardziej światem Jurku. Masz tu przykład jeden z wielu:
https://eur-lex.europa.eu/PL/legal-content/summary/electricity-in-the-eu-inter-transmission-system-operator-compensation-itc.html
Opłaty przesyłowe to nie jest jakaś nowość :D 


 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Unia rząd pisiorów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, JerzyB napisał:

Nie Unia rząd pisiorów.

 

Jurek wyłącz ten TVN :clowning

Koszty uprawnień do emisji Co2 wynikający z polityki klimatycznej w Uni Europejskiej , koszty OZE i efektywności energetycznej to tez wina Pisu ? :lol:

To jak to Jurek , płacisz i nie wiesz za co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JerzyB napisał:

Nie Unia rząd pisiorów.

 

Chętnie bym podyskutował ale nie ma z kim :clowning


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam ochoty . Może za cztery lata. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, JerzyB napisał:

A ja nie mam ochoty . Może za cztery lata. 

 

Czyli mało co wiem ale wina PiSu :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku na rachunku masz prawie 10 pozycji do płacenia. I nie rząd to zrobił tylko pewnie Tusk. Kończę w tym wątku , bo jest was za wielu  ,  w dodatku wszyscy po stronie pisiorów A oni  mieli rację przez 8 lat , starczy.

ŻEGNAM   

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, JerzyB napisał:

Człowieku na rachunku masz prawie 10 pozycji do płacenia.

Jurek robisz mi dzień naprawdę :lol:

Teraz jak już wiesz ile masz składowych w twoim rachunku za prąd , to sprawdź ile wynoszą  procentowo koszty zakupu ETS  , uważaj bo możesz się zdziwić ile płacisz za politykę UE .

A dodatkowo jeśli nie wiesz to ci powiem że będąc w UE  musimy godzić się na niektóre fanaberie rządzących lewaków bo tak głosują różne frakcje w Parlamencie europejskim , a teraz wyobraź sobie że za jakiś czas możemy nie mieć prawa weta , co wtedy mogą nam zgotować .

Ps.taka ciekawostka ile produkujemy CO2 i jak wyglądamy na tle innych krajów 

 

IMG_20231103_145310.thumb.jpg.3b51fa5e3a399d5ca9b927e5d96c0663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

.

Jurku pamiętaj, że nic się nie ukryje: 

image.thumb.png.fc26a9bf0763a0e0b0e4558ceffe61b4.png

Zobacz kto najbardziej ograniczył emisję w Europie :D  A jak tam DE ? aaaa upsik na plusie :D :D Wyemitowali więcej :D Zaskoczony ?  Zródło tej grafiki:
 Europejska Agencja Środowiska:   
i artykuł: 
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/wielkie-ciecie-emisji-co2-przez-polske-prawie-dwie-trzecie-tego-co-w-calej-unii/39k6j3z
 

Zmiana emisji gazów cieplarnianych przez poszczególne kraje Europy

mln ton w 2022 r.

 

image.thumb.png.e3ee99ab5a3d71d75edbcc02fffdc568.png

I mam  jeszcze prośbę, której wiem, że nie spełnisz bo zacietrzewienie polityczne widać od dawna. Twoja opozycja  to w sumie 11 czy 12 ugrupowań politycznych połączonych pod różnymi szyldami jak KO (przypomnę - że to jest koalicja PO z innymi niszowymi partiami),  Lewica - wiesz ile ugrupowań politycznych kryje się pod tą nazwą ? Trzecia Droga (tutaj jest troche prosciej ale tez zdaje sie przygarneli spadachroniarzy) i w końcu Konfederacja - to też jest koalicja ugrupowań politycznych. Polska scena polityczna jest znacznie szersza niż Ci się wydaje.  Dla Ciebie jest tylko Tusk i PIS (który też jest koalicja kilku partii) i nikt więcej. Chciałbym byś ogarnął może podstawy jeśli chcesz dyskutować o polityce i przestał wrzucać do jednego worka wszystkich, którzy nie przyklaskują Tuskowi. Bo nie przyklaskuje mu również Konfederacja dla przykładu.  Ponadto za pisiora już raz dostałeś bana - wiec dobrze by było byś nie używał pejoratywnych sformułowań na forum :)
To jest według słownika PWN grubiański i pejoratywny wyraz. Nie przenoś proszę języka Twojego politycznego idola na forum :D 

@Beti mam nadzieję, że wytłumaczysz Jurkowi, że działanie w ramach recydywy może się skończyć permanentnym banem :clowning  Bo ledwo temat ruszył a już mamy festiwal wycieczek personalnych :D

 

8 godzin temu, Beti napisał:

ale wierzę że coś się zmieni w Polsce koniec gangsterki i rozdawnictwa moi rodzice zapierdzielali na 2 etaty nikt im nic nie dał sami się musieli dorobić, teraz utrzymujemy połowę nierobów!

@Beti a mozesz podać zródło tych danych ? Bo GUS mówi co innego zdaje się na ten temat ? Pomijam, że jesteśmy na 3 miejscu z najniższym bezrobociem w całej UE. Przed nami są tylko Czechy i Malta. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR Nie będę z tobą dyskutował na temat polityki , bo Ty zawsze masz rację . Jak to już kiedyś udowadniałeś o wyższości lotniska w Radomiu  nad lotniskiem w Warszawie. Oraz skuteczności komisji smoleńskiej .

Zachowaj swoje mądrości dla siebie , ja swoje wiem i wiem też  kto wygrał wybory Ty jeszcze nie . 

Żegnam i nie wywouj mnie do tablicy.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię oglądać TVN24 

Dla zwolenników PiS to TVN nie bardzo bo za dużo prawdy, najlepiej puszczać TV Info rzetelna informacja propagandy, przez 8 lat tak zryła mózgi że szkoda gadać.

VDR PiS wygrał 7.5 mil głosu na 11.5 mil

to tak jak 194 to = 249 

dziś zapowiedział PIS że będzie miał większość, ciekawe gdzie ? Kompromitacja 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęczowe piątki prosto z nowoczesnej Europy już niedługo w zacofanej pisowskiej Polsce. Takie typy będą brały dzieci na kolana. Pewnie już się ślinią na sama myśl. Typowy oświecony widz TVN lubi to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.