Skocz do zawartości
Natan

[25L] :: Nano Rafa :: Od początku do końca

Rekomendowane odpowiedzi

Z Purple-Up możesz sobie jeszcze poczekać i tak na starcie czekają Cię częstsze podmiany wody. Purple-Up to taka odmiana mleczka aragonitowego, dostarcza głownie wapń i magnez, dobrze rosną na tym glony wapienne ale przy okazji będzie nieźle rosło wszystko w kolorze "bordo" - a jest tych glonisk sporo poczynając od bordowego nalotu na piachu, bordowego mchu itp, zwłaszcza jak będziesz lał w okresie dojrzewania :) Poza tym trzeba uważać na dawkowanie jak masz Xenię - nie za bardzo toleruje ten preparat i jak przesadzisz to będzie wyglądać jak wysuszony wiórek (pisze na podstawie własnych doświadczeń)

Jak chcesz to mogę Ci dać pół butelki Purple-Up całkowicie za darmo (zostało mi ze starego akwa), tylko że pewnie problem z odbiorem byłby.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Timur :

Jak chcesz to mogę Ci dać pół butelki Purple-Up całkowicie za darmo (zostało mi ze starego akwa), tylko że pewnie problem z odbiorem byłby.

Jasne ze chce :), podaj na prv nr konta to bym Ci przelal jakas kase na pokrycie kosztow wysylki, moze tak byc ?

...

Dzis doszedł nowy koral - Clavuralia

027.jpg

klei sie na nic pajecza.

przyjme badz kupie resztke kleju do korali doszedlem do wniosku ze nie ma sensu kupowac calego kleju jak mi trzeba tylko pare 'kropli' raz na ruski rok, wiec jak by ktos mial jakas resztke, badz moglby sprzedac/oddac troszke tych plastelinowych to byl bym bardzo wdzieczny.

...

parametry wody po pierwszej podmiania:

temp.: 25*C

zasolenie: 1,022

Kh: 8

Mg: 840

Ca: 460

No3 ~ 12,5

Ph jakos miedzy 8,5 a 9, test nie daje za bardzo rady.

Czyli wszystko w miare spoko poza Mg jakos niezle polecialo (poprzednio 980)

...

Tak to ksenia przyklejona,z diur w skalach wylaza wieloszczety, Aptasia po 2 nakluciach juz nie wychodzi ze skaly, w nocy zauwazylem cos co wygladalo jak dzdzownica, tylko ze perłowa połprzeźroczysta z perłowa nieprzezroczysta koncówka dosyc dlugie jakies 5 cm, dwie sztuki, wylazily z dziury w skale.

gdzieniegdzie zaczynaja sie pojawiac okrzemki, ale jest ich jak narazie mala/znikoma ilosc.

...

W piatek powinno dosjsc 4 kg zywego piachu i moze w sobote krewetka czyszczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, podbij troche to zasolenie...

1,022 to takie graniczne, to samo magnez ktosy moglbys ustawic w okolicach 1300-1350


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o zasolenie pytalem poprzednio, nikt nic nie napisal, do ilu mam je zwiekszyc ? 1,024 ? 1,025 ?

Kupic preparat na samo Mg, czy jakies kombo z innymi pierwiastkami ?

...

Przed chwila zauwazylem jeszcze takiego koleszke wlochaty tuz pod Xenia.

028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przy dobrych wiatrach urosnie ci taki jak ja mamm np. 15-25cm :-)

nie wiem jaki jest bo jeszcze calego nie udalo mi sie go wyrwac :_)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien byc piasek, mam pytanko, czy aplikujac go do akw wyjac cala skale a potem ja wlozyc na nowo, czy raczej unikac takich atrakcji ?

Poniewaz mam zamiar rowniez posiadac cos wiekszego sinularia, lobophyton etc, totez pomyslalem, ze nie mial bym za bardzo przy takim ulozeniu skaly gdzie tego wsadzic, polozylem prawa skale na boku i wyglada to teraz tak:

031.jpg

i kurcze juz sam nie wiem, ktore ulozenie jest lepsze, jakies sugestie ?

