Skocz do zawartości
Hubert

Pseudocheilinus hexataenia vs. Pterosynchiropus splendidus

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam tą rybę i czytam ten watek z niepokojem. Dostałem ją od brata jak likwidował baniak, a mam w piątek dostać mandaryna na którego czytałem i zaczynam się obawiać że będę musiał wybrać którą zostawić. Na razie hexataenia jest spokojna trochę zaczepia brzydala ale on za bardzo nie raaguje na jej agresję. Inne ryby ją nie interesują (błazny, chromis, gobion). Czy ona zawsze atakuje mandaryny czy może ktoś ma ją razem z mandarynem i nic się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie były 2 mandaryny w zbiorniku i żadnego nie tykała , więc pewnie jak w wielu przypadkach

kwestia danego osobnika , aczkolwiek może to również kwestia wielkośći baniaka, im większy tym ryby mają wieksze "własne" terytorium

i nie muszą walczyc o każdy "cm"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa jest rybą terytorialną, ale jak napisał *Arturr każdy baniak rządzi się własnymi prawami. Wszystko zależy jak duże akwarium posiadasz. U mnie hexa była jedną z pierwszych mieszkańców więc czuła się pewnie w dodatku zjednoczyła siły z parką chrysiptera talboti, które również są terytorialne. Ale znowu moje akwa nie jest takie małe, a ryb w nim nie tak dużo żeby musiały o teren walczyć. Poobserwuj ją i jeśli nie panoszy się jak władca po całym zbiorniku to możesz być spokojny (a przynajmniej tak mi się wydaje).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trafiła jako jedna z ostatnich i jest w miarę spokojna. Zaczepia tylko brzydala, a może to jakaś zabawa ciężko stwierdzić. Podpływa do niego, skubie a on nic sobie z tego nie robi czasami wygląda jak by się nadstawiał. Okaże się w piątek jak już będę miał mandaryna czy się dogadają. Najwyżej jedna z nich wyleci. Hexatania trafiła do mnie przypadkiem więc pewnie ona musiała by opóścić akwa, no ale zobaczymy co bedzie liczę że się polubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś hexatenie z chelihoeres chrysus ? Pytam bo mam chrysusa, a coś bym dołożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak jak ty, tzn miałem najpierw chrysusa a potem dołożyłem hexatenie i...... nic. Spokój i sielanka. Potem po paru miesiącach hexa przeskoczyła mi do komina i wciągło ją do rur (rip). Musisz eksperymentować, każdy zbiornik to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hexa upatrzyła sobie fridmani i od początku nie dawała im żyć, natomiast nie reaguje w ogóle na inne wargatki ani mandaryny. Nigdy nie ruszała wirków natomiast nie pogardzi mrożonkami, algami nori, spiruliną czy innym suchym pokarmem.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem i chrysusa i hexatenie w jednym czasie i byl spokoj , obie ryby sa spokojne , niegdy nie widzialem agresywnosci u nich , malo tego sa mega pozyteczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexa to naprawdę fajna ryba. Pewnie znów sobie ja sprawie tylko zabezpieczę rury w kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć z jednym pytankiem. Wczoraj zakupiłam hexataenię i zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej dokupić jej towarzysza. Bardzo mi się podoba ta rybka. Czytałam, że w parze są spokojniejsze. Z drugiej strony nie chce, żeby stworzyły gang napadający na resztę współmieszkańców.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem hexatenię (ok. 4 cm), i jest tak, ze jest atakowana przez chrysusa (ok 10 cm) i chryspitery parasemy (dwie po ok. 5 cm). Zobaczymy co z tego będzie, na razie siedzi wystrachana w skale, a miało być odwrotnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hexa wczoraj tez byla ganiana przez wszystkich. Dwa koksy : zoltek i truncatus nie pozwolily jej ani koniuszka pyszczka ze szczeliny wysunac, dzisiaj juz plywa po calym akwa i nic a nic sie nie wstydzi:) jest taka ladna ze kupilabym druga:) to jak nikt nie mial dwoch hexataenii????

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolalysy: zwykle jest tak że to hexa jest rozbójnikiem ale jak już każdy pisał, życie w zbiornikach różnie się układa. A po drugie ryba wpuszczona ostatnia do zbiornika jest na gorszej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc hexa padła :(, wyjechałem na 3 dni i zniknęła. Podejrzewam o zabójstwo dwie parasemki i/lub chrysusa. Kto by się spodziewał... Jak wszyscy powtarzają reguły nie ma i każdy zbiornik rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj I obserwuj.

Ze stresu mi kiedys zniknela na kilka dni. Schowala sie w skalach I znalazlem ja naprawde po kilku dniach dopiero. Moze jeszcze gdzies jest, chyba ze masz tak malo skaly, ze bys zobaczyl odrazu...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc hexa padła :(, wyjechałem na 3 dni i zniknęła. Podejrzewam o zabójstwo dwie parasemki i/lub chrysusa. Kto by się spodziewał... Jak wszyscy powtarzają reguły nie ma i każdy zbiornik rządzi się swoimi prawami.

hexa jest dość nieśmiała na początku a i potem też raczej lubi sie ukrywać w skałach, więc jak widzę masz ją od niedawna i może gdzieś się schowała - obserwuj skałę czy nie znalazła sobie gdzieś jakiejś miłej kryjówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.