Skocz do zawartości
dale

UV a KZ Cyano Clean

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jeśli chemia , to polecam Chemiclean. Lampa UV zbyteczna .

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę UV chciałem odpalić ze względu na ospę jaka się pojawiła. Niezależnie od cyjano. Chemiclean jest skuteczny, ale z uwagi na ograniczenia w obrocie, paru cwaniaków na nim zarabia, nie chcę u nich kupować. Wolę wziąć Cyjano Rx, z tego co wiem, to jest to samo. U mnie dawniej też działało.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie w jakim cyklu stosować UV i KZ CC? Czy KZ CC to bakterie, czy tylko pożywka?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Ktoś podpowie w jakim cyklu stosować UV i KZ CC? Czy KZ CC to bakterie, czy tylko pożywka?

Jeśli dobrze pamiętam, z tego co jakiś czas temu podawałem, to były jakieś szczepy bakterii i na czas kuracji w ogóle nie uruchamiałem UVki.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie 2x ATI Straton Pro 153, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2024 o 11:15, dale napisał:

W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?

W tej sytuacji to UV'ka tylko na noc i jest to zasadne ze wzgledu na biologię pasożyta. KZ lałbym rano, jak lampa zgaśnie. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.