Skocz do zawartości
Onlyafailure

Cykl azotowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę z pewnym przemyśleniem (które nie wiem, czy jest trafne), a więc za niedługo moje akwarium będzie gotowe do odbioru. Prawie wszystko jest już kupione. I tu naszła mnie pewna myśl i już chyba 6 godzin spędziłem nad szukaniem i czytaniem tematów. Zaczynam na suchej skale, ale sump (około 100 litrów) wypełnię wodą z podmianek z aktualnego akwarium, piasek prawdopodobnie też suchy. No i w związku z tym myślę nad dozowaniem bakterii, które pomogłyby akwarium ruszyć. No i tutaj czytałem/oglądałem wiele opisów bakterii i zainteresowały mnie bakterie ATM Colony i tutaj pytanie właśnie. Bakterie ATM Colony potrzebują ryb bądź czegoś, co by produkowało pożywienie dla bakterii i teraz mam filtr kaskadowy, w którym wymieniam często watę. No i czy w sumie, gdybym lał takie ATM Colony i przykładowo wyciskał watę do zbiornika, żeby "nakarmić" bakterie to w praktyce to by działało i przyśpieszyłoby cykl bądź byłby on lepszy?

Pewnie to głupi pomysł, ale teraz o tym nie mogę przestać myśleć.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suchym piasku to bakterie nie poszaleją, ale sucha skała sterylna nie jest, więc zawsze coś tam odda. Bakterie przeprowadzają proces nitryfikacji, więc jakieś papu będą miały. Ponadto ATM leje się jednorazowo w dawce ~230ml/100l, więc pewnie zawiera jakąś pożywkę. Lać, obserwować, ewentualnie zmierzyć NO2 po jakimś czasie (miesiącu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Leel00 napisał:

Na suchym piasku to bakterie nie poszaleją, ale sucha skała sterylna nie jest, więc zawsze coś tam odda. Bakterie przeprowadzają proces nitryfikacji, więc jakieś papu będą miały. Ponadto ATM leje się jednorazowo w dawce ~230ml/100l, więc pewnie zawiera jakąś pożywkę. Lać, obserwować, ewentualnie zmierzyć NO2 po jakimś czasie (miesiącu?)

A co sądzisz o tym pomyśle z wyciskaniem waty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chris_ek napisał:

Moim zdaniem jeżeli startujesz bez pośpiechu to nie ma sensu ATM Colony, jeżeli chciałbyś przełożyć na raz całe życie z działającego zbiornika to tak.

Znaczy ogólnie nie mam jakiegoś ogromnego pośpiechu, ale chciałbym żeby cykl się skończył im szybciej tym lepiej bo dwa akwaria będą nie dość że dużo zajmować to zużywać o wiele więcej prądu, no i też w sumie chciałbym lampę z aktualnego akwarium dać do nowego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.