Skocz do zawartości
Natan

[25L] :: Nano Rafa :: Od początku do końca

Rekomendowane odpowiedzi

fakt, sorki, nie przeczytalem litrazu


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zobaczyc na poczatek jak by sie ta malutka Koralia (chyba daje 950 l) sprawowala. One daja szeroki strumien wody i sa ciche.

Nie myslales o kaskadzie? To by tez moglo byc wyjscie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala Marea (1000) tez jest cicha, i ma dosc szeroki strumien - u mnie w glonowym ktory ma niecale 20l dziala marea 1000 + marea 2400 i jest OK.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z gosciem z akwarystycznego i waszych postach stanelo wreszcie na Koralii Nano.

Kaskadzie rowniez bedzie zamontowana w srodku bedzie gabka.

Oswietlenie zostaje 2 x 11W, dorzuce do tego jeszcze przeciety na pol odblysnik do swietlowki 15 W wiec powinno styknac. Ale obudowe zrobie tak by w razie czego sie jeszcze zmiesicl jeden kompakt.

Sol Preis

Teraz trzeba to wszystko do kupy poskladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej do kaskady wrzucic glony Hateomorpha i dac oswietlenie np lampke Atman 7w.I tym sposobem bedziesz mial filtr glonowy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno lepiej, lecz ta kaskada jest o wiele mniejsza niz sie wydaje sadzac po zdjeciu, glony kosztuja, lampa kosztuje a jak narazie jeszcze widze dno tej skarbonki i wolalbym by tak pozostalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :

No na pewno lepiej, lecz ta kaskada jest o wiele mniejsza niz sie wydaje sadzac po zdjeciu, glony kosztuja, lampa kosztuje a jak narazie jeszcze widze dno tej skarbonki i wolalbym by tak pozostalo ;)

Jaki Ci tak zal pieniedzy to morskie akwa jest kiepskim pomyslem... Ja jakims cudem uzbieralem 3000zl na zestaw AM(uzywany) 700zl na sklae i ok. 500zl na zycie... Mi tych pieniedzy nie jest zal, ale wydaje mi sie ze Tobie juz jest ich zal(mimo ze nie masz jeszcze akwa)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Twoim szczesciem... nie chodzi glownie o pieniadze, po prostu by zrobic filtr w kaskadzie to trzeba miec jakas wieksza kaskade, ponadto jest to moje pierwsze morskie akwarium i dopiero bede sie dowiadywal o co w tym wszystkim chodzi, wiec ladowanie dodatkowo do kaskady glonu o ktorym pierwszy raz slysze nie bedzie maksymalnie najlepszym rozwiazaniem, nie siadzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan wlasnie wlozenie tego glonu bedzie duzo lepszym rozwiazaniem niz wkladanie gompki ktora tylko bedzie Ci syf z akwarium kumulowac,chyba ze bedziesz ja plokal codziennie.Glon ten z wygladu przypomina makaron spagetti,wrzucasz go poprostu do filtra zapalasz lampke i gotowe.Napewno ktos z forum da Ci go za darmo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze zeby miec morskie nie trzeba miec kupy kasy, wystarczy nie mieć 2 lewych rak, troche pokombinowac, wiele rzeczy mozna zrobic samemu i czerpac z tego satysfakcje. Co do kasskady z glonami to dobry pomysl ale zawsze mozesz to dolozyc juz po uruchaminu akwa a ta kase wydac na kolejny kilogram skaly. pozdro


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wschod i zachod slonca bedzie symulowany, gdy natezenie swiatla bedzie lagodnie narastalo i wieczorem sie zmniejszalo. To by wymuszalo wlaczenie najpierw niebieskiej, po jakiejs godzinie dodatkowo bialej, a wieczorem wylaczenie bialej i znowu po godzinie - niebieskiej. Czyli dwa zegary :clapping


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz prawie wszystko mam, czekam jeszcze na sol i salimetr.

Przyszla pompa, myslalem ze 900 l/h zrobi tam masakryczny kociol, lecz okazalo sie ze jest bardzo leciutki, szeroki 'wylot' ma i to dlatego. kaskada brzeczy niemilosiernie, i musze ja wyciszyc jakos bo nie da rady zasnac przy tym :)

Jakies fotki:

* Akwa z czescia sprzetu:

002.jpg

* Budujemy oswietlenie:

przed

001.jpg

prawie skonczony, jeszcze pare szlifow papierem sciernym i czarna farba

003.jpg

* I widok ze swiatlem:

004.jpg

005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest juz wszystko, w poniedzialek w Wawie zakupie skale w Acroporze i we wtorek ja przetransportuje do Lublina, bedzie sobie stala w wiadrze z woda + mala pompka by jaks cyrkulacja byla.

