Skocz do zawartości
tomik-zdjecia

Tomik - reaktywacja :))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przerwie zwiazanej ze zmiana miejsca zamieszkania :D, przeprowadzka do pieknej Walii, nie wytrzymalem dlugo bez morskiego akwarium, no i sie zaczelo:).

male wyjasnienie na poczatek - musialem zalozyc nowego nica bo pod moim oryginalnym wsiakla mi funkcja moje pliki -nie dziala z tad ten nowy nic :Satisfied

Troche pojezdzilem po lokalnych sklepach z akwarystyka morska, mamy ich tu az trzy, az bo miasto pomimo, ze jest stolica Walii do wielkich nie nalezy. po przemysleniach, negocjacjach z lepsza polowa, zdecydowalem sie na gotowy zestawik Betta Lifespace 680. W sklad tego zestawiku wchodzi:

- akwa w zasadzie kostka wymiary cos kolo 67x53x57

- szafka

- sump okolo 70l - 3 komory

- lampa hqi 150W - 14000 k

- no i pompa obiegowa 2500l/h

3028-akwabok.jpg

tak to wyglada.

akwa dostarczyli mi do domu jakis miesiac temu ale musialo poczekac az skoncza mi sie wycieczki sluzbowe po Irlandii.

Jakies dwa tygodnie temu odebralem ze sklepu wode RO kupilem sol no i zalalem baniak :D. Zamowilem skale 40 kg, w umowiony dzien pojechalem ja sobie obejrzec i wybrac interesujace mnie kawalki.

3028-skala.jpg

i zaczela sie zabawa w ukladanie, poszlo dosyc sprawnie bo juz za 3 razem osiagnelem zadawalajace mnie wrazenia wzrokowe, polaczone z na tyle luznym ulozeniem zeby cyrkulacja miedzy kamykami byla odpowiednia.

Co do cyrkulacji to rabia za nia 2 pompy koralia3 kazda po 3200l.

W czasie upychania kamykow trafilo sie pare dzikusow, wieloszczetow -nie zyja :D

Nad akwarium wisi zarnik 14000k ale jakos po pierwsze zbyt ciemno bylo w akwarium i jak dla mnie za malo niebiesko, dokupilem wiec podwojna swietlowke t5 55W aktyniki i zabawilem sie w male DIY.

3028-aktynikadiy.jpg

3028-aktynika.jpg

A teraz zdjecia przed i po

3028-samohqi.jpg

3028-hqiiaktynika.jpg

dosyc wyrazna roznica.

Nastepne DIY to oswietlenie sumpa- robi za nie 24 diody led, swieca jak na moje oko cos kolo 15000k.

3028-sump.jpg

Stan na dzis, akwarium spokojnie zaczyna dijzewac, skala moczy sie juz 2 tygodnie, byla na prawde 1 jakosci, odgazowana wiec proces ten odbywa sie dosyc lagodnie.

Do akwarium trafilo 5 turbinatorow ( suna po skale jak kosiarki) , 2 kraby pustelniki, i szczepka xeni - prazent po ostatniej wycieczce do sklepu.

W niedziele odbieram ekipe do piachu, czyli nasariuski, no i cierpliwie czekam na ustabilizowanie sie parametrow.

pozdrowionka Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rewelacyjny setup, naprawde zazdroszcze mozliwosci kupna all-in-one i spokojnej glowy; gratulacje raz jeszcze, ten PC zrobil swietna roznice


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wizualnie ok (przyjemne dla oka) , jeśli chodzi o wnętrze to dopiero początek więc trudno komentować, ale jak chcesz mogę przytoczyć nieśmiertelny komentarz który często się pojawia - "....ładne ułożenie skały..." :Satisfied.

P.S. interesuje mnie oświetlenie LED od strony technicznej.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre slowa :D

Co do ulozenia skaly to teraz moze bedzie berdziej widac:

1.

3028-ulozenie1.jpg

2.

3028-ulozenie2.jpg

3.

