Skocz do zawartości
Ben_sage

Trudna decyzja - hepatus czy bialobrody? 250l - żaden

Rekomendowane odpowiedzi

Bede miał 250l i planuje od malego dać albo hepatusa albo bialobrodego.

Obie rybki bardzo mi sie podobają i trudno mi sie zdecydować.

Czy ktoś może ma te 2 rybki i moglby powiedzieć która jest ladniejsza i ciekawsza w obserwacji?

Wiem że info znajde i o tej i o tej ale porównania takiego nie widzialem.

Wiem że to kwestia indywidualna i to mój wybor ale obie podobają mi sie dokladnie tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi obie sliczne a dwoch tam nie dam :)((

Prosze dalej glosować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona jeśli piszesz coś nie na temat to wypadało by chociaż dodać kapke do tematu...:)(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody laniejszy ale sie bardziej stresuje i jest ciezy w utrzymaniu.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam heptusa, łatwiejszy w utrzymaniu i chyba "żywszy". Z białobrodym możesz sobie nie poradzić.

P.S. Popraw nazwę krewetki w stopce:D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Mam obie te rybki , hepatus znacznie szybciej rosśnie i jest bardziej przyjazny. Białobrody delikatniejszy , ale straszny agresor :)

@piona , które acry masz na mysli ?

a podsumowanie i wniosek?

Na co ty stawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew torche z innej beczki ale o pokolcach:)a masz achillesa albo Hawaii? Jeśli tak to podziel sie obserwacjami.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym glosowalem na pozostawienie Zebrasomy jako jedynego pokolca w Twoim zbiorniku :) Tak na przekor wszystkim poprzednim postom. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do ostatniej opinii. W sensie ze ja osobiscie bym nie wsadzil do takiego akwarium drugiego pokolca, mimo iz obie propozycje bardzo mi sie podobaja :) Ale 100 cm dla takiego pokolca to IMHO troche malo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś miałem hepatusa, teraz mam białobrodego, pierwszy był ozdobą akwarium i jak wspomniał Andrzej przyrost był szybki, niestety w 250 litrach po 4 latach stał się totalnym "bandytą" przewracał korale, bawił się tridacną podrzucając ją aż ją zabił, natomiast nie wykazywał agresji wobec innych ryb,

natomiast z białobrodym historia jest odwrotna, gość spokojny jeśli chodzi o akwa natomiast swój temperament objawa na każdym kroku, upodobał sobie jako ofiarę mój czyścik magnetyczny i wali w niego co 20 minut, ciekawostką jest to że gdy go wpuszczałem zbiornkiem rządził Nigricans w ciągu 120 sekund pociął tak Leucosternona że prawie wyszły mu wnętrzności na wierzch, odłowiłem białobrodego do sumpa a Nigricasa oddałem kumplowi, po miesiącu jak białobrody doszedł do siebie to samo zrobił z Xanturium, na szczęście od 2 miesięcy pływają razem i są zdrowe ale nie ma już żadnych szans na inną rybę.

reasumując - 250 litrów jest za małe dla każdego pokolca, ale patrząc na piękno tych ryb czasami przymykamy na pewne sprawy oko, jak dla mnie jeśli masz naprawdę stabilny system bez jakichkolwiek wahań to BIAŁOBRODY nikt mu nie podskoczy :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(mowa o tych 100x50x50)

Mam skalki około 20-23kg - chcialbym dac przestrzeni(teraz lezy to w 112 i strasznie akwa zawalone....) chodz wiem ze bialobrody lubi ponoć skalki ? - są w miare porowate i mozna je w miare ciekawie ustawić.Filtracja oczywiscie z zywej skaly wiec nie ma jej aż tak bardzo duzo.Stawiam na regularne podmiany wody przykładowo 15l na 10 dni więc higiena powinna być ok.

Dobrze, czy mam to sie okaże narazie nikt nie marudził jak do tej pory :)

Roman A czy mając :

Zebre , 2 lysmatki w paseczek i wundermani x1 , babke cinctus , parke nemo,krabika calcinus elegans,pare slimaczków(myśle o 6 turbo) i kupując tego ostatniego pokolca to w takim baniaku powinien być już stop czy można coś jeszcze plwającego dodać? czy lepiej odpuścić ? Mysle że taka obsada zaspokoi mnie wystarczająco ale zycia nigdy za wiele :D Nie bede jechać na superowskim odpieniaczu więc może zrezygnować z reszty ?

