Skocz do zawartości
nika

NOWE FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Modzi do ataku! :(:yes


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w akwarium jak było zielono tak jest dalej ale zaszły pewne zmiany a miedzy innymi odpieniacz przestał pienić :( i do akwarium zacząłem dodawać wódkę 1 ml dziennie .

Możecie mi wyjaśnić co sie dzieje z moim akwarium bo ja już tego nie łapie woda zielona ledwie co widać a odpieniacz zachowuje sie w jak w czystej solance .

Pozdro i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie mam pojecia jak oni liczą, bo klakulacje dostałem na metry kwadratowe - akwarium o wymiarach 800 x 400 x 400 przednia szyba z Optiwhite 8 mm reszta ze zwykłego szkła 8 mm to wyniosło mnie 380 zł - dali mi jeszcze kawałki szkła do budowy komina - mało tego były to kawałki optiwhite :(


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak jeszcze aktualne to poprosze fotki i ceny na priv

Pozdrawiam Jacek


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno się nie odzywałem bo nie bardzo było kiedy (tyle pracy przy akwarium )

Ale już stoi zalane od 2 tygodni a od dwóch dni siedzi w nim skała ok 30kg ,wszystko wyszło inaczej niż miało być ale i tak jestem zadowolony :drink

link do fotki akwarium:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d996c340d6b99c3a.html

WIEM ZE FOTKA SŁABA I ŻE SKAŁY JEST MAŁO ALE NARAŻIE MUSI TAK ZOSTAĆ :(


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajne to 80x50x60 :( tylko cos deltowato-narożnie wygląda :( pewnie od Olka :(


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ,ale niestety nie zdążyłem jeszcze użyć :( .Jak robiłem próby w akwa 10l to niezły wir był :( .Albo do słodkiej 60 to myślałem ,że mi rośliny powyrywa i wyłączyłem :D.A magnes ma tak mocny ,że mogło by mi palucha zgnieść :D .Na razie wiem tylko tyle :(.W akwa będzie pracować z jakąś Tunze więc będę miał porównanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się nie podoba :( Poprzednia szata graficzna odróżniała, to forum od innych... pomijam już kolejność działów bo to kosmetyka, ale wydaję mi się, że naprawdę poprzenio było lepiej...

edit: dopiero zauważyłam, że tu od razu widać wiek forumowicza :con :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi chodzić całą dobę pod warunkiem, że będzie na tyle wydajny, że da sobie radę pracując np 12-14/24h.

Takie rozwiązanie sprawdza nie u mnie w małym akwa chodzi 12/24h

Pozdrawiam :(


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie :(

A tak na poważnie to kwestia pewnej filozofii, sposobu filtracji, wydajności odpieniacza czy też wreszcie obciążenia zbiornika - reasumujac nikt nie da Ci uniwersalnej odpowiedzi bo takiej nie ma i dopóki nie podasz szczegółów dotyczących Twojego zbiornika (wielkość, sprzęt, obsada, sposób filtracji itp)nikt Ci nie podpowie. A jak podasz to i tak będą sprzeczne opinie bo jak juz napisałem to również kwestia pewnej filozofii :(

IMO jeśli musisz wyłączać - to wyłączaj i obserwuj zbiornik - on dużo lepiej od nas odpowie Ci "czy odpieniacz musi chodzić 24h????"

Update: Stani: byłeś pierwszy - stawiam piwo :(


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Krakowie zaopatrujecie się w świetlówki T5 ? i w jakich cenach chodzi to u nas w mieście ? bo może opłaca się ściągnąć przez sieć, (choć to delikatny towar :( )

szczególnie interesuję mnie 39 watowe bo mniejsze znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Juz wiem gdzie w Wawce mozna zrobic zbiornik, powiedzcie mi gdzie, u kogo tej sztuki mozna dokonac w Krakowie (ewentualnie jakies namiary)? Ja osobiscie myslalem o zamowieniu w firmie Wromak( zamawiam i robil ktos u nich?)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakich proporcjach dozujecie ten płyn z buteleczki?


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes stereotypowy :haha


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak dla jaj :(

no a tak poważnie to chciałem sprawdzić czy mogę dokarmiać plankton w baniaku - a czym dokarmiać? musi być mniejsze nić on - do tego mleko nadaje się bardzo dobrze :(

oczywiście nie namawiam nikogo - to kolejny eksperyment ja ryzykuję wy oglądacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by miał włączony odpieniacz, to byłoby świeże masełko...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji - nigdy nie mieliście takich pomysłów ?

khorne01 - chyba nie to się okaże, ja je piję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

Jak dla mnie to Twoje problemy wynikaja nie z z tego, ze absorber nie chce wchlaniac, tylko w tym na jak niskich stezeniach PO4 pracujesz. Absorber nie zjedzie nigdy do zera absolutnego, nie wylapie wszystkich czasteczek PO4. Ba, nawet absorber co juz wchlonol tyle ile potrafi nie "trzyma" wciaz tych samych czasteczek PO4, tylko wypuszcza je i lapie kolejne. Taki stan nazywa sie rownowaga reakcji i w uproszczeniu, dla absorbera mozemy ja zapisac jako:

PO4 + absorber <-> absorberPO4

Taka sytuacja nastepuje dla zuzytego absorbera, reakcja przebiega w obie strony ( raz czytamy rownanie od lewa do prawa, raz od prawa do lewa). Kazda tego typu reakcje opisuje stala K, ktora jest stosunkiem iloczynu substratow i produktow. Dla kazdej reakcji jest to stala charakterystyczna. Zapiszmy K:

K=([PO4]*[absorber])/[absorberPO4] ( cholera ciezko to zapisac :()

Mozesz sie teraz zapytac co to ma wspolnego z Twoja sytuacja. Otoz i absorber i absorber zwiazny z fosforanem ( to co zapisuje za pomoca (absorberPO4) sa to ciala stale, nie maja stezenia ( zalozenie dla uproszczenia naszego modelu, zapewne sa jakies inne chemiczne wyliczenia uwzgledniajace ilosc ciala stalego - nie znam ich). Wiec do zapisanego przez nas K w ich miejsce podstawiamy 1. Czyli:

K=[PO4]

Co to dla nas oznacza? Otoz dla pewnego stezenia PO4 bedzie istniec rownowaga reakcji. Jezeli stezenie PO4 bedzie wieksze niz to gwarantujace rownowage reakcja zapisana wczesniej bedzie przebiegac w prawo, ku wiazaniu PO4 przez absorber poki nie zostanie wysycony caly absorber lub nie osiagniemy stezenia rownowagowego. Ale jezeli stezenie bedzie mniejsze, to absorber gotow bedzie oddac zwiazane wczesniej PO4, na pewno zas nie bedzie zmniejszal poziomu.

Konkludujac w Twojej sytuacji mozliwe jest, ze masz stezenie PO4 na poziomie rownym badz nizszym stezeniu PO4 rownowagowemu. W takim wypadku absorber PO4 po prostu nie dziala u Ciebie.

P.S Zastrzegam, ze powyzsza wypowiedz moze zawierac bledy lub byc glupia. Doszedlem do niej na podstawie mojej, stosunkowo ubogiej i nie pelnej, wiedzy chemicznej.


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a przy okazji - nigdy nie mieliście takich pomysłów ?"

Ale jaja! Zmierzylem zasolenie wody w sloiku i ogorkami kiszonymi od mamusi : 1,024 :(


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

a to sorki za ten prad i mam pytanko uzywa moze ktos podrobek takich wiem ze cena jest kapitalna, a co do jakosci to moze sie wypowie ktos kto ma

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Wave-Maker-for-all-tank-3000L-Hour_W0QQitemZ250235679993QQihZ015QQcategoryZ46312QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

w/g mnie to tania dobra pompa działa już tydzień u mnie tyle że 5000/h polecam szczególnie z magnesem


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! co do Caribsea to polecam,ale musze ostrzec ,ze azotany ida w gore,po wsypaniu,(zachwianie rownowagi zbiornika) ,pozytywne skutki to np ladny rozrost gabek i wybarwienie ich na LR,piasek ten zawiera rowniez mikroelementy np stront


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyobrazmy sobie to tak: do akwarium z PO4 na poziomie 0,5mg/l podlaczamy filtr z 1000 kg absorbera. Taki zestaw odgradzamy zupelnie od wszelkiego rodzaju wplywow z zewnatrz na 232 lata. Potem mierzymy w nim poziom fosforanow. I mimo uzycia tony absorbera poziom PO4 wynosi 0,1 mg/l. W tym momencie mozemy powiedziec, ze to jest to stezenie rownowagowe o ktorym pisalem wyzej. Zwyczajnie absorber nie zejdzie powyzej niego, a jak zejdzie to zaraz odda.

To sprawia, ze u Ciebie zwyczajnie te absorbery nic nie daja.

Teraz wytlumaczenie piku w dol po wsypaniu nowej porcji absorbera - wyobraz sobie wahadelko. Ono w spoczynku to jest ta rownowaga chemiczna. Wspujac swiezy absorber to jakbys poruszyl wahadelko, zaklucasz pewna rownowage chemiczna. Poczatkowo wahadelko sie wychyli, tak jak poczatkowo absorber wchlonie PO4 ponizej stezenia rownowagowego. Potem, ze zmienna zwana czasem, wahadelko wroci do pierwotnej pozycji. Tak samo rownanie reakcji opisujaca dzialanie absorbera powroci z czasem do rownowagi.

Stworzony przezemnie w powyzszych wypowiedziach opis ma jedna duza wade - jest opisem teoretycznym, za grosz w nich empiryzmu - oraz rozliczne drobne bledy, wynikajace z blednych przemyslen i braku wiedzy. W zasadzie to zalezalo mi na tym, zeby obronic teze o dzialaniu absorbera. Wiekszosc absorberow jakich uzywamy zostala stworzona, gdy PO4 = 1mg/l w naszych akwariach bylo norma i dla takich stezen sa w gruncie rzeczy zrobione. Ale to tylko kolejna hipoteza i tak zbyt duzo ich dzis postawilem :(

@Stani

Argument z plukaniem w RO jest dobry :( I calkiem niezle zbija moja teorie wytlumaczajaca pik w dol PO4 u Rebcia. W kazdym razie gwarantuje, ze w chemii nie ma reakcji nieodwracalnych - swoja droga ktos probowal rewitalizowac absorber PO4 poprzez dlugotrwalem moczenie go w wodzie w ktores w jakis sposob usuwa sie PO4, tak aby caly czas bylo ponizej stezenia rownowagowego? :( Jest spora grupa reakcji praktycznie nieodwracalnych, byc moze to jedna z nich. Byc moze :(

Jeszcze taka jedna rzecz - nie traktujcie tego co mowie za jedyne mozliwe rozwiazanie. To jest tylko jedno z wielu mozliwych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.