Skocz do zawartości
jacgues

Wpływ akwarium na atrakcyjność nieruchomości (sprzedaż/wynajem)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślę nad postawieniem większego zbiornika (500-800l) na środku sporego salonu w  mieszkaniu w wysokim standardzie w jednej z metropolii (do obserwowania siedząc na kanapie, przy biurku lub po drugiej stronie - przy stole lub na fotelu/hamaku).
Nie planuję tu jednak docelowo mieszkać i nie chcę za 2-3 lata przenosić się z takim klocem, bo to mnóstwo zachodu. Samo przeniesienie akwarium byłoby bardziej kłopotliwe niż przeprowadzka całej reszty rzeczy. 

Zastanawiam się czy ktoś z was się orientował jak na rynku wygląda popyt na nieruchomości z akwariami lub jak tego typu dekoracja wpływa na atrakcyjność lokum.

Jestem pewien, że taka opcja sprawdziłaby się w najmie krótkoterminowym, ale co w przypadku długoterminowego lub sprzedaży? 
Czy ktoś miał podobne rozterki i np. konsultował się ze specjalistami z rynku nieruchomości lub samodzielnie wykonywał takie analizy? 

Edytowane przez jacgues (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jacgues napisał:

Cześć,

Myślę nad postawieniem większego zbiornika (500-800l) na środku sporego salonu w  mieszkaniu w wysokim standardzie w jednej z metropolii (do obserwowania siedząc na kanapie, przy biurku lub po drugiej stronie - przy stole lub na fotelu/hamaku).
Nie planuję tu jednak docelowo mieszkać i nie chcę za 2-3 lata przenosić się z takim klocem, bo to mnóstwo zachodu. Samo przeniesienie akwarium byłoby bardziej kłopotliwe niż przeprowadzka całej reszty rzeczy. 

Zastanawiam się czy ktoś z was się orientował jak na rynku wygląda popyt na nieruchomości z akwariami lub jak tego typu dekoracja wpływa na atrakcyjność lokum.

Jestem pewien, że taka opcja sprawdziłaby się w najmie krótkoterminowym, ale co w przypadku długoterminowego lub sprzedaży? 
Czy ktoś miał podobne rozterki i np. konsultował się ze specjalistami z rynku nieruchomości lub samodzielnie wykonywał takie analizy? 

Cześć. Rozpatrująć sprawę czysto biznesowo  - mając na uwadze jak wygląda aktualnie rynek nieruchomości w PL w dużych miastach - myślę , że to niepotrzebne nakłady, które nie przełożą się na dodatkowy zysk. Przy najmie krótkoterminowym rzeczywiście będzie to dodatkowa atrakcja, choć sądzę, że jeśli mieszkanie jest dobrze zlokalizowanie to nie będzie to miało większego znaczenia w kontekście obłożenia. Przy najmie długoterminowym i sprzedaży wątpię żeby był to atut, bo każdy chce urządzić mieszkanie po swojemu, a po drugie reg. czynności serwisowe zbiornika mągą być dla najemcy nie do zaakceptowania. To takie moje przemyślenia. Ja bym temat porzucił, ale np. w firmie piękne akwarium w poczekalni to bardzo dobry pomysł :) Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedawałem mieszkanie w Warszawie w którym było akwarium i była opcja odsprzedania go razem z mieszkaniem - nikt z zainteresowanych nie brał nawet tego pod uwagę.

Jednym słowem to nie ma seansu a najemcy przysporzy tylko kłopotów i kosztów. Chyba że jakimś cudem  trafisz akwarystę jakiegoś ale i w tym przypadku pewnie chciał by postawić baniak po swojemu    

Odpuść.

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiałem... Miałem podobne przemyślenia.  Mieszkanie jest w niezłej lokalizacji, więc może faktycznie rozważę najem krótkoterminowy.

Żeby była jasnośc - nie rozważam inwestycji w akwarium jako formy podniesienia wartości nieruchomości. Chcę to zrobić dla siebie, ale podejrzewam, że za max 3 lata się przeprowadzę. 
Chcę wydać na ten cel 50k i nie chciałbym po 3 latach zostać z dużym problemem kosztem chwilowej radości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainwestuje 5k na nano  , a za 3 lata zrobisz takie , o jakim marzysz , albo w cale.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak zrobiłem - zainwestowałem 5-7k w nieduże 128l jakieś 6 lat temu. Kupiłem to mieszkanie z myślą o dużym akwarium, ale sytuacja się dynamicznie zmienia, a starego awkarium mam już dość i chcę sprzedać jako całość i zaczac od zera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem mieszkanie jak miałem akwarium 400 litrów. Na zdjęciach podnosi to atrakcyjność, ale finalnie akwarium musiałem zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 14:50, jacgues napisał:

[...] Kupiłem to mieszkanie z myślą o dużym akwarium, [...]

Szczęśliwi ludzie kupują mieszkanie z myślą o większym akwarium ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Walker napisał:

Szczęśliwi ludzie kupują mieszkanie z myślą o większym akwarium ;) 

exactly


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.