Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, mazmaciek napisał:

we wtorek 20 lutego wyjeżdżamy na drogi, będzie nas  masa. W powiecie w którym mieszkam każda gmina ma być zablokowana. 

Większość Mieszczuchów pewnie będzie oburzona ale chyba  inaczej się nie da. 

mój dziadek z 8 hektarów utrzymywał żonę i 3 dzieci, ojciec gospodarując na 16 ha wybudował dwa domy, kupił ciągnik i kombajn, a ja nie potrafię się sam utrzymać mimo 40 ha (żona pracuje) . Jest czas że pracuję po 20 godzin dziennie na Bizonie w kurzu pocie i smrodzie, mam zjebany kręgosłup od leżenia na kanapie i mam tego w ogóle dość 

mialem coś jeszcze napisać ale się popłakałem i d*pa z tego będzie 

Bardzo mocno popieram protest rolników, wysyłam,przekazuję wiadomości jak tylko mogę.

To nie jest wasz problem, problem jest całego narodu, ale naród się podzielił, jak dotknie to tą drugą połowę,która odczuje na własnej skurze, to może się przekona że trzeba zrobić porządek z tą całą eurokracją i całym rządem. Problem dotkniebwszystkich ok 2027r, ale to już będzie za puźno.

Wyjeżdżajcie, obrzucajcie wszystkim czym się da państwowe urzędy niech się wezmą wreszcie do roboty i zaczną robić coś dla Polaków,  a nie sponsorują przybyszy że wschodu, Nie zapomnę o Wołyniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o podziały polityczne to na razie  "nasz rząd " ma jeszcze jakieś tam zaufanie. 

Pis nas pałował na protestach , ci z nami rozmawiają choć nic z tego niie wynika. 

super zachowuje się policja nas wspierając,  dziękuję. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje w waszej sprawie, już zapadły w UE, więc raczej nic nie zdziałacie, chyba że.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Alcoholik napisał:

Decyzje w waszej sprawie, już zapadły w UE, więc raczej nic nie zdziałacie, chyba że.......

wiem, niestety, 20 oligarchów ma więcej do gadania niż 20 000 rolników w całej unii,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego sejm jest okrągły? A widzieliście kiedyś kwadratowy cyrk XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na środku nie zapaliły świec chanukowych, było by co gasić. Wyglądają jak by wzięły tabletkę Po

 

Edytowane przez Alcoholik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzję zapadły w Brukseli , k....y  r.j  wszystko podpisał , co wymyślił komisarz Wojciechowski .Nikt tego zaraz nie naprawi nawet Tusk. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Alcoholik napisał:

 



40 min orania TUSK VISION NETWORK :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć, tak to wygląda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak bym ogladał stare tv pisorów. Nie macie co wrzucać tylko propagandę Jakiego.Może obserwujcie temat użycia oraz zakup  Pegasusa , to będzie ciekawe.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na proteście rolników na granicy w Medyce. 
w telewizji nie zobaczycie co się tam dzieje. 
no i straciłem resztki sympatii jaką darzyłem Ukraińców, z takim podejściem oni przerżną wojnę z Rosją jak się patrzy. Tutaj nie chodzi że oni nas nienawidzą, oni nienawidzą siebie na wzajem. My Polacy jednoczymy się jak potrzeba, jest jakiś kataklizm, a tutaj nie potrafi jeden kierowca przepuścić drugiego w kolejce tirów mimo że ten wiezie coś do pilnego rozładunku (gorący lepik, ubrania czy leki na front). Poza tym podrabiają masę dokumentów, jeden drugiego sprzedał by za złotówkę abym tylko ja miał. 
I jeszcze co do produktów rolnych z Ukrainy, wszyscy jemy to śmierdzące gówno GMO i pryskane niewiadomo czym doprawione większą lub mniejszą ilością E. W czasie jak byłem tam 13 godzin wjechało ze cztery pełne składy po kilkanaście wagonów. Było też dwie ciężarówki z gotowym już olejem słonecznikowym 

