Skocz do zawartości
Kośmid

Artemia jak wychodowac dorosłego osobnika ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym wychodowac dorosle osobniki solowca zeby karmic nimi ryby. Chodzi mi o wielkosc min 0,5cm.

Czy je karmic jak sie wylegna i wogole jakies wskazowki prosze !!!:yes


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało realne chyba ze ktoś zna jakis cudowny sposób. Może trzeba jakoś przetestować.U mnie było tak litrowy słoik z woda z akwarium na parapecie i ilość jaj jak dobrze posolona kanapka. Można karmić takim pokarmem dla artemi-zielony proszek w fiolce, ale czy bez karmnienia czy z, woda w słoiku zieleniała i efektem było klika dorosłych artemii. Czas to ok miesiąca. No i te moje wcale nie były czerwone tylko białe.

Można czasami też kupic zywą artemię i znależć samicę z kokonem jaj. ale to wszystko nie sa ilości do karmienia.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artemia jak rosnie i jest czerwona albo pomaranczowa to oznacza ze jest nażarta bakteriami, jest zestresowana i niedługo padnie. Artemia ma być żółto-różowa - wtedy znaczy ze jest nażarta mikroglonami i ma warunki ktore ją nie stresują (czyli dużo powietrza w stałej dawce).

Warto też pamiętać, że artemia nie pożyje długo w zasoleniu większym niż 1.020 - dlatego hodowla w wodzie z akwarium zazwyczaj nie wychodzi.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo gdzieś wyczytałem że, żeby wyhodować dorosłe osobniki artemii młode należy karmić suchymi drożdżami i wtedy można karmić jakimś grubszym pokarmem typu spirulina?? czy ktoś z was próbował tak hodować artemie??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja artemie hodowałem w fito planktonie i miała ponad 5mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia na temat hodowli art. (byl okres, kiedy potrzebowalem jej bardzo duzo) wygladaja nastepujaco:

po poszukiwaniach najwlasciwszej soli - wg mnie - najlepsza okazala sie sol naturalna, wydobywana gdzies z gor (znalazlem taka w jednym ze sklepow i to ona dawala mi najlepsze wyniki w wykluwaniu) nie stosowalem zadnego napowietrzania. hodowle prowadzilem w jalowych kubeczkach ok 300ml, w ktorych rozpuszczalem pol lyzeczki tej soli i zostawialem w cieplym miejscu na ok 1-2 dni. artemia jednak nie przezywala dluzej niz 4-5dni w tak pozostawionych naczyniach. zabawilem sie kiedys w dokarmianie i wyszlo to calkiem ciekawie: dodalem napowietrzanie, zwiekszylem naczynie do 500ml, podmienialem solanke co 3-4 dni w czesci ok 1/3 i karmilem fito, ktore kupilem w zoologicznym. po ok 3 tyg mialem dorosle osobniki.przezywalnosc do tego stanu to ok 1/3 poczatkowej populacji.


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak każde stworzenie artemia, aby się rozwijać musi mieć zapewnione właściwe warunki (woda, zasolenie, napowietrzenie, światło, temperatura) i pożywienie. jak ktoś słusznie wcześniej zauważył w wodzie morskiej nie pożyje długo, bo też jej naturalne środowisko to słone jeziora, a nie morze.

warto pamiętać, że od jakości pożywienia jakie się zafunduje artemii zależy jaka będzie jakość artemii jako pożywienia dla zwierząt w akwarium morskim. świeżo wyklute larwy artemii są najlepszym jakościowo pokarmem bo przychodzą na świat z pełnym woreczkiem żółtkowym który gwarantuje im przezycie w pierwszych godzinach, zawiera wszystko co potrzebuje żywe stworzenie, że się rozwijać w tym krytycznym okresie i tym samym jest doskonałym pokarmem dla innych zwierząt.

odzywianie artemii byle czym , aby uzyskać wzrost mija się, w związku z tym , z celem. no chyba, że ktoś po prostu chce mieć żywą artemię w słoiku... :) a że się da otrzymać dorosłą to widać na tym przykładzie : http://www.sea-monkey.com/ ot takie zestawy do hodowli małpek morskich dla dzieci ... :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chodowałem artemie w cylindrach laboratoryjnych pół litry wody z osmozy łyzeczka soli kuchennej nie jodowanej kamiennej, płaska łyzeczka jaj solowca napowietrzanie + swiatło 24/dobę po 4-5 dniach przesiadka do wiekszego zbiorniczka tam natomiast skarmiałem żółtkiem na twardo tylko nie przesadzic z tym żółtkiem bo woda szybko sie psuje, podmienałem ja Po około 14 dniach juz było co wyławiac.