Teraz pytanie co do wody, poniewaz we wszystkich sklepach mowia mi ze RO i woda zdemiralizowana to jedno i to samo, tu gdzies przeczytalem ze nie, wiec o co wlasciwie chodzi, jaka jest roznica ?

Wszedzie robia ogromne oczy gdy sie pytam czy mozna u nich kupowac raz w tygodniu 7 - 10 litrow, a poniewaz 5 litrow zdemiralizowanej kosztuje 2,69 pln w tesco, to wole sobie oszczedzic robienia mi łaski z ta woda i samemu ja kupowac.

Czy roznica miedzy RO a zdemiralizowana jest az tak ogromna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że do akwarium morskiego to woda tylko z RO ,więc raczej musi być RO. Swoją drogą to dziwne że w sklepie z akwarystyką morską nie chcą sprzedać trochę wody z RO:)

Poza tym chcę powiedzieć że jestem bardzo zainteresowany tym akwarium i proszę żebyś wrzucał regularnie foty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze mowia ze RO trzeba, ale i jedna woda i druga jest 'jalowa', gdzies tu znalazlem topic ze podobno sklad jest ten sam, lecz zdemiralizowana jest produkowana na maszynach uzywanych do plynow do spryskiwaczy itp, i faktycznie woda z teco troszke mi tu jakims takim plynem podjezdza, jak by nie bylo zostana pi piekne 5 litrowe baniaczki na ro.

Ktos moze udzielic jakiejs bardziej konstruktywnej odpowiedzi ? Ktos uzywa zdemiralizowanej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci jednak radzil kupic filt RO+DI bedziesz mial 100% pewenosci co wlewasz do akwarium.

Druga sparawa,bedziesz mial staly dastep do wody.Osobiscie nigdy nie badalem wody z supermarketow czy stacji benzynowej,ale jakos nie chce mi sie wierzyc zeby komukolwiek oplacalo sie super oczyszczanie wody do celow technicznych


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podstawowe testy sobie znalazlem w FAQ, jakos przeoczylem wczesniej.

Czy ktos sie moze orientuje na ile starczaja te testy ?http://www.allegro.pl/item468932383_jbl_combi_set_zestaw_testow_gratis_zwierzoland.html

Generalnie przy tak malym zbiorniku chyba nie sa potrzebne jakies super dokladne testy bo wszystko sie za szybko zmienia, przynajmniej tak mi sie wydaje (?)

...

Pozostaje jeszcze kwestia oswietlenia, jak oswietlac na poczatek, ile godzin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś następne fotki z tego baniaczka? Chętnie zobaczę.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki sa, dzis juz wszystko skonczone, fotki dalej komorka robione, bo nie ma sensu wrzucac jak narazie lepszych.

* Widok ogolny, zdecydowalem sie na czarne tlo.

006.jpg

008.jpg

* Przy malym baniaczku kable sa zazwyczaj na wierzchu, wiec by je ukryc zbudowalem sobie male pudelko z przelacznikami, w ktorym znajduja sie wlaczniki/wylaczniki kaskady, pompy, grzalki i poszczegolnych swietlowek, w srodku znajduja sie rowniez stateczniki do swietlowek

007.jpg

...

Jutro jade do Waw, w poniedzialek dzieki uprzejmosci Pana Kamila z Acropory bede mogl kupic skale, choc sklep jest zamkniety :) a we wtorek ja przetransportuje do Lublina i sie zaleje akwa.

...

Wciaz czekam na odpowiedzi na pytania tj jak dlugo swiecic i pytanie dotyczace testow JBL i Zoolek. Bardzo bym prosil o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy polecam Saliferta,ewentualnie Tropic Marin o reszcie radze jak najszybciej zapomniec.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow niezle ceny sa tych testow... ja nie chce miec testow ktore mi podadza wynik z dokladnoscia do jenej trylioneowej miligrama, tylko takie 'z grubsza', w tak malym zbiorniku chyba sie i tak rzeczy dosyc szybko zmieniaja (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocztek to tylko test na NO3 jest potrzebny, zeby ocenic ze akwarium dojrzalo, potem jak bedziesz robil czeste podmiany i nie bedziesz mial masy SPS :) - a pewnie nie to poki wszystko bedzie wygladalo OK obejdziesz sie bez testow (przydaja sie na Ca, Mg i kH)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.