Skocz do zawartości
alef

Odpieniacze - kultura pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Kupuje odpieniacz do akwa ok 250L (ok.350L wody brutto) i zalezy mi na jego kulturze pracy - a dokladniej na braku wydawanych przez pompe dzwięków.

Zdaję sobie sprawe, ze kazdy odpieniacz syczy (zasysanie powietrza, mieszanie wody) ale pompy tez porafia dolozyc swoje trzy grosze.

Wiec mam dylemat: czy lepszy bylby deltek model 600 czy ATI (pewnie model 200) - ktory z tch odpieniaczy nie bedzie mnie w nocy wpieniał :)

A moze cos innego ?? Oczywiscie poza kulturalna praca wazna jest wydajnosc w konteksie litrow ktore podalem na poczatku.

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Ex. Bubble King Mini 160 - choć cena nie zachęca


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano nie zacheca - szczegolnie w kontekscie wydajnosci (2300 za relatywnie niewielki odpieniacz)

a ati vs deltec ?? jak typujesz ? czy np zalanie na maxa delteka woda w sumpie moze pomoc ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiekszosc modeli ATI ktore mialem w rekach/ o ktorych slyszalem dosc kiepsko stala z "kultura pracy". Ale to ile one ciagna powietrza godne jest uwagi :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI to loteria - trochę to dziwne, że niemiecka firma nie myśli o kontroli jakości. Wszędzie o tym trąbią, a oni chyba się z tego śmieją. Może pewniejszy będzie Deltec tylko ja bym dokupił u Rafała (Thcskiba) ten jego nowy tłumik. Stare pompy AquaBee są do d*py i jak kupisz używanego Delteca to może się okazać, że warczy. Podobno w nowych wersjach tych pomp wiele poprawili.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno wieksza kultura pracy wykaze sie deltec na 100%

wirniki ati sa napewno lepsze jesli chodzi o ilosc podawanej mieszanki woda powietrze ale niestety wg. mnie nie najlepiej pracuja od strony cisza i kultura pracy wirnik atiego na farflocach napewno w zaden sposob nie da sie wywazyc te pompy maja to do siebie ze warcza czy tez bucza ale z drugiej strony nie wlewajmy tez deltec-owi tez trafiaja sie zmory co warcza niemilosiernie

sumujac deltec wieksza kultura pracy wieksza stabilizacja

ati buczenie warczenie ale wieksza ilosc piany nawet jak przestanie pienic z 1h

ati wieksza wydajnosc kosztem umiarkowanego halasu do ktorego jestesmy sie w stanie przyzwyczaic

deltec jak dobrze trafimy pelna kultura zero halasu mniejsza wydajnosc

a co do ceny to i tak wygrywa ati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisal Skiba , tyle że trzeba dodac to czego Rafał nie napisał , należy dokupic tłumik , niestety tłumik jest GIGANTYCZNY i nie ma gdzie go dostawic do APFa ale działa super . W 100% zgadzam sie z Rafałem.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he rebciu wyprzedziles mnie :)

co do ati to powiem tak lampy robia za***iste ale do skimmerow to sie chlopaki nie przykladaja

mieli zmienic wirniki w pompach bo mieli reklamacje na to ze przestaja odpieniac cos tam tworzyli cudowali ponoc jak royal wymyslili nowe wirniki z metalu jakiegos tam a skonczylo sie na tym ze dolozyli jedna scierke wiecej na wirniku :D i tyle z modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) lukasz postaram sie go zminiaturyzowac :)ale nie wiem jak to wyjdzie na koncu :D

ale jak co wole zeby mi wiecej buczal za cene wydajnosci wiec jak dla mnie ati wygrywa ten spor

polemizowal bym troche na temat wysokosci rury wewnetrznej ati bo wiem ze po obcieciu jej zyskujemy procentowo na ilosci piany w odpieniaczu ale nie moj projekt nie moje zmartwienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem Deltec APF 600 nie jest najcichszy probowałem go rasowac, ale cieżko bylo,go wyciszyc,ale pieni w dobrze.

Mialem zakupic ATI ale slyszalem od Thcskiba o pompach ze cos z nimi nie teges. Wiec ostatecznie zakupilem Royal 180 w poniedzialek :)

Jak go podlaczylem to najcichszy nie byl tzn. pompa lekko drgała, ale po 5 dniach powoli sie uspakaja.

Pieni póki co srednio, ale ponoc zaczyna pracowac pełną parą po kilkunastu dniach, poczekam :D

Podsumowujac myslę, ze jeśli mamy już cos kupowac to od razu kupic "banana" lepiej kupic raz a porzadnie :D!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując

Deletek 600 warczy mniej niz ATI - moje akwa to 250L wiec nie będę rwał szat jesli chodzi o wydajnosc i moge spokojnie postawić na delteka. Dzieki za inf o tym, że powinien być nowy - przymierzałem się do zakupu używki, ale jednak kupie nowy ze sklepu. Dzieki takze za info o tlumiku - dajcie Panowie jakiegoś linka do tego tłumika bo przeglądam www Thcskiby ale jakoś znaleźć nie mogę.