3028-ulozenie3.jpg

co do oswietlenia sumpa to po krotce, dostalem w prezencie ostatnio, sporo alg "makaronu" do sumpa, podczas wizyty w hurtowni skaly i takich roznych rzeczy do morszczyzny :Satisfied, i na szybkiego musialem zamontowac jakies oswietlenie nad moim refugium :D.polazilem po sklepach i nic ciekawego nie znalazlem, warunkiem tez bylo bezpieczne napiecie 12v.I olsnilo mnie w pracy, mamy sporo elektroniki kontrolujacej prace napedow do roznych rodzajow silnikow, elektronika pochodzi z Chin wiec jak wszyscy wiedza jest czasami wadliwa, no i wlasnie w jednym z modulow zobzczylem plytki z ladnie wbudowanymi diodami :D, cienki jestem w elektronice jak polsilwer ale podlaczylem to do zasilacza 12v i zaswiecilo i to bardzo ladnym i intensywnym swiatlem. wiec ze sterty uszkodzonych modulow wymontowalem kilka-nascie takich plytek. Podlaczylem to bardzo prowizorycznie na probe, wykozystalem jako holder czesc uchwytu do telefonu z przyssawka i jak znam zycie pewnie ta prowizora troche powisi:)

3028-lampasump.jpg

plytka

3028-diody.jpg

pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawialem sie gdzie umiescic ten topic , bo w zasadzie poswiecony bedzie oswietleniu ale skoro juz mam jeden zwiazany z moim akwarium to niech bedzie tu. Wczoraj bylem jak zwykle w niedziele w zaprzyjznionej hurtowni z morszczyzna i nabylem belke oswietlenia aktynicznego LED firmy AquaRay - AquaBeam500. Jest to nowosc na tutejszym rynku wiec cene pomine ;), pewnie za miesiac dwa bedzie nizsza. Zestawik konsumuje 16W , producent gwarantuje 50 000 godzin swiecenia bez utraty jakosci, niestety nie podaje danych zwiazanych z zakresem widma. Lampa sklada sie z 5 diod LED, w niedlugim czasie maja byc sprzedawane do nich elektroniczne kontrolery sciemniania itd. co ma pozwolic na stosowanie lampeczki jako oswietlenia nocnego itd.

teraz zdjatko

3028-aktynikaled.jpg

aparat jak zwykle nie oddaje wiekszosci efektow wizualnych , szczegolnie chyba moj.

Poruwnujac ja z dzialajaca u mnie aktynika PC 55W, ujme to tak - Lampa led daje jakies 10 razy berdziej intensywniejsze swiatlo aktyniczne a korale siweca pod nia jak lampki na choince

Teraz zdjatko w polaczeniu z HQI 150W 14000k + 55W PC aktynik light i Aquabeam500

3028-akwaakt.jpg

postaram sie zrobic jakies bardziej sensowne zdjecia, jak tylko dorwe instrukcje aparatu albo poczytam troche o tym w necie, albo wymienie go na lustrzanke ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem Tomik ze dlugo nie wytrzymasz :D Szybko Ci idzie zakladanie tego baniaczka: niecale 2 miesiacy i juz Acry w srodku :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rybki rozumieja po Polsku??:D Ladny baniak i odwazny 2 miechy i juz twarde?? Lejesz jakiego super Ballinga czy co ??


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Haha , rozumieja :D, w domu rozmawiamy zazwyczaj po polsku :D, tzn. wiesz mam zone a z nimi czasami to chyba po chinsku trzeba rozmawiac:).

Fakt nie jestem tu dobrym przykladem, ale sprostowanie - twardziel jest 1 (sps) i jest u mnie od tygodnia. W ogole ten baniaczek odpukac jest chyba jakis magiczny na plus a zreszta do niego podeszlem juz z doswiadczeniem zakladania dwoch poprzednich.

Duzo latwiej tez jest , jesli ma sie pod nosem kilka sklepow morskich no i przede wszystkim hurtownie skaly i nie tylko. Moczy sie tam kilkanascie ton skaly przechodzacej chyba wszystkie fazy odgazowania i dojzewania a do domu wiozlem ja 15 min i zanim zdazyla ociec z wody byla juz w akwa.

Zeby nie nudzic wykorzystalem swoje przemyslenia i doswiadczenia i wybitnych naszych kolegow i powiem , ze dojzewanie ograniczylo sie u mnie do pojawienia sie kilku nitek glonow na jednej pompie i juz. Na szczescie ominely mnie okrzemki , cyjano itd. Fakt , ze do zalozenia przygotowywalem sie pare miesiacy i staralem sie to zrobic z glowa i od glowy strony:).

Akra trfila jedna do akwa jako nazwijmy to tester, przez najblizszy miesiac nie planuje wsadzania tam nastepnego twardziela.

PS. jko ciekawostke napisze, ze ostatnia moja wizyta w hurtowni zaowocowala 10 szczepkami zeoantusow :D W akwa wystawowym zobaczylem kilka szczepek (skalek) z ww. pytam o cene a facio, ze jako stalego klienta haha, moze mnie wpuscic w magiczne miejsce , czyli pomieszczenie ze skala tam w jednym z baniakow moczyly sie 4 wielkie miski wypelnione po berzegi z odlupanymi kawalkami skaly z wszelakiego rodzaju koralami. :D za kilkanascie kawalkow szczepek - zeo przeroznych kolorow , zaplacilem 12 f , w sklepie 1 szczepa to cos okolo 15f. Teraz juz wiem ile zarabiaja sklepy i skad sie biora wynalazkowe zeo :D. kupilem tam np szczepke cytrynowo zoltych ,rozowo fioletowych itd.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta prawda, ja moje najpiekniejsze Zoanthusy wypatrzylem w baniakach z zywa skałą :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia o ktorej wspominam to wogole specyficzne miejsce, sprowadzaja tam korale , ryby , bezkregowce jako bardziej dodatek do skaly , sprzetu i chemi, ale wlasciciel to prawdziwy maniak :D. Zarabia se na tej skale i sprzecie a korale i reszte zycia ma w naprawde b atrakcyjnych cenach, czesto jakies drobne szczepy daje jako prezenta lub dodatkowy bonus. Mysle, ze dla kazdego akwarysty mozliwosc kupowania w takich miejscach to prawdziwa przyjemnosc i bardzo sie ciesze, ze wlasnie takie miejsce jest obok Cardiff. Pomijam juz fakt, ze sama miejscowosc jest b piekna i pieknie polozona miedzyy gorkami.

Jak se juz tak off topic-uje to , bylem w niedziele nad oceanem, trafilismy akurat na odplyw, poganialem se po kaluzach za krabami dzikusami ,pustelnikami i krewetami, chyba w najblizszym czasie sprubuje cos zaaklimatyzowac do warunkow mojego akwa.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz adres lub telefon do tej hurtowni ?? jesli taka magiczna to pewnie zerkne na nia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez prosze bardzo

http://live-rock.co.uk/curing_live_rock.htm

w niedziele maja otwarte do 16 dostawy zazwyczaj sa w czwartki. w ta niedziele mieli dostawe maxim, kolory poprostu bajeczne cena za 2 szt. 50f, jesli chodzi o korale, to troche przebrane. W ten czwartekmaja miec dostawe sps-ow.

pozdlrowienia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest to kawalek od cardiff ale przejade sie na dniach.. na ebay sporo maja ogloszen chca 189f za 20 kg skaly czy jakos tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mnei oczy myla albo mnie poprawcie ale gdzies na nacie widzialem ten sklep. Pokazywali jak sie buduje wlaasne żywa skałe. Tak wiec wiekszosc z nich to super zrobione skalki przez maszyny. Czytalem (a racezj ogladalem bo po angislku umiem tylko tyle na co mi slownik pozwoli :D ) o tym wszystko i bylo ładnie przedstawione na zdjeciach etapy produkcji liverock


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to samo miejsce skad kupowalem skale i jakosc naprawde rewelacyjna.Skoro maja tez inny asortyment a kolega Tomik potweirzda jakosc to czas chyba na wycieczke do Walii.

@ Tomik jest nas kilku w Londynie i akaurat dzis mamy male spotkanie,jezeli nie masz nic przeciwko to moze male odwiedziny i pokazesz dokladnie miejsce.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zapraszam. wypijemy jakies piwko ,zrobimy sobie wycieczke. Skala naprawde rewelacyjna , mysle, ze wiekszosc sukcesu dobrej kondycji tak mlodego akwarium zawdzieczam profesjonalnemu obejsciu sie ze skala w tej hurtowni.

Wener , pewnie, ze tak. Nawet widzialem tam worek z cementem :D haha.

Jak bys zobaczyl co tam mozna kupic- galezie akropor pol metrowej dlugosci splatane w piekne kolumny. tego nie widzialem jakos w sklepach ze skala a szkoda bo aranzacja akwarium byla by wtedy przyjemnoscia. Nie jest to mega potezny sklep bo w zasadzie sklepem nie jest, ale jak pisalem wczesniej trafiaja sie fajne okazje i to za srednio 1/2 , 1/3 ceny a to juz cos.

alemi sie tu dzial reklamy zrobil, amialo byco moim baniaku :D.

Wiec pytanie czy ktos ma moze taka babke?

3028-_mini-dsc01021.jpg

widac 2/3 jej dlugosci,zdjecie robione jakis czas temu , teraz smielej plywapo akwarium, przypomina malamurenke. reszta nawykow jak kazda jedna babka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.