Przez ten czas widziałem tylko jedną ciężarówkę na polskich blachach wyjeżdżającą z Polski, gość wiózł koparkę, reszta to Ukraińcy, z powrotem nie wracała żadna. Batalię o firmy transportowe już przegraliśmy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mazmaciek napisał:

Byłem wczoraj na proteście rolników na granicy w Medyce. 
w telewizji nie zobaczycie co się tam dzieje. 
no i straciłem resztki sympatii jaką darzyłem Ukraińców, z takim podejściem oni przerżną wojnę z Rosją jak się patrzy. Tutaj nie chodzi że oni nas nienawidzą, oni nienawidzą siebie na wzajem. My Polacy jednoczymy się jak potrzeba, jest jakiś kataklizm, a tutaj nie potrafi jeden kierowca przepuścić drugiego w kolejce tirów mimo że ten wiezie coś do pilnego rozładunku (gorący lepik, ubrania czy leki na front). Poza tym podrabiają masę dokumentów, jeden drugiego sprzedał by za złotówkę abym tylko ja miał. 
I jeszcze co do produktów rolnych z Ukrainy, wszyscy jemy to śmierdzące gówno GMO i pryskane niewiadomo czym doprawione większą lub mniejszą ilością E. W czasie jak byłem tam 13 godzin wjechało ze cztery pełne składy po kilkanaście wagonów. Było też dwie ciężarówki z gotowym już olejem słonecznikowym 

Przez ten czas widziałem tylko jedną ciężarówkę na polskich blachach wyjeżdżającą z Polski, gość wiózł koparkę, reszta to Ukraińcy, z powrotem nie wracała żadna. Batalię o firmy transportowe już przegraliśmy 

Unia zniosła cło i nic nie zrobisz , każdy w  kupuje gdzie taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie chciał aby cło wprowadzać, wystarczy że produkty będą przebadane przez:

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych

Państwowa inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa 

Sanepid 

Mnie potrafią kontrolować kilka razy rocznie a tego nie? GMO da się sprawdzić w kilka minut, pozostałości środków w kilka dni

zakład gdzie oddaję warzywa po stwierdzeniu w jednym opakowaniu warzyw na patelnie powiedzmy, jakichś nieprawidłowości jest w stanie dotrzeć do wszystkich dostawców

Nawet był taki przypadek że znajomy po wycofaniu pewnego środka użył go w następnym roku i miał dość duże nieprzyjemności

a tutaj potrafi kilka tysięcy ton rozmyć się w kilka dni

nie polecam produktów firmy Viterra, pewnie z 80-90% tłuszczów z Bodaczowa jest z ukraińskiego rzepaku i słonecznika, mają tory prawie pod zakład 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak wszyscy przesadzają tutaj. Większość Polaków jest zadowolona z rządów pisu i byłych rządów po. Wybory pokazują ,że jednak w Polsce żyje się nadal wszystkim dobrze. Jest konsumpcjonizm na wysokim poziomie, ludzie jedzą w gastronomii gdzie taniej wyjdzie zrobić obiad, wyjeżdżają na luksusowe wakacje za granicę.  Rolnicy protestują ,bo każdy chce coś ugrać dla siebie. Ich nie interesuje czy będziecie jedli zdrowe jabłuszka. Ci rolnicy mają wiele hektarów i ich odbiorcami są sklepy wielkopowierzchniowe które nie dbają o walory smakowe(odmiany) i nie robią analiz czy ilość pestycydów nie została przekroczona lub nie zbliżyła się do górnej dopuszczalnej dawki. Oni i tak jak większość głosują na władzę z której są zadowoleni czyli po/pis i nie chcą żadnych zmian.

