Skocz do zawartości
Rebciu

Zacięcie się pompy dozującej Grotecha

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście kiedyś taką wpadkę pompy Grotecha? Wczoraj wieczorem słyszę, że coś strasznie długo się kręci. Okazało się, że wpakowała ok. połowę butelki preparatu C (jakieś 130ml). Przyznam się, że jestem lekko zaniepokojony bo jeśli nie będzie mnie w domu i to samo zrobi z podbijaczem kH to baniak przejdzie do historii.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek zmiłuj się dopiero co odpaliłem swoją i podniecam się jak to fajowo działa :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu uwazaj w takiem razie na inne niespodzianki - ze sie wtrace,

To chyba jakas plaga, 3 dni temu nie bylo mnie w domu kilka godzin - wybilo korki, 20st w baniaku, dwie ofiary smiertelna.

Wczoraj zablokowal mi sie dolewacz delteca, cala woda ze zbiornika z dolewki wlala sie do akwa - pamietajmy o odkamienianu sprzetu, bo skutki sa masakryczne. Czekam co przyniosa nastepne dni :)

A i slyszalem ze u kolegi w Krakowie tez nie bylo pradu, wiekszosc to ofiary smiertelne.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to bywa niestety, że pewnych sytuacji nie możemy przewidzieć. Ja jestem jako-tako zabezpieczony przed wszelkimi usterkami ale zacinająca się pompa Grotecha? Miał ktoś taką akcję?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, nie jestem sam w tej sytuacji.

@Rebciu, zacytuję samego siebie z posta umieszczonego w maju tamtego roku:

"Witam serdecznie.

Właśnie wchodzę do pokoju z akwarium, patrzę na baniaki z chemią Ballinga i oczom nie wierzę Ca połowa bańki, KH połowa bańki, Mg też ok. natomiast bańka z roztworem soli bez Nacl jest pusta i jednocześnie słyszę ciągłą pracę pompki dozującej. Pompa wlała na raz 5 litrów roztworu soli Preis Mineral- Salz. No po prostu krew mnie zalała. Patrzę na wyświetlacz TEC III NG, a tam napis NEW Device, tak jakbym podłączył dodatkowy moduł, ale przecież jest podłączony. Nie wiem co się stało. Kiedy wychodziłem z domu w pompie wszystkie programy dozowania były zapisane i wyświetlacz ładnie pokazywał godzinę. Dobra wlało się 5 litrów soli na raz z tego da się jakoś wyjść, ale co by było gdyby wlało się 5 litrów na raz Ca, Kh, albo Mg. Ogólnie z pompy jestem bardzo zadowolony, ale taki numer ? Przestraszyłem się. Czy ktoś domyślą się co się stało z pompą ?"

W tej pompie trzeba zwracać uwagę, czy ten kabelek łączący TEC III NG dobrze jest wciśnięty w gniazdo EP IV.

Łatwo można go poluzować, przy jakimś majstrowaniu przy tym sprzęcie.

Jakieś przesuwanie go, czy inne czynności, które mogą spowodować obluzowanie tej wtyczki w gnieździe.

Wtedy może zdarzyć się, że pompa wariuje.

Ja w tej chwili wolę dokupic drugi TEC IIING, zamiast łaczyc te dodatkowe moduły tymi marnymi kabelkami.

Zeby się sam TEC IIING pomylił w dozowaniu jeszcze nie słyszałem, ale z modułami istnieja taka mozliwośc, przez naszą nieuwagę.

I teraz wykorzystuje tylko 3 kanały TEC IIING na podstawowe płyny.

Jeśli da się połączyć na stałe TEC IIING z EPIV to ok,

jeśli nie, to dopóki nie dokupię drugiego TEC IIING dla bezpieczeństwa mikroelementy dozuję z ręki.

Ogólnie sprzęt świetny.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek za te informacje. Muszę coś wymyślić aby więcej takiej sytuacji nie było.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pokarzę jej co ty tu wypisujesz :) i skończą się wasze dobre układy :D:):D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu a ta awaria to sama pompa czy dołaczony moduł?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym Czareczku piszesz.???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - dołączony moduł

Robert, no tak ogólnie - wspólne przesiadywanie i pichcenie w kuchni, rozmowy o ptaszkach itp. :):):D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z pompami do profiluxa , pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kilka dni temu dolewka tez mi sie zaciela, nivomat - leje do upadlego, mimo, ze wszystko wyglada ok, na szczescie juz wczesniej zabiezpieczylem sie optycznym profiluksem, tylko nie wykasowalem alarmu... wiec naszlo wody pod listwy wzmacniajace :)

co do grotech to mam dwa moduly i faktycznie wtyczka wchodzi ciezko w kazdy i dosc niestabilnie; jak by mi sie wlalo 5l kh/ca1/ca2/mg... czyli z 20 litrow lacznie, to chyba by sie przelalo :D, nie wspomne o nowych ABCMN..a wszystkie prawie pelne, to wymieniam obsade na gurami calujace :D

straszysz Rebciu.... wniosek trza lac recznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze jak tak cyztam to o tej zacinajacej sie pompie Grotech to mi sie przypomninaja slowa Alexa .." techniczna pulapka " :)

a jak go kiedys zapytalem jaka metoda teraz bedzie dozowal HK , CA i MG czy to bedzie dozownik .. to odpowiedzial mi tak;

narazie mam jeszcze dwie sprawne rece i oko :D:):D:D i tutaj mu musze podac grabe :D

pozdrawiam Zbyszek


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troche offtopicowo zapytam, bo nurtuje mnie takie oto pytanie:

- dlaczego mało kto używa pomp z aquamedika ?

Czy to, że tam sterowanie jest na minuty lania a nie na mililitry to ich jedyna wada ?? Czy coś poza tym ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy zastosowane, to cos al'a nivomat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem - to są dokladnie te same pompy plus trochę elektroniki - dlatego i pytam - co poza sposobem ustawiania jest tam nie tak ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pompy :)... to jest wada, pekaja krzyzaki - bez rekalmacji, sypia sie weze - tez bez, trzeba nawilzac caly uklad smarami, inaczej przewaznie chalasuja, zacinaja sie... stuki... to tylko moja opinia, ale mysle, ze nie odosobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem reefdosera 3 i nie polecam. Fakt ze pompy byly bezglosne w porowaniu z grotechem ale laly jak chcialy kazda z pomp np. przez 1 min lala inna ilosc plynu oprocz tego ilosc lanego plynu zmienial sie z uplywem czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciencie z new device mam srednio co 6 miesiecy ale naszczescie w tedy nie podaje nic.


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby się wymienić tych wtyczek, na jakieś solidniejsze, albo zlutować na stałe?

@Muniek jak kupowałem TEC III NG, to wybrałem sobie taki, który chodził cicho.

Pierwszy trochę piszczał, ale dzięki uprzejmości sprzedawcy zamieniłem sobie na cichutki:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu nie ladnie nie czytac forum :):D:D

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=133595#133595

Kilka dni temu pisalem ze mi sie zacina grotech ale zapomnialem dopisac ze tak samo jak Wam blokuje sie i potrafi przedozowac wszystko. Mi tak sie zesral ze przy badaniu Cg i Mg skala na strzykawce sie konczyla


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co , ja bede dozowal pompkami dozujacymi w ten sposob ze codziennie w malych flaszeczkach bede podawal tylko tyle plynow ile potrzeba i o przelaniu czego tam kolwiek nie bedzie mowy .

Latwiej jest mi codziennie dolac do flaszki plynu anizeli wywalic caly baniak w powietrze.

pozdrawiam Zbyszek

Ps; Prawde mowiac to sie boje juz tego dozownika :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius, czytałem tylko myślałem, że u Ciebie ona się zawiesza w stanie "uśpienia" czyli niec nie dozuje oraz nie reaguje. Może koledzy, którzy osiedli się za naszą zachodnią granicą czytali coś na temat zacinających się pompm na tamtejszych forach akwarystyczych?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to moze kwestia odpowiedniego zasilacza z odpowiednia stabilizacja? Moze zachodnia technika nie pasuje do polskiego pradu? :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to to jest po prostu zwykla, czesto spotykana, zlosliwosc rzeczy martwych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.