Skocz do zawartości
panczew

Giesemann Moonlight Infiniti 2x150W HQI + 4x54W T5 Light Fixture

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wyzej w temacie prosilbym o ewentualne opinie na temat tego oswietlenia. Ja wiem ze ma wbudowany procesor i wogole jest cacy :) Ale na powaznie, czy ktos juz mial do czynienia z ta lampa lub z podobnego typu lampami, jak sie one wogole sprawuja, wiadomo ze to jest zestaw do akwarium takiego od 425 do 600L no ale co poza tym, czy wogole cena tej lampy (dooooooosyc wysoka) faktycznie pokrywa sie z tym co ta lampa ze sie tak wyraze oferuje?? Duzo poczytalem o tej lampie informacji, ale glownie to byly oceny ludzi ktorzy tym handluja, a ja jestem ciekaw czy ktos z grona tutejszych ma jakies swoje spostrzezenia ??

A i jeszcze taka sprawa jako ze ma to niby system moonlight, ale jakos nie widzialem nigdzie aby opisywano jakie swietlowki T5 do nich zastosowac, tzn jaka konfiguracje. Co wy byscie ewentualnie do takiego cuda wsadzili??

Z gory wielkie dzieki za informacje wszelkiego rodzaju

Pozdrawiam


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w koncu Infiniti czy Moonlight? Bo to dwie rozne serie są :) Moonlight ogladalem siebie ostatnio w sklepie, fajna zabawka, dobrze wykonana, na zywo wyglada 100x lepiej niz na zdjeciach. Z tym ze tania nie jest, w sumie jesli masz jakis komputer sterujacy oswietleniem nocnym to duzo taniej wyjdzie kupic Infiniti i niebieską diodę :) Sam nie mam zadnego z powyzszych modeli ale mam innego Giesemanna i jest bezawaryjny tfu tfu odpukac. Z tego co czytam fora niemieckie to raczej rzadko narzeka sie na Giesemanna, wsyscy raczej sobie chwala.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to ja Ci moze podam linka do tego co sie pytam i moze ty mi powiesz co to jest za model

To jest ta lampa. Oczywiscie cena jak widac nizela jest. Jak widac w nazwie uzyte sa dwa czlony Moonlight Infiniti stad moje pytanie. Wiec moze kolesie robia ludzi w balona:)

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lampy za taka cene raczej bym sie spodziewal, ze na kazdej T5 bedzie osobny odblysnik...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka cene to powinna tanczyc i spiewac. BTW ... Marine to 12 tys a nie 13. Chyba ze Amis maja inaczej.

imo nie oplaca sie tyle kasy doplacac za nocne oswietlenie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepię się do tematu, czy w lampie Moonlight Giesemanna stateczniki hqi są elektroniczne?? i czy stateczniki do t5 są ściemniane? moze ktoś przetłumaczyć i mi odpowiedzieć... :)i na jakich trzonkach są żarniki 250w ?

pzdr.

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# dimmable T-5 lights

# Ballasts with digital ignition for HQI lamps

# Electronic ballasts for T-5 lamps

czyli T5 sciemniane, ale co to znaczy balast z cyfrowym zaplonem dla HQI to nie jestem pewien :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Fakt cena tego zyrandola do akwarium niezla jest, tym bardziej ze w stanach jest tylko jeden dealer tego oswietlenia i moze to on dyktuje takie ceny ciezko wyczuc :)A wlasnie czy ktos moze wytlumaczyc co oznacza to stwierdzenie ze HQI maja balast z cyfrowym zaplonem??

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na germanskiej stronie giesemanna nawet nie maja tej lampy w ofercie. maja tylko infiniti albo moonlight. i nic w nich nie pisze o zadnych balastach. tylko o cyfrowym starterze.

american dream chyba to jest :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balast z cyfrowym zapłonem w gwarze amerykańskiej to po naszemu statecznik elektroniczny do HQI (a nie magnetyczny).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze tom, są to dwie inne lampy http://www.giesemann.de/166,2,,.html

.... do jakich zarników 250w jest przystosowana ta lampa Moonlight, na trzonek e40 czy zwykły podwójny Fc2?

I dodatkowo, prosiłbym o opinie i różnice (ewentualnie wady i zalety) żarników na trzonkach e40 i Fc2, które są lepsze i w zwiazku z tym jaką lampe wybrać? ..potrzebna jest lampa 3x250w + 4x80w t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh Tom widzisz ty to przynajmniej mnie z tego amerykanskiego sna wybudzisz :) A tak na powaznie to napisze sobie do tego ich sklepu z pytaniem co to za jakies farmazony oni sprzedaja:) Zobaczymy jaka bedzie reakcja na to spostrzezenie. O efektach nie omieszkam was poinformowac

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafal 19

Giesemann Megachrome Coral 14.500 K 250 Watt E 40 Sockel Giesemann Powerbrenner für Seewasser 14.500 K und super blaue Lichtfarbe des Brenners ausgewogener als bei anderen Blaubrennern unsere Empfehlung 39.005 95.00EUR

Giesemann Megachrome Coral 14.500 K 250 Watt TS Sockel Giesemann Powerbrenner für Seewasser 14.500 K und super blaue Lichtfarbe des Brenners ausgewogener als bei anderen Blaubrennern unsere Empfehlung 39.004 79.00EUR

To taki przyklad, gdzie te same zarniki maja rozne ceny tylko dlatego, bo roznia sie mocowaniem. Przy czym ten drozszy ma normalny gwint, jak zwykla zarowka. :haha


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał 19

I dodatkowo, prosiłbym o opinie i różnice (ewentualnie wady i zalety) żarników na trzonkach e40 i Fc2, które są lepsze i w zwiazku z tym jaką lampe wybrać? ..potrzebna jest lampa 3x250w + 4x80w t5

Mogę Ci polecić lampę, której używam tj Arcadia series 3 3x250 HQI + 2x58 T5,+ zegar mechaniczny oddzielnie sterujący HQI i T5. Żarniki metalahogenkowe na trzonku Fc2. Bardzo estetycznie wykonana lampa z podwieszeniem na linkach, na pewno dużo tańsza od Giesmanna.Cenę nowej musisz znależć u dilerów. Mnie się udało trafić na ebay-u za 200 eurasów.

Pozdrawiam Tomek


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.