Skocz do zawartości
banny

lobophyllia? Ukazuje szkielet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj przypadkiem zauważyłem odsłaniający się szkielet, nie moge powiedzieć kiedy to zaczęło się dziać, bo nie oglądam jej z każdej strony codziennie.
Co polecacie robić oprócz dbania o jakość wody? ICP nie robiłem, ale parametry podstawowe typu CA,MG,KH (8 stałe), NO3(10) i PO4 są stałe i w poprawnych wartościach.
Staram się raz na jakiś czas (co 3 tygodnie średnio) dokarmiać ją przy pomocy przeciętej butelki. Kolory jakieś ma.
Co statystycznie jest problemem w tego typu koralach i odsłaniających się szkieletach?

403618776_927875895429617_2659991097250670319_n.jpg

Edytowane przez banny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo ja masz ?

 

Obserwuj ja jak zachowuje się w nocy. Powinna napompować się i wystawiać małe polipy.

 

To co widać to dość stare musi być bo szkielet nie jest bialy. Może nie zauważyłeś tego wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie, rzeczywiście cenna uwaga z tym kolorem szkieletu nie pomyslałem o tym w ten sposób.
Mam ją około 4-5 miesięcy.

W nocy zmienia swój kształt i wyciąga rzeczywiście jakieś polipy, postaram się dzisiaj wieczorem zrobić fotkę i wrzucę tutaj, żeby był pełny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina po wyłączeniu światła, nocne świecenie maxspecta

Coś tam się pompuje i polipy jakies są. Generalnie od początku jak ją mam to tak samo się pompuje jak na zdjęciu.

1308014129_Screenshot_20231124_225407_Photos2.thumb.jpg.026d569c1e232b6828a95472c5261a6b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram się dokarmiać co 2 tygodnie/miesiąc, nakładam butelkę i pipetą mieszanka pokarmu dla koralowców i jakieś drobne mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyczne karmienie 2 razy w tygodniu o stałej porze przyniosą piękne efekty. Każdego koralowca polecam. 
dlaczego o stałej porze? Koralowce nauczą się o której jest dawane papu i będą czekały z mackami  i ładnie łapały pokarm. Ja nie wyłączam cyrkulacji ani nie kombinuje z butelkami. Pipeta przy mrożonkach albo rurka przy granulacie i wszystko ładnie łapią mackami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

podłączę się. Moja ma "krzywy ryj" Wieczorami ładnie wystawia też macki. Czasami podam jej coś pipetą. Niebawem będą trzy mordki. Lubię tego korala. Foto z telefonu, ehhh.

Zapomniałem się spytać o to, czy mój koralowiec to lobophyllia, czy trachyphillia?

20231117_195052_remastered.jpg

20231127_192322.jpg

Edytowane przez pilot (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, elespero napisał:

Systematyczne karmienie 2 razy w tygodniu o stałej porze przyniosą piękne efekty. Każdego koralowca polecam. 
dlaczego o stałej porze? Koralowce nauczą się o której jest dawane papu i będą czekały z mackami  i ładnie łapały pokarm. Ja nie wyłączam cyrkulacji ani nie kombinuje z butelkami. Pipeta przy mrożonkach albo rurka przy granulacie i wszystko ładnie łapią mackami. 

okej dziękuje wypróbuje tę metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, banny napisał:

okej dziękuje wypróbuje tę metodę.

Z początku muszą się nauczyć, możesz lekko dmuchnąć mrożonkami koralowca i poczekać aż wystawi macki i wtedy podać pokarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koralowiec wygląda coraz gorzej i raczej zejdzie mi w max 2 tygodnie. Tak jak było widać 2-3 elementy szkiletu to teraz mam z 5-6. Czy da się go jakoś przeciąć na specjalnej pile wzdłuż zeby usunąć starą tkankę, która się powiększa? na 99% i tak koral będzie do śmieci, wiec musze zaryzykować. Natomiast koralowiec ma tylko jedną "mordkę" wiec pytanie czy z góry wiadomo czy go nie uśmiercę tym? Jak to się powinno ciąć? Jednak to nie jakas akropora która wystarczy odciąć "gdzie chce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.