Skocz do zawartości
Rebciu

Piana sucha i mokra - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, żebyś przestał głodzić ryby :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331487 premiero :

Ja myślę, żebyś przestał głodzić ryby :clowning

To jest chwilowe bo chcę zejść z parametrami by potem kulki utrzymały te parametry na niskich wartościach.Jednak jak już pisałem i tak wcześniej nigdy w kubku nie miałem takiego gnoju nie licząc pierwszych dni pracy odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tak myśle, a najlepiej jak byś przestał kombinować ze swoim akwarium. Twoje akwarium nie ma czasu dojść do siebie bo zawsze coś wykombinujesz. Jak nie kulki to zbijanie PO4 albo NO3 itp.... Immar daj odetchnąć zbiornikowi a sam dojdzie do siebie


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , a jak często czyścisz dyszę venturiego w odpieniaczu ? Ja u siebie czyszczę co dwa tygodnie , kiedyś nie zwracałem na to uwagi i wiem , że to był błąd.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb: mam w sumie 3 zawory: jeden na zasilaniu (spływ z akwa), jeden na wypływie z odpieniacza i jeden na powietrzu do pompy (zdjęty aktualnie)

zaglądałem dziś w tą rurkę co piszesz że tam widać poziom wody i nawet wody nie widać więc według tego co napisałeś to mam ustawione na extra sucho (ewentualnie może tą rurkę jakoś wymienię, albo dam tam jakiś wskaźnik żeby było widać poziom wody)

wodę mam czarną i cała rura od kubka odpieniacza wewnątrz ma z 1cm syfu jak myję kubek - jak ustawię bardziej na mokro to nie ma tyle syfu w rurce i wydaje mi się że odpienianie jest mniej skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez pierwszy rok nie czyściłem nic z w apf600 i odpieniał coraz gorzej

ale jak wyjąłem odpieniacz i postawiłem w łazience,nalałem chyba 6 butelek octu,pouszczelniałem i odpieniał tym octem cała noc to rano był jak nowy ze sklepu i po zainstalowaniu ponownie chodził jak Royal Exclusive :waving

to stwierdziłem że trzeba to częściej robić


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Rebciu.

U mnie gdy NO3 i PO4 sa testami niewykrywalne, to zmieniam odpienianie na bardziej suche lub nawet bywaja okresy, ze calkowicie wylaczam odpieniacz.

.....

Czy to znaczy że odpieniacz nie musi cały czas być włączony?

Czy mogę go np.; co dziennie wyłączać na noc?


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że odpieniacz nie musi cały czas być włączony?

Czy mogę go np.; co dziennie wyłączać na noc?

Nie u ciebie jest inna bajka,bez włączonego opieniacza nie będziesz miał obiegu wody co równa się możliwością powrotu cyklu azotowego,sprawdziłem to na własnej skurzę wystarczyła jedna noc żeby NO2 poszybowało do góry


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że odpieniacz nie musi cały czas być włączony?

Czy mogę go np.; co dziennie wyłączać na noc?

nie musi jeżeli masz no3 ipo4 niskie ale w nocy lepiej żeby pracował, szczególnie w lecie gdy przyducha spowodowana wysoką temperaturą może się zdarzyć

Edytowane przez juko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juko dobrze napisał, odpieniacz nie tylko odpienia syf, ale też natlenia wodę, moim zdaniem nie powinno się go wyłączać.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug ostatnich badan odpieniacz najskuteczniej spelnia swoje zadanie (usowanie bialek) do 2-3 godzin po karmieniu. Potem juz tylko napowietrza i wyrzuca bakterie. Wiele zalezy od zarybienia, karmienia, ekipy czyszczacej oraz pozostalych elementow filtracji.

Przy refugium czy ATS wylaczanie odpieniacza na noc sprawi ze LPS-y czy miekie oszaleja.

Tez przekonalem sie na wlasnej skorze, juz 5 tydzien bez pienidla i nie zanotowalem nawet skokow Ph .


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.