...

a i zoltej gabce, po srodku, urosla jakas rurka, co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek mozesz wsypac uzywajac dlugiej rurki (do dna) i lejka na gorze - w ten sposob unikniesz choc czesci zamieszania, choc pewnie jakis czas woda bedzie metna, ale to szybko przejdzie


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek zostal zainstalowany.

* El Burdell w pokoju

032.jpg

*El Burdell w akw

033.jpg

Generalnie piasek jest wszedzie, nawet w ustach mam troszke :) ... jakies patenty na usuniecie go ze skaly ? bo wygladaja jak przyproszone sniegiem.

mam nadzieje, ze wloknina w kaskadzie sobie szybko poradzi ze zmetnieniem wody.

Sporo go wyszlo, tak z 5 cm warstwa jakies 2,5 - 3 litry.

Jak sie juz tam wszystko dopiesci to postaram sie wrzucic lepsiejsze foty.

2 male szczepki clavulari sie juz przykleily do skaly, duza szczepka cos nie bardzo, no nic dalej jest przywiazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda juz klarowna, ze dwie godzinki sie klarowala.

Dzis doszla krewetka czyszczaca, generalnie chyba jeszcze nie wie o co chodzi i siedzi ciagle w jednym miejscu w okolicach Xeni.

034.jpg

:::

Kupie troszke kleju do korali, badz moge sie zrzucic z kims z Lublina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ładnie :)

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, krewetka dalej siedzi tam gdzie siedziala, to z powodu stresu ?

W nocy miala wylinke.

Czy mam ja czyms dokarmiac, czy sama sobie cos znajdzie ?

Bo jak narazie to nie za bardzo je, tylko stoi tak jak stala pod Xenia.

::::::::::::::::::::::

Sa fotki calosci.

036.jpg

::

035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładniutkie ,krewetki mają swoje ulubione miejsca gdzie spędzają większość czasu szczególnie po wylince ,ale nie martw się czasami wychodzą na spacery po baniaku ,myślę że w takim baniaczku będziesz ją musiał trochę dokarmiać :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być kwestia dokarmiania. moje krewetki, w poprzednim zbiorniku były cały czas na widoku, ale i codziennie dostawały kawałek rybki do dzioba... w obecnym zbiorniku, gdzie dość mocno ograniczyłam karmienie, w ciągu dnia prawie ich nie widuję. za to po zgaszeniu świateł ruszają na łowy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nika :

codziennie dostawały kawałek rybki do dzioba...

no rybek jeszcze nie mam :)

rybka surowa ? w jakiej ilosci ? łepek zapałki ?

no ona juz sie dzis osmielia bardziej, wskoczyla mi na reke i zaczela sobie 'czyszczenie'

037.jpg

::

i jeszcze pytanko co do podmian wody, pierwsza podmiana byla 5 l, czy po wsadzeniu piasku zmiejszyc ja do 3 - 4 litrow ? piasku wyszlo jakies 3 litry, wiec teoretycznie pojemnosc sie zmiejszyla do 22 l, nie liczac objetosci skaly i tego ze akw nie jest zalane w 100%, mam na jutro przygotowane 5 l, a to bedzie jakies 25%, nie za duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natan :
nika :

codziennie dostawały kawałek rybki do dzioba...

...

rybka surowa ? w jakiej ilosci ? łepek zapałki ?

no ona juz sie dzis osmielia bardziej, wskoczyla mi na reke i zaczela sobie 'czyszczenie'

...

wiesz, ja każdej dawałam surową rybkę, porcja wielkości pół-paznokcia :). po prostu, gdybym ich nie zatkała nie mogłabym nakarmić ukwiała...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mojej nie musze zatykac :), tylko sie tak zastanawiam jak czesto i w jakiej ilosci ja dokarmiac by nie padla, umowmy sie jest 10 razