Skocz do zawartości
Harari

Pompa do filtra przepływowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czekam właśnie na filtr przepływowy od THCSkiba FP 250 w środku wyląduje RowaPhos. Pozostaje pytanie jaką pompą to napędzać. Z informacji wyczytanych na forum wynika, że przez złoże powinien być przepływ ~400L. Niestety nie wiem jakie opory wprowadza złoże czyli czy kupić pompę rzędu 400L czy większą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem na maxijecie 450 chyba, ale troche slabo mieszal sie wklad, teraz dalem maxijeta chyba 650, i jest w miare ok, ale musialem dac gabke na wlot pompy, zeby nie zasysal zadnych smieci, bo sie dolna gabka w filtrze zapychala i podjezdzala do samej gory :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wala mi się po piwnicy AquaEl 1100 (to jest jedyna głowica AquaEl'a z ośką ceramiczną) myślałem aby podłączyć ją do kubka z gąbką właśnie do odfiltrowania ewentualnych nieczystości oraz stłumienia przepływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sprawę bo jestem na kupnie 2 filtrów przepływowych na media dokładnie na węgiel i rowe/phosguard filtry będą takie http://allegro.pl/filtr-przeplywowy-biopallets-purigen-wegiel-i2725331580.html

i tu się nasuwa moje pytanie jaka pompę do tych filtrów zastosować, bo chce by jedna pompa zasilała 2 filtry i chyba jak się stosuje media w/w to przypływ musi być mniejszy, bo ja osobiście myślałem o pompie NJ800 ale nie wiem czy będzie dobra dlatego proszę o jakieś rady .


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale 2000l/h to nie będzie robić pralki w filtrze bo chodzi mi tylko by obmywało media tylko by sie nie ocierały.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozdzielisz na dwa filterki ,dasz jakis trojnik kolanko lub cos innego do tego pompa tez musi podniesc na jakas wysokosc do filerka wode wtloczyc ja na dno i przefiltrowac przez zloze to troche straci,ale jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa z przepływem 1000 l/h powinna sobie poradzić - DarekB30 ma chyba 1000 l/h i śmiga, ja na jeden filtr założyłem 750 - ale na 2 to za mało.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zakupie NJ1200 bo jak mówicie że 1000 minimum a nj 1200 widze ze jest i nawet duzo niepobiera energi bo 15w


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Jet też będzie dobra, ona ma regulację wydajnosci od 400 do 1200 ale jest nieco większa niz MJ 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.