Chce jeszcze o cos dopytac:

- czy maksymalnie mocne zanurzenie delteka w wodzie da jakis wymierny efekt w wyciszeniu ? Jak maksymalnie gleboko mozna delteka zanurzyc w wodzie ?? Czy az do poziomu rury wylotowej ?? Czy tak sie nie da ?

dzieki za odpowiedz


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka odpieniaczy min. AM,Delteca, aktualnie od 4 lat ma ATI Twistera z pompka Aquabee UP2000/1 co moge powiedzieć o nim, tylko tyle że jest super jest cichy i wydajny, wiekszość zachwala Royala,fakt fajne są, ale troszke za drogie. Chyba tak wysokie ceny tych odpieniaczy ustala popyt na te odpieniacze rynek w USA. ATI Twister (aktualnie to buble master) jest dobra alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thcskiba robi takie tłumiki pogadaj z nim napewno zrobi:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem Delteca AP 600 - mam ATI BM 250 różnica? przy tej pracy jaką wykonuje ATI w stosunku do Delteca to nawet jakby pierdział co minutę (żart :)) jestem w stanie to przeżyć.

A tak serio, dobrze że jest coś na rynku pomiędzy Deltec'iem a Royal'em :D

Podzrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Roman Rożek :

Witam

Miałem Delteca AP 600 - mam ATI BM 250 różnica? przy tej pracy jaką wykonuje ATI w stosunku do Delteca to nawet jakby pierdział co minutę (żart :D) jestem w stanie to przeżyć.

A tak serio, dobrze że jest coś na rynku pomiędzy Deltec'iem a Royal'em :D

Podzrawiam Roman

Roman ale pojechałeś : AP600 porównujesz do BM250 :D

Porównać powinieneś do AP703. Oba są według producentów do 3000ltr. Ale myslę ze nawet AP902 by dawał radę :D Owszem w takiej sytuacji cena za Delteca jest zaporowa w porównaniu z ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko czasem zrozmieć tą akwarystyke. Goście do niecałych 400L daja odpieniacze na 3000L hmm


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani ap600 ani BM200 nie sa do 3000 L. Biorac pod uwage ilosc zasysanego powietrza to tak miedzy Bogiem a prawda to deltek model 600 jest do 300-400 L a ATI tak to 500-700 L

Producentom nie warto wierzyc w to co piszą :)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zasysanego powietrza to jeden z wielu czynników składających się na ogólną sprawność, a co za tym idzie możliwość dopasowania do konkretnej pojemności akwarium jaką może taki odpieniacz obsłużyć.

Wybierając konkretny model odpieniacza trzeba też brać pod uwagę jaką będziemy mieli pozostałą filtrację oraz co mamy zamiar hodować z akwarium.

Ja w tej chwili jestem pierwszy raz zmuszony do wyłączenia odpieniacza. Odstawiona została też Rowa i węgiel. Po badaniu laboratoryjnym szczęka mi opadła jak zobaczyłem wynik fosforanów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile pokazuje ci test ROWA albo Hanna (jesli juz ja dostales).

To co napisales to wlasnie to, czego ja sie obawiam jak slysze 'kupuj najwiekszy na jaki cie stac' - do 240L pchaj BK300 itd itd - wydaje mi sie iz przesada w obie strony nie jest wskazana.

Napisz mi czy powiedzmy BK160 mini do mojego nowego tanka (240L - brutto 350-400 okolo) bylby lepszy niz powiedzmy BM200 z atiego.

jak myslisz ?? (oczywiscie interesuja mnie wszelkie aspekty 'lepszosci' - czyli lepsze odpienianie ale takze lepsza kultura)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef sprawa dotyczyła nie BM 200 tylko BM 250, proponuje zobaczyć do ilu litrów jest ten drugi


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Merc pokazował mi 0,045 mg/l i powiem wam szczerze, że jak dla mnie niech te testy spadają na drzewo. Wychodzi na to, że walcząc z fosforanami porobiłem sobie tylko problemów. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że te daty przydatności na tych testach to tak naprawdę fantastyka. Jeśli wychodzi na to, że mam wydawać ok. 250 zł (nie wiem ile w tej chwili kosztuje ten test) raz na 2-3 miesiące to ja dziękuję bardzo :) Wolę wydać trochę więcej na miernik Hanna i co 2-4 miesiące robić testy laboratoryjne - w sumie rozliczenie roczne będzie sporo tańsze, a człowiek będzie wiedział na czym stoi. Dostawa miernika Hanna trochę się przeciągnie ale mi się nie spieszy :D

Nie można przesadzać z wielkością odpieniacza - zwłaszcza jeśli mamy solidne DSB lub bawimy się w Zeovit. Jeśli odpieniacz jest jedyną formą filtracji (oprócz żywej skały) myślę, że doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji jest sporo trudniejsze :D

Już Ci pisałem, że dla mnie faworytem jest BK 160 :D Jeśli miałbym wybierać między ATI, a Deltec - wybrałbym Deleca.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaroslaw - rzeczywiscie ktos wspominal o BM250 - co racja to racja. I racją jest ze BM250 do 300-400 L brutto to przesada. Ale gwarantuje ci że BM250 przy 3000L wody sobie nie poradzi - poprostu jest za mały (duzo za maly).

@rebcio - mam nadzieje, ze jak dostaniesz Hanne to nie będziesz się ociągał ze SZCZERĄ recenzją. Te mierniki nie są na tyle drogie (szczegolnie gdy rowa kosztuje 200 zl) żeby byly poza zasięgiem polskich akwarystow, a jezeli maja byc lepsze niz rowa to wybor jest prosty. Tymbardziej, ze hanna robi takze inne testy - a na lidera Saliferta tez ludzie coraz bardziej narzekają.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie Panowie o DIY :) Dobre rozwiazanie, szczegolnie jak ktos szuka tzw. "costume design". Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.