Skocz do zawartości
Gość

Co się dzieje w kraju i na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tak żeby nie zaśmiecać forum czy też czatboxa tutaj możemy porozmawiać na różne tematy co się aktualnie dzieją na świecie ale także i w naszej kochanej Polsce . Proszę o zachowanie kultury i poszanowaniu siebie nawzajem  . Mamy wolny kraj i każdy ma prawo do swojego zdania :) 

 

Wzbogacenie kulturowe Europy , ciąg dalszy .....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz teraz elegancko to ja pierwsza Ci odpowiem co się dzieje; 

no co , PiS przegrał porażka dla partii rządzącej i dla części społeczeństwa gdzie nie potrafią się z tym pogodzić:banghead że nie będą rządzić trzecią kadencję.

no ale skoro 194 to to samo co 248 to się nie dziwię emocji.

Patrząc na to z boku jak wspomniałam wcześniej moja partia się nie dostała :ph34r:

co do zdarzeń które tu wklejasz, obecnie nie mają zdarzeń w Polsce i oby tak zostało 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pis przegrał bo był nieudolny w swych działaniach , choć coś pozmieniał na lepsze , były też wpadki i afery , największym minusem jak dla mnie jest brak rozmowy i kłócenie się w PE .Do tego doszła pandemia i wojna za ,,miedzą ,, 

Elektorat chce zmian , pytanie tylko czy te zmiany będą na lepsze .....

 

Co do zdzarzeń , to oby  tak zostało jak najdłużej bo jak widać polityka migracyjna w UE ma też drugie dno 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maniekkkkk napisał:

Pis przegrał bo był nieudolny w swych działaniach , choć coś pozmieniał na lepsze , były też wpadki i afery , największym minusem jak dla mnie jest brak rozmowy i kłócenie się w PE .Do tego doszła pandemia i wojna za ,,miedzą ,, 

Elektorat chce zmian , pytanie tylko czy te zmiany będą na lepsze .....

 

Myślę że dobre pytanie, czy zmiany na lepsze, myślę że trzeba dać szansę i poczekać co z tego będzie. Mnie się wydaje że 2 kadencję to jest dużo temu ludzie chcą zmian zobacz ile młodych głosowało frekwencja prawie 75%


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Betia pamiętasz wybory w 2015 roku ? Jak tam nie umieli się pogodzić z przegraną , stworzenie KOD ( komitet obrony demokracji )  i te manifestacje , że niby w Pl tak się źle dzieje :ph34r:

 

5 minut temu, Beti napisał:

Myślę że dobre pytanie, czy zmiany na lepsze, myślę że trzeba dać szansę i poczekać co z tego będzie. Mnie się wydaje że 2 kadencję to jest dużo temu ludzie chcą zmian zobacz ile młodych głosowało frekwencja prawie 75%

Bardzo dobrze że była taka frekwencja :) Wybory to święto demokracji . Tylko ilu z tych młodych wie co się dzieje tak naprawdę i się interesuje polityką ,  i ile mieli wtedy lat jak rządziła PO i czy coś z tego pamiętają  ;)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maniekkkkk napisał:

@Betia pamiętasz wybory w 2015 roku ? Jak tam nie umieli się pogodzić z przegraną , stworzenie KOD ( komitet obrony demokracji )  i te manifestacje , że niby w Pl tak się źle dzieje :ph34r:

 

Tak pamiętam, i właśnie każda władza jak traci władzę podobnie się zachowuje, nie dziwię się przez 8 lat można było dobrze doić to potem urywa ci się, A przegrali wybory z wielu czynników których popełnili błędy Tuska to promowali za bardzo jaką oni to nienawiść mieli do niego na każdym kroku wystarczyło TVP info włączyć 

I mówimy jasno wygrywa się wybory wtedy kiedy się ma większość w sejmie a oni niestety jej nie mają więc to że wygrali to tak naprawdę nic nie znaczy.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Beti napisał:

wystarczyło TVP info włączyć 

Dlatego nie oglądam praktycznie wiadomości w Tv ( tvp info / tvn24 ) by nie robili mi sieczki w głowie :) wolę niezależne media , to co tam zobaczysz w Tv często nie puszczą , ciekawe dlaczego ;) . Czasem włączę Wiadomości w Polsacie 

Ah te wzbogacenie kulturowe w Niemczech 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy i przeciwnicy świętej wojny będą wszędzie różne kultury i obyczaje tego nie wytępisz. Mam tylko nadzieję że to w Polsce na szeroką skalę się nie rozniesie, bo 250tys emigrantów dostało wizy od Polski więc mamy co mamy, część pojechała na zachód ale i część została, a kogo wpuszczono to się okaże po czasie!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica po wyborach pomiędzy  PiS a opozycją jest taka, że

nikt nie robi w sejmie "puczu"

nikt nie wyciąga ludzi na ulicę,

nikt nie robi rezolucji przeciw swojej ojczyźnie,

nikt nie zamraża pieniędzy w UE,

nikt nie  drze mordy "wypier...",  

nikt nie nosi na czole ośmiu gwiazdek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najgorsze jest to , że to co mówią w Tv większość traktuje jako prawdę objawioną i wierzy politykom bezgranicznie , nie weryfikuje wiadomości a oni mówią to co chcemy usłyszeć , jedna i druga strona polityczna jest tak samo winna temu że w tym momencie Polacy są tak podzieleni .

A to że dajemy coraz więcej Praw Brukseli by rządziła nami to już wg parodia , Kpo , kamienie milowe , nikt nie mówi o tym co kryje drugie dno ...... za parę Euro sprzedają naszą wolność 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do żydów to, niestety konflikt arabsko żydowski jest aktualnie nierozwiązywalny moim zdaniem jeśli nie wypalą arabskiej nacji do gołej ziemi bo niestety są w większość a to oni właśnie zawłaszczyli te tereny bo przecież to było miejsce zamieszkałe przez naród Allacha naród wybrany zajął jak swój nie dziwi mnie wcale wściekłość na świecie na ten temat, miałem znajomego w szkole który uciekł do Polski bo żydzi kolokwialnie mówiąc wpadli do jego mieszkania i kazali wyp............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać odrazu że jesteś z PiSu wiesz czemu? W kampanii nie potrafili nic innego robić tylko co było 8 lat temu na Tuska nie o przyszłości tylko przeszłość, robisz to samo filmik z przed 10 lat, gratulacje 

postaraj się znajdź coś jak zaczynał może filmik z molo z Sopotu :P

jedno pamiętaj co byś tu nie napisał i nie pokazał PiS już nie wróci do władzy przynajmniej na 4 lata, i skończy się ta gangsterska rozdawnictwo wille + etc z naszych podatków 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti a skąd wiesz że się skończy? Może będzie tylko wymiana jednych na innych. 
pożyjemy zobaczymy. 
po pierwszej kadencji pisu jeszcze tak kuriozalnie to nie wyglądało jak teraz. 
Mnie bardzo wkurzyła zmiana w fotowoltaice, było fajnie to musieli łapy w to wsadzić, ja na szczęście załapałem się na stare zasady. 
No i nieudolność w czasie srajdemii, przecież to było kuriozum, przesiedziałem 3 tygodnie w domu, dobrze że jako rolnik mogłem przynajmniej pojechać w pole czy wyjść do ogrodu czy warsztatu. 
No i zmiany cen na rynku nawozowym, państwowe firmy w rok podniosły ceny o 100% w w następny o 200, aby puźniej o 200 obniżyć i powiedzieć że jest dobrze bo oni obniżyli, piątka dla zwierząt, wciąż trwający niekontrolowany napływ żywności z Ukrainy, ja mam kontrolę z sanepidu, powiatowego  lekarza weterynarii, Piorin, arimr, a z tamtąd ciągną wagonami i nikt tego nie kontroluje. 
A jeszcze zmiana prawa łowieckiego, miało być lepiej a wyszło jak zawsze

Morawiecki zdążył jeszcze niestety podpisać co do utrzymania zwierząt gospodarskich, wszystkie gospodarstwa poniżej 100 sztuk krów upadną w ciągu 4 lat, będziemy pili mleko holenderskie i jedli francuskie sery

jak by się tak zastanowić to mógł bym tak wymieniać jeszcze długo, a to tylko branża rolnictwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaczyna się łapanka na Żydów , już raz w zeszłym wieku to się działo .....

A że to w Rosji to w sumie mnie nie dziwi 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hit dnia :DIMG_9860.thumb.jpeg.f7bcf153dbad8133a85d3350da790196.jpeg

 

za taką propagandę powinno iść się siedzieć 

IMG_9864.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hehe Macierewicz powinien mieć zakaz udzielania wywiadów .....choć z drugiej strony może coś wiedzą .....

A to mówi Obecny Minister Obrony Niemiec 

IMG_20231030_100716.thumb.jpg.932f6cce532a9d69d143f99c84d54fa5.jpg

 

IMG_20231030_100410.thumb.jpg.ff854ec39e14b4bdfe7a0eec0d924869.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2023 o 08:39, Beti napisał:

 

Tak Beti odkryłaś prawdę jestem pisowcem wszędzie ich chwalę. Ogólnie to mam nad łóżkiem plakat Kaczyńskiego i się do niego modlę.  Co w tym artykule jest tak szokującego, że był wart wklejenia? Ogólnie to zazwyczaj wolę większe wypowiedzi aby usłyszeć całkowity sens wypowiedzi jednak w  przypadku tego fragmentu jest ona nawet sensowna. Chłop teoretyzuje i myślę , że ma większą wiedzę o tym co sie teraz dzieje i może wydarzyć w przyszłości niż Ty czytająca GW i oglądająca TVN. Oba te ścieki należą do obywateli z pejsami którzy nienawidzą  Polaków. Podjudzają tylko do wojny Polsko Polskiej, obstawili na Tuska bo kiedyś ich karmił grubą kasą. Trzaskowski też obiecywał im odszkodowania za pozostawione mienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Apropo TVN  , telewizja śniadaniowa  .....dokąd to zmierza wszystko 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak działają GW i TVN , jak mówisz to co chcemy to jesteś cacy jak nie to jesteś w najlepszym wypadku antysemitą. Kiedyś jeden mądry gość powiedział, że antysemita to ten którego nienawidzą żydzi bo mówi prawdę.

1698670717495.thumb.jpg.398f159c8006b170f5ae785aa8eb5084.jpg

57 minut temu, Maniekkkkk napisał:

Apropo TVN  , telewizja śniadaniowa  .....dokąd to zmierza wszystko 

Jak to dokąd, trzeba zastąpić księdza który trzymał dzieci na kolanach takimi ludźmi. Teraz oni nowocześni uśmiechnięci z wielkich miast zgodzą się na to aby taki typ trzymał dzieciaki na kolanach albo się rozbierał przed nimi w ramach postępu. W TVN i GW napiszą to część ludzi będzie o to walczyć, zwłaszcza ci co im wmówili że są "fajnopolakami". Osobiście do kościoła nie chodzę i wiem że jest jakiś procent księży którzy są jak te typy ale ich jest kilka procent ukrytych a ta banda nawet się z tym nie kryje. Jest sporo filmów z zagranicy z takimi działaniami w szkołach i przedszkolach. Jak powiesz, że ci sie to nie podoba to jesteś homofobem i czym tam sobie tylko wymyślą, najlepiej cię za to wysłać do więzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maniekkkkk napisał:

Apropo TVN  , telewizja śniadaniowa  .....dokąd to zmierza wszystko 

 

Już nie wspomnę co jest w TVP :rofl:

2 godziny temu, albanos72 napisał:

Tak Beti odkryłaś prawdę jestem pisowcem

Szacunek!:popo:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Beti napisał:

Już nie wspomnę co jest w TVP :rofl:

No w TVP raczej takiego lewactwa nie zobaczysz  ;)  A mowa o seksualności 8,9 latków , że potrzebują wzorców do naśladowania to już przechodzi wszelakie pojęcie , tu raczej nie ma się z czego śmiać że taką patologie promują   .....wstyd  

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie ciekawszych tematów? Jak u was grzyby rosną? Na Dolnym Śląsku do tej pory raczej bida z nędzą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Nie macie ciekawszych tematów? Jak u was grzyby rosną? Na Dolnym Śląsku do tej pory raczej bida z nędzą.

Michał to z wczorajszego dnia, moja siostra wyzbierała ci wszystkie grzyby. Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.