Skocz do zawartości
lukas_gr

Naprawa reaktor wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, kurier załatwił mi reaktor wapnia. W transporcie pękła akrylowa rura. Niestety pacyfic sun nie chce tego naprawiać i zaproponowali cały nowy reaktor, co mnie nie za bardzo zachęca finansowo. Czy ktoś z Was naprawia takie rzeczy lub podpowie jak to samodzielnie naprawić? Jeśli ta druga opcja to gdzie kupię taką tubę na wymiar, bo z tego co widzę dostępne są kawałki po 2m długości?

IMG_2592.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do jakiejś firmy co sprzedaje rurki z plexi (na allebazarku jest tego sporo) i często sprzedają w odcinkach minimum 10cm i tam zapytaj  średnicę i grubość jaką potrzebujesz. Następnie klej typu Artcofix i trochę wolnego czasu na zabawe w wycięcie i oczyszczenie denka i pokrywy, a następnie wklejenie nowej rury. 

I nie ma co się dziwić, że nie naprawiają, bo to sporo zabawy będzie.

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to porozklejać? Myślałem, żeby na gorąco jakoś... ale z drugiej strony akryl szybko się topi więc sam nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukas_gr napisał:

Witam kolegów, kurier załatwił mi reaktor wapnia. W transporcie pękła akrylowa rura. Niestety pacyfic sun nie chce tego naprawiać i zaproponowali cały nowy reaktor, co mnie nie za bardzo zachęca finansowo. Czy ktoś z Was naprawia takie rzeczy lub podpowie jak to samodzielnie naprawić? Jeśli ta druga opcja to gdzie kupię taką tubę na wymiar, bo z tego co widzę dostępne są kawałki po 2m długości?

 

Słabe podejście do klienta przez  pacific sun. :(
to niestety nie pierwszy taki numer z tej firmy.

Edytowane przez patrycja52 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż klej na pęknięcia , a następnie złóż jak powinno być i docisnij np. sznurekem do okoła. Dobry klej do plexi to Acrifix 116

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wymiar ma ta rura? Ja bym wymenił na nową. na allegro jak napiszesz to ci dotną na wymiar jaki chcesz, nawet ci otwór wyfrezują na dole.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130mm średnicy, 500mm wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.