Skocz do zawartości
Agata1990

Wysoki poziom wapnia- przelany balling

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zbiornik zalany w 12.2022r

520l wody w obiegu

50kg skały żywej 

2x gyre xf350

pompa Jebao 12000

odpieniacz bubble magnus hero180

siporax 3 l

kulki maxspect 1l

1,5l Life Bio fil

bakterie stability

sól red sea niebieska

Do brzegu miesiąc temu skończył mi się balling z af i postanowiłam zmienić na ati essential pro niestety zmieniłam go przed samym tygodniowym wyjazdem  na ferie no i prawie załatwiłam zbiornik… 

Przelałam ballinga do tego stopnia,że korale najpierw zaczęły marudzić ,a po podmianach padać (zrobiłam 6 podmian 20%) ale poziom wapnia spadł niewiele.z 611 na ok 500. Oczywiście problem z po4 i no3 (karmie 3 kostki dziennie )do tego wysypało dino… Co robić? Jak zbić wapń? W załączniku wrzucam icp zaraz po powrocie aktualnie czekam na wyniki nowego do porównania. 
dzisiejsze testy:

kh 7.28(hanna)

Po4 0.31(Hanna)

No3 14.9(Hanna)

ca ok 500 (test kropelkowy af)

mg 1290 (test kropelkowy af)

IMG_0854.png

IMG_0855.png

IMG_0856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałaś KH wcześniej, bo może to skoki tego parametru załatwiły korale?

Co do Ca to moim zdaniem wystarczy jak teraz przestaniesz podawać lub mocno ograniczysz ballinga i samo spadnie. Miałem podobnie (raz zrobiłem dwukrotnie bardziej stężony roztwór) i Ca powędrowało do około 550 zanim się połapałem. Zredukowałem dawkę, robiłem normalne cotygodniowe podmiany i wszystko wróciło do normy bez żadnych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed przelaniem kh utrzymywałam w okolicach 7,5 wzrosło do 11 a teraz po podmianach w ciągu miesiąca i zaprzestaniu dozowania ballinga spadło znów na 7,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest ICP z przed miesiąca ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Agata1990 napisał:

Właśnie przed przelaniem kh utrzymywałam w okolicach 7,5 wzrosło do 11 a teraz po podmianach w ciągu miesiąca i zaprzestaniu dozowania ballinga spadło znów na 7,28

I tu masz moim zdaniem przyczynę, że korale Ci popadały - skok KH. Ustabilizuj parametry, ustal odpowiednią dawkę ballinga - tylko rób to powoli i z głową a zbiornik powinien wrócić do formy.

Z innych rzeczy to masz mocno przekroczony poziom Cynku co może sugerować jakąś korozję albo dostaje się razem z pokarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2024 o 09:31, AnT napisał:

Czyli to jest ICP z przed miesiąca ? 

Tak dokładnie z przed miesiąca. W ubiegły poniedziałek wysłałam nowy ICP minął tydzień a nawet nie dotarł do laboratorium… 

Myślę, że wyeliminowałam już przyczynę wysokiego cynku, miałam metalową obejmę nad sumpem, jeśli to nie to będę szukała dalej. 

Też sądzę, że to było przyczyną. Aczkolwiek podmiany robiłam co drugi, trzeci dzień po 20%… kolare padają dalej… montipora zbielała, acropora zbrązowiała i teraz zaczyna bieleć, euphyllie dwie poleciały (miały po 15 główek) masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.