Skocz do zawartości
Ben_sage

Sciąga za duzo wody - miniflotor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam czasami wrażenie że mój miniflotorek na nowszej kostce w polaczeniu z sera air 275r.

Podlączylem 2 wyjscia krzyzykiem w 1 i mam wrazenie że pod odkreceniu na maxa wciąga do kubka za duzo wody bez brudu-dużego.

Z wody wystaje cały kubek i 1 cm może rury.

Czy to oznacza że miniflotor ma za dużo powera?

Dać mu tak sciągać i robić podmianki czesciej czy przykrecić odrobinke żeby wciągalo tak około 1 kubka na 2 dni ?

Obsada bardzo mała i karmie teraz raz na 1 lub 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam miniflotora+pompka sera i tez tak połączone czyli wyjscia pompki w jedno ale nie mam takiego problemu no może raz jak z pompy cyrkulacyjnej za bardzo walilo wode pod odpieniacz:D A i odpieniacz chodzi nonstop a pompka sera jest na max


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się kompletnie na odpieniaczach kostkowych - bo nigdy takiego nie miałem ale substancja w kubku powinna przypominać kawę aby uznać, że odpieniacz jest dobrze ustawiony. Jeśli do tego zapaszek wydobywający się z kubka jest co najmniej odrzucający wszystko powinno być w jak najlepszym porządku :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karmisz czasami co drugi dzien? Jak nie mozesz tego odpienic, to raczej zrezygnuj z kilku ryb lub spraw sobie na tyle dobry odpieniacz, rzebys mog karmic kilka razy dziennie (albo przynajmniej raz dziennie ale potezna dawke).

Ktos musial sie ujac za rybami :(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówilem ze narazie mam parke nemo w 112l bo przenioslem sie narazie do mniejszego baniaka aby opanować pewne swinstwo.Woda jest dosyć jasna chyba za jasna to ustawiam wyzej odpieniacz.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz wydajnosc pompki powietrza,mialem miniflotora i sera 275 i wystarcza na 2/3 ustawienie wydajnosci.Jak kostka bedzie sie zapychac z czasem to zwiekrzysz wydajnosc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom. Potwierdzam. Co prawda nie mam miniflotora, a to co w podpisie, ale przy ustawieniu Sery na max wywala mi mnóstwo jasnej piany z wodą, teraz mam pompkę ustawioną na 1/3, bo inaczej musiałbym co godzinę z kubkiem latać. Co do koloru, to przez pierwszych kilka dni wywalał jasną pianę, w tej chwili na ustawieniu 1/3 mocy mam takie szarobrązowe gluty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej odkrecic wszystko na maxa i troche podniesc odpieniacz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Czy nie lepiej odkrecic wszystko na maxa i troche podniesc odpieniacz ?

dokładnie tak, ja mam midiflotora z pompką Tetra APS 400 (400l/h) i podnoszę rurę na tyle wysoko, żeby mi wywalało syf a nie wodę i kubek czyszczę raz na tydzień a nie 2 razy dziennie a w kubku kawa.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można, ale odkręcona na max. Sera jest wtedy stanowczo zbyt głośna. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik :
Stani :

Czy nie lepiej odkrecic wszystko na maxa i troche podniesc odpieniacz ?

dokładnie tak, ja mam midiflotora z pompką Tetra APS 400 (400l/h) i podnoszę rurę na tyle wysoko, żeby mi wywalało syf a nie wodę i kubek czyszczę raz na tydzień a nie 2 razy dziennie a w kubku kawa.

Potwierdzam, też mam miniflota i Tetre i musiałam podnieść go wyżej żeby wywalał to co ma wywalać. Wyjścia są dwa albo dławić "brzęczyk" albo podnieść odpieniek, najlepsza metoda to próbować i obserwować.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.