Powodzenia


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aquamidic sa reaktory do hodowli planktonu:waving


100x40x30 + sump oświetlenie LED DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choduje artemie w sposob wyjątkowo prymitywny, mianowicie stawiam w ogrodzie plastikowe pojemniki, wlewam tam rozcienczona wode z podmian i od czasu do czasu karmie troche fito, troche spiruliny, troche innego suchego pokarmu itd... i jakos mi samo rosnie :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Ktoś hoduje i podzieli się doświadczeniami?

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiecie może czy sa jakiekolwiek szanse na odchowanie artemii z solowca w wodzie brachicznej?

Czy w takiej wodzie też mają szanse na przeżycie?

Proszę o jakieś wskazówki/rady jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowca odchowasz tylko wydajność takiej hodowli jest bardzo mała,  wystarczy że będziesz larwy po wylęgu dokarmiać fitoplanktonem itp. 

 

 

 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko w sumie.

W głównym akwa mam właśnie słonawą wodę i właśnie fajnie by było, gdyby artemia tam sobie po prostu żyła, a głodni mieszkańcy najwyżej sobie czasem troszke jej zjedzą.

To mówisz, że się wylęgną w brachicznej i będą sobie normalnie, tylko troszeczkę"ospale" ogarniać?

To idę nasypać troszkę jajeczek do akwa, a nie się tak marnują w woreczku...sypać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw wedlug przepisu wyhodowalam larwy. Czesc larw tak z glupia frant dalam do hodowli fito i doczekalam sie tam nawet drugiego pokolenia.  Gdybym nie kombinowała i nie probowala dokarmiac innymi rzeczami, to pewnie by sie ta hodowla utrzymala. Dorosle artemie byly białe, zdrowe i ruchliwe. Widzialam, jak "matki" pływały do gory brzuszkami pelnymi jajeczek, a po kilku dniach byly nowe larwy, z tych wlasnie jajeczek. Chyba sprobuję jeszcze raz, bez kombinowania z dokarmianiemvi przesadnym napowietrzaniem. Poki plywaly w samym fito bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w tym akwarium? Jesli są jakiekolwiek stworzenia jak mysis czy kielże, to pozamiatają larwy w ciągu doby.

Probowałam w akwarium bez ryb, gdzie byla tylko żywa skała i nic sie nie uchowało. Jedynie w zupelnie osobnej, sterylnej hodowli doczekałam sie i larw i potem doroslych i kolejnego pokolenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Świderek napisał:

Proszę o jakieś wskazówki/rady jak to zrobić?

można np. tak :P

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zamiatają, przecież to dla nich :p

Akwa 720 litrów, filtrowane przez fuwal fx5

sa też dwa napowietrzacze.. 

Woda brachiczna, obsada to 

7 Aksolotli
6 Gupiki
14 Millitary Helmet
14 Ampularii
314 Świderków
13 Neritina Batman
14 Neritina Red Lips
13 Małż Scabies Crispata
13 Małż Corobicula Yellow
14 Małż Corobicula Zelona
+ czasami spotykam rozdetki i ostatnio po dnie zaczely mi biegać jakieś malutkie skorupiaki (gdyby ktoś wiedział co to może byc, to też byłoby miło, gdyby podzielił się ze mną tą wiedzą :p)

A propos, czy z tych jajeczek składanych przez neritiny i helmety coś tam może się wylęgnąć w tym akwa?

Ta woda ma tak +/- 1g soli/10l ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłes się pod temat "jak wyhodowac dorosłego..." dlatego napisałam, ze dorosłego tylko w sterylnej hodowli. Produktem "ubocznym" są kapsułki cyst, więc ja bym to jednak wykluła osobno i odessała tylko larwy po wykluciu, bo inaczej beda Ci te kapsułki pływać po powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Świderek napisał:

Ta woda ma tak +/- 1g soli/10l ...

zupa ma więcej :)  (łyżeczka to około 6g )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy może ryby by np ich nie zjadły?

Może Aksiki je zdjedza, albo ślimaki któreś...a jak nie, to najwyżej zbiorę 8) :p

W każdym razie może coś być z jajeczek tej artemii?

Nie no, była brachiczna, tj 1/10, ale z podmiankami troszkę się miesza przecież  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Świderek napisał:

Właśnie się zastanawiam, czy może ryby by np ich nie zjadły?

masz gupiki i chcesz tam wpuścić artemię ? :P smacznego im życzę :D 

Godzinę temu, Świderek napisał:

 a głodni mieszkańcy najwyżej sobie czasem troszke jej zjedzą.

nie zauważyłem tego wcześniej - gupiki są "głupie" będą jadły aż zdechną / skończy sie pokarm (np. artemia)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież jako pokarm xd

TYLKO ZASTANAWIA MNIE CZY WYLĘGNĄ SIĘ W WODZIE BRACHICZNEJ :o

I gdyby ktoś miał jakieś doświadczenie z rozmnażaniem tych ślimaczków, to również proszę o wskazówki  :)

To mówisz, że gupiki zjedzą tez puste skorupki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.