Czy jeszcze jakiś bezkręgowiec pożyteczny jest warty kupna ?

Czy orientujesz sie czy jest jakieś stworzenie który wcina liscie (jakis glon)

Jedna skałka zarosła mi jak winogrono na dzialce i nie wiem czy coś wcina takie listki ? Czy po prostu może byc to wina parametrów i w czym szukać problemu ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie podłączę, a który lepiej wcina glony ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zgadzam sie calkowicie z Roman Rożek ze akwa 250 l jest za male dla bialobrodego.Jesli sie jednak zdecydujesz na niego to wg mnie podstawa jest DOBRY ODPIENIACZ!!!Rybka ta prawidlowo karmiona "produkuje"wiele zanieczyszczen z ktorymi zywa skala moze sobie nie poradzic.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquaManiak - napisałeś że '100cm dla pokolca to trochę mało' - chcę trochę dopytać :)

Czy zbiornik w sumie duży, jeśli chodzi o litry, ale niezbyt długi może stanowić problem dla większch pokolców ? Mam na myśli zbiornik o wymiarach dna 100x75 cm - wysokość 60 albo i więcej.

Oczywiście nie mam na myśli Naso tylko powiedzmy białobrodego. Napisz coś o tym.

Taki tank wyobrażam sobie jako coś a-la FO - czyli niezbyt dużo skały (jakies wymyślne konstrukcje obrośnięte koralowcami ale głównie piach i dużo toni wodnej) natomiast całkiem sporą ilość skały mam zamiar wsadzić do sumpa.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze z troszke innego punktu widzenia. pokolce, szczegolnie male egzemplarze, w malych zbiornikach(jak tu wspomniany okolo 1m dlugosci, 200l) beda z powodzeniem sobie zyc, ale do czasu, az urosna do takich rozmiarow, ze nie bedzie to wygladac ani ladnie ani proporcjonalnie. Dodatkowo duza ilosc skaly spowoduje wizualny efekt "klocka", to oczywiscie moja opinia. Jest naprawde sporo ryb, ktore w malych akwariach wygladaja super, filigranowo i naprawde pasuja - np. 3-5 apogonkow do tego kilka nemateleotris magnifica, inne babeczki, jakis maly wargatek, ocellariski, przemykajacy po skalach mandaryn a wsrod skal friedmani - piekna, kolorowa i zachwycajaca kompilacja. I co najwazniejsze ryby te duze nie rosna, delikatne pozostana zawsze. pokolce zostawmy wiekszym zbiornikom, one naprawde lubia sobie poplywac - dodam, ze sam mialem zoltka w 240l, ale z perspektywy czasu drugi raz bym tego nie zrobil. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mialem 4 szt i bylo ok - fakt, ze dlugo sie nimi nie nacieszylem - strasznie lubia skakac i co jakis czas znajdywalem jedna martwa poza zbiornikiem. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon - mi sie wogole nie podoba mało kolorowa , załozyylem morskie żeby miec coś fajnego , a nie takie cuś

Magnifica - odpada nie mam zabudowy

Babke - mam już jedną i wiecej nie chce

Mandaryna nie chce bo 20-22 kg skaly to za mało pozatym uważam ze rozne mniejsze szyjątka są w pewnym stopniu ważne

friedmani - nie wiem co to.

Ja szukam czegoś ladnego i niezwyklego , moze nawet najlepiej niebieskiego aby ladnie wyglądalo z zebra i ani slowach o chromisach bo ta rybka raczej nie jest niezwykla... jest prosta i takie cos podobego to jest w slodkim akwa.

Wiem ze nic ciekawrgo nie znajde do takiego litrażu ale z tego co wyczytalem to na upartego mozna dać te 2 pokolce do 250l

A tak na marginesie podobają mi sie ryby z seri Pomacanthus Navarchus lub ten piękne paski pionowe-kolorowe hehe co wcina korale :)

,ale tych trzymać juz nie moge tu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.