Skocz do zawartości
Olek

Oddam makroglony

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jeśli sa chetni na makroglony to prosze na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tez niedlugo bede oddalwal :) Szybko rosna ale je kontroluje, zreszta nawet po zakonczeniu dojrzewania nie wyrzuce wszystkich, sa takie ladne i pozyteczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sporo wywaliłem, tak sie rozrosły że sie w aqwa ciemno zrobiło. Co gorsze osiadaja sie na nich glony nitkowate których już nie idzie zerwać.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chetnie wezme

jestem w trakcie dojrzewania akwa i sie przydadza :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac gdyby Ci kiedyś chciało się hodować twarde korale to nie możesz

mieć żadnych makroglonów i nie wystarczy je wyrwać ani wpuścić stadko pokolców-glony muszą paść z głodu.

Dopiero wtedy nie będziesz miał zanieczyszczeń biologicznych i odpowiednią czystość wody .


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glon mają paść z głodu? A jakim cudem żyją w refugium filtrującym zbiornik z sps-ami? U kogoś już Calurepa umarła samoczynnie? Strasznie dużo pytań ale moim zdaniem a akwarium bez śladowych ilości fosforanów i azotanów nie istnieje, a tyle wystarczy dla glonów wyższych. U mnie np. nigdy test Saliferta nie pokazał żebym miał NO3 więcej niż 0,0 i Calurepa rośnie w zbiorniku, no niby bardzo powoli ale jednak raz na miesiąc muszę wyciąć padłe odrosty.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie rozumiem posta Adama. Co z refugium w takim razie?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie tez nie rozumiem, widzialem akwaria w sps-ami i glonami jednoczesnie???


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ma po części rację :)

Jeśli nie maż dużo ryb - producentów "nawozów" a filtracja jest wydajna, dodatkowo dozujesz kalkwasser to Caluerpa zaczyna powoli umierać.

Kiedyś nie nadążałem z wyrywaniem glonów z refugium, potem robiłem to coraz żadziej, jeszcze potem okazało się że glony tylko wegetują - ani nie rosną ani nie giną. Na dzień dzisiejszy Caulerpa wegetuje a że co jakiś czas jakiś pedzik obumiera i trzeba go wyrwać to powoli zaczynam się zastanawiać czy za jakiś czas nie będę potrzebował glonów do refugium. Natomiast bardzo ładnie rosną brunatne glony wyższe - świetnie strzyzone przez pokolce.

Mam taka teorię że Caulerpie potrzeba fosforanów, dozowanie kalkwasser powoduje wytrącanie tych związków - stąd wymieranie glonu.

Nie dozowałem kalkwasser od początku a stagnacja w populacji tego glonu zaczęła się od momentu gdy zacząłem stosować kalkwasser.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie wezmę trochę niepotrzebnych glonów, kontakt 0 501 562 051 dogadamy się co do wyrównania kosztów.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety juz nieaktualne ale SIANOKOSY:) juz niedługo:)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.