Mi się też jakoś gorzej nie żyło niż 5 czy 10 lat temu wręcz przeciwnie , większość swoich marzeń zrealizowałem lub jestem w trakcie. Uprawiam warzywa i owoce na własny użytek na swojej działce i staram się nie wydawać pieniędzy na to co mogę sobie wyprodukować w weekend. Dawniej ludzie chcieli uprawiać i niektórzy do dziś uprawiają. Ci co są leniwi lub nie mają gdzie uprawiać to muszą jeść ten syf i się z tym pogodzić , świat się dla tej garstki nie zmieni.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ben_sage napisał:

Myślę, że jednak wszyscy przesadzają tutaj. Większość Polaków jest zadowolona z rządów pisu i byłych rządów po. Wybory pokazują ,że jednak w Polsce żyje się nadal wszystkim dobrze. Jest konsumpcjonizm na wysokim poziomie, ludzie jedzą w gastronomii gdzie taniej wyjdzie zrobić obiad, wyjeżdżają na luksusowe wakacje za granicę.  Rolnicy protestują ,bo każdy chce coś ugrać dla siebie. Ich nie interesuje czy będziecie jedli zdrowe jabłuszka. Ci rolnicy mają wiele hektarów i ich odbiorcami są sklepy wielkopowierzchniowe które nie dbają o walory smakowe(odmiany) i nie robią analiz czy ilość pestycydów nie została przekroczona lub nie zbliżyła się do górnej dopuszczalnej dawki. Oni i tak jak większość głosują na władzę z której są zadowoleni czyli po/pis i nie chcą żadnych zmian.

Mi się też jakoś gorzej nie żyło niż 5 czy 10 lat temu wręcz przeciwnie , większość swoich marzeń zrealizowałem lub jestem w trakcie. Uprawiam warzywa i owoce na własny użytek na swojej działce i staram się nie wydawać pieniędzy na to co mogę sobie wyprodukować w weekend. Dawniej ludzie chcieli uprawiać i niektórzy do dziś uprawiają. Ci co są leniwi lub nie mają gdzie uprawiać to muszą jeść ten syf i się z tym pogodzić , świat się dla tej garstki nie zmieni.

 

 

Witaj, tu się z tobą nie zgodzę. Jeśli rolnicy upadną i nie będzie krajowej produkcji, czyli jakiejś konkurencji dla zachodu czy tam korporacji rolniczych, to gdzie żywność i tak w supermarketach pochodzi z zachodu, sklepy już nażucają swoje ceny to nie będzie konkurencji, będą mogły robić z cenami co chcą, żywność która do nas będzie przyjeżdżała będzie słabej jakości i zapewne nie tania. Rolniką narzucają jakieś normy opryski, co je trzoda, jakie szczepionki itd,  Unia jaiś urzędnik, podejrzewam został opłacony przez kogoś z ukukuku i dlatego ten syf wjeżdża do nad, a firmy zajmujące się produkcją wykożystują to, kupują i produkują z tego żarcie, często płacąc za tonę 50zl,gdzie tona np.przenicy kosztowała 1000+ to dlaczego ten rolnik ma nie protestować, skoro jest ruchany za przeproszeniem.

Zaraz dojdzie podwyżka cen energii to wszystko będzie szło do góry.

Raczej wszystko sprowadza się do unijnego zielonego ładu na który Morawiecki się zgodził, żądy pis pozgadzały się na prawie wszystkie niedogodności, które zaraz będą wchodzić w życie, które dotkną każdego Polaka. Obecny rząd tzw koalicja nic nie robi, żeby uchować Polaków, dochodzą słuchy że mają wprowadzić € zamiast zł, ciekawe czy zrobią jakieś referendum w tej sprawie,  Od 30 lat, żądzą nami te same gęby jedni sterowani przez UhA, a drudzy przez de, z tego co widzę to bardzo dużo Polaków pracuje za granicą, mieszkają w Polsce, kupują mieszkania,remontują,budują, w dużej mierze przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, a to przekłada się na statystyki. 

Z tego co mówią Polska ma być uśmiechnięta, czyli nie ma na co narzekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy nie upadną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Alcoholik napisał:

 

Trochę śledzę temat rolnictwa masowego ponieważ są grupy łączone plantatorów i działkowiczów. Każdy market będzie chciał zachęcić klientów , więc będą miedzy sobą konkurować chyba ,że będzie zmowa co nie jest wykluczone. Żywność jest u nas już od dawna słabej jakości i znaczna część już od dawna jest z zachodu. Patrząc co dzisiaj mają młodzi ludzie a co mieli 40-50lat temu to jest przepaść. Jest spory konsumpcjonizm , więc podwyżka cen energii specjalnie nie wpłynie, jak żarli tak żrą dalej. Klasa bieda + też ma jakieś tam dodatki dostać. Rolnik nie jest ru...ny , bo ceny i tak przerzuca na klienta i to finalnie konsumenci opłacają. Jeśli źle zarządza to przyjdą bardziej ogarnięci w jego miejsce. Patrząc po Glapińskich i tym podobnych po prowokacjach chółowni  grożeniem śmiercią Putinowi myślę, że euro nie jest takie złe. Po co mają robić referendum przecież to kosztuje. Ich program nie jest żadną tajemnicą i wyborcy wybrali.

 

Katani rolnictwo nie zniknie , ale Polskie już tak i to pewne. Interesy unii są sprzeczne z interesami naszych rolników. Rolnictwo od lat się kurczy w Polsce i zastąpią ich silniejsze jednostki duże korporacje które finansują zielony ład i walke z płonącą ziemią , zmianami klimatycznymi. Wartość moich upraw urośnie, bo z roku na rok coraz więcej mam zbiorów na kilku hektarach , więc mi to obojętne , nie mój problem.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ben_sage napisał:

Patrząc po Glapińskich i tym podobnych po prowokacjach chółowni  grożeniem śmiercią Putinowi myślę, że euro nie jest takie złe. Po co mają robić referendum przecież to kosztuje. Ich program nie jest żadną tajemnicą i wyborcy wybrali.

 

Co do € to uważam że wprowadzenie tej waluty osłabi nas gospodarczo i po przeliczeniu 1/4 bo nie będzie 1/1, rozmawiam z ludźmi w których jest wprowadzona ta waluta, wszyscy narzekają, że drogobi wohule, co do polityki rządzących i ich poprzedników to nie moja bajka ja mam inne poglądy chociaż z niektórymi się zgadzałem.

Moim zdaniem się mylisz że ciebieb to nie dotyczy, ponieważ ue wprowadza zakaz siewu na działkach, balkonach itp.

Ursula kiedyś powiedziała że może zagłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie osłabi ,ale kogo ? Tuska , mnie ? nie sądzę . Jeśli gospodarka coś zyska to i tak trafia to wszystko w ręce pazernych polityków , przeżrą wszystko. Jeśli jest gorzej to nie będzie dodatkowych programów socjalnych ,podwyżek dla sektora publicznego i tyle rozkradania na nieopłacalnych przetargach. Niech wprowadzają  , póki co testują i sprawdzają nastroje , ale po drodze mają wiele bardziej realnych planów do realizacji. Miał być już zakaz aut spalinowych , ale okazuje się , że to trudne do zrealizowania i powoli się z tego wycofują a elektryki sprzedaż leci na pysk , a już wcześniej dobrze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Co do rolników mogą ominąć zielony ład lecz muszą zrezygnować z dopłat.Kto zrezygnuję  , lepiej wyjechać i blokować drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest maszynka do wyłudzania i wprowadza pewne nierówności. Narzuca styl prowadzenia gospodarstwa , biurokracje która w mniejszych gospodarstwach nie występuje.

W zasadzie to program gdzie na grupie mniejszych i średnich plantatorów spora część była przeciwna. Był kiedyś link do artykułu o dopłatach i większości się to nie podobało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2024 o 05:30, JerzyB napisał:

Witam 

Co do rolników mogą ominąć zielony ład lecz muszą zrezygnować z dopłat.Kto zrezygnuję  , lepiej wyjechać i blokować drogi.

Nie jest to prawdą do końca. Obostrzenia co do środków ochrony roślin, pozostałości i chyba nawet nawożenia obowiązują wszystkich niezależnie czy bieżę dopłaty czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.