Skocz do zawartości
Natan

[25L] :: Nano Rafa :: Od początku do końca

Rekomendowane odpowiedzi

z tym karmieniem korali na zewnatrz to mnie tez bardzo zdziwilo


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie jest!!!


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Diogorgonia jest super ale Swiftia mnie powala, czadowo wyglada i ożywia całe akwa. Też chce mieć taką!!!! :cursin :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem i muszę przyznać że jest to jedno z najładniejszych akwariów na tym forum! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan daj jakieś nowe zdjęcia i relacje jak możesz.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Obserwując rozwój akwarystyki, całej wiedzy, popełniasz karygodny błąd. Łamiesz ogólnie przyjęte zasady, że w takich zbiorniczkach nie da się utrzymać mini-rafki :kapelusz

Gratuluję. Akwarium super, powoduje że obok mojej 25 stoi już pudełko soli morskiej :)


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec, w sumie mozna by cos wrzucic, ostatni mieszkancy zaczeli odżywac:

* Diogorgonia, juz calutka pootwierana:

093.jpg

Gorgonie karmie 3 razy dziennie wrotka czerwona i moina.

* Tuba juz znacznie odzyla tu fotencja dla porownania:

091.jpg

Karmie ja 2 - 3 razy dziennie, najpierw kolo 11 poza akwa miksem mrozonek, wieczorem juz w akwa i w nocy tez w akwa, glownie artemia + moina, juz spokojnie zaczela lapac jedzenie, bo na poczatku chyba sily nie miala.

Krab zaczyna mi nerwa naruszac bo wlazi na nia i zaczyna wyrywac jej pokarm z pyska, no ale gdy tylko zostanie zauwazony laduje na drugim kocu akwa :)

* Karmienie:

092.jpg

* I jeden z bardziej 'zywych' polipow:

090.jpg

...

swiftia ladnie sobie rosnie, nie spodziewalem sie, ze az tak 'szybko' rosnie :) no ale pozytywne zaskoczenie

seriatopora caliendrum, rowniez zaczela ladnie sie rozrastac, az szkoda mi ja bedzie sprzedawac :/ generalnie jest to jeden z nielicznych sps ktore mi sie podobaja.

...

Pozatym powoli kompletuje sie sprzet do 60.

I trzeba by jakies pokarmy zakupic bo wiecznie na mrozonkach jechac nie bede, po poczytaniu i przemysleniu w menu znalazły sie:

TM - PHYTON

TM - ZOOTON

Cyclop eeze

Preis Coral Enegizer

...

po swietach dojda zoa od Nemezis z okazji wymiany kolorów :)

takze sie kreci powoli wszystko

...

parametry w normie, poza No3 ktore w wyniku karmienia podnioslo sie do ok 15 (z 12,5), chociaz i tak jestem pod wrazeniem, dwa miesiace karmienia 2-3 razy dziennie i tylko taki wzrost. niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja:

* Tuba anorektyczka ma sie lepiej z dnia na dzien:

094.jpg

* W ramach wymiany korali w baniaczku znalazla sie jeszcze jedna tubka:

Tuz po przyjezdzie w piatek:

095.jpg

Od czasu przyjazdu sie nie otwiera :/

Dzis dalem jej delikatnie do zrozumienia ze mogla by to zmienic, i przezyla jakas 40 minutowa kapiel w szklance, poza akwarium, z bardzo duza iloscia jedzenia, efekt malo zadowalajacy, ale zawsze cos:

096.jpg

...

Poza tym gorgonie ostatnio strzelily focha i sie nie otwieraly z 5 dni, a jak sie otwieraly to tylko na 5 minut, no i sie zaczelo szukanie dla nich optymalnego przeplywu wody, w koncu ostatniej nocy przestawialem lekko pompe przy okazji polecialo troche epitetow w ich kierunku, no i dzis sa juz w pelni pootwierane. mam nadzieje ze juz to tak zostanie :)

Po swifti widac ze glodowka jej nie sluzyla, ma tak jakby mniejsze/przykurczone polipy no ale intensywne odzywianie trwa.

...

Mialem z tylu akwa jedna apitasie, po potraktowaniu jej wrzacym ro, zrobily sie 3 nowe, promocja taka, sa w miejscu bardzo trudno dostepnym, wiec jak narazie sobie ladnie rosna w szybkosci wprost proporcjonalnej do ilosci karmienia korali.

Plan jest taki ze podczas przeprowadzki po prostu odlupie tan kawalek skaly na ktorym sie znajduja.

...

Przeprowadzka za jakies 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notatka podsumowująca akwarium.

Zacznę od podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tego akwarium, a w szczególności dla:

* Olka Szwarca

* Sylwii (Merriq)

* Łukasza z Acropory

* Michała z Aqua Medica

Akwarium z założenia miało być mocno kolorowym kawałkiem rafy, plan został wykonany, w 100 % jeśli nie lepiej.

Akwarium jest najlepszym przykładem, ze wbrew panującym opiniom takiego malucha wcale nie jest ciężko utrzymać, ba utrzymanie sprowadzało się do wymiany włókniny w kaskadzie, co kilka dni, podmianie kliku litrów wody raz w tygodniu, wyczyszczeniu szyb i dolanie raz na 1-2 dni odparowanej wody wiec minimalny nadzór.

Przez akwarium przetoczyły się chyba wszystkie rodzaje korali od miękkich przez LPS i SPS na niefoto skoczywszy, żaden z korali nie padł, wszystkie się w pełni otwierały i rosły.

Poniżej przedstawiam tabelkę testów wody.

Data Kh Mg Ca No3

13-11-2008 9 980 420 10

18-11-2008 8 840 460 12,5

25-11-2008 9 980 520 12,5

02-12-2008 8 1080 520 7

09-12-2008 7 1200 500 7

16-12-2008 9 1160 540 7

24-12-2008 8 1200 600 12,5

13-01-2009 7 1200 500 5

22-01-2009 7 1320 480 7

03-02-2009 7 1220 480 12,5

21-02-2009 8 1220 480 12,5

19-03-2009 8 1040 460 12,5

Poza wahaniami Mg, które w dziwny sposób dość szybko spadało pomimo suplementacji TechM nie było większych problemów.

To jest chyba najlepsze zdjęcie całości rafki

089.jpg

Generalnie jestem zdania ze akwarium było za***iste :clowning i szczerze mówiąc uważam, że wygląda lepiej niż niektóre zbiorniki nawet z dziesięć razy większe.

Temat został założony w czerwcu 2008, zbiornik zalany w listopadzie 2008, a przeprowadzka do nowego akwarium w maju 2009.

W temacie jest 168 postów, na dzień dzisiejszy jest to najczęściej czytany temat w dziale dla nowicjuszy. Znajduje się w nim 112 zdjęć prezentujących rozwój zbiornika od etapu planowania do etapu planowania kolejnego - większego, są w nim opisane wszelkie szczegóły dotyczące tego typu zbiorniczka oraz problemy, na jakie natrafiałem.

Akwarium działało pół roku, z powodu zajawki na niefoto i braku miejsca postawiłem dwa razy większe, które znajdziecie pod tym linkiem:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=21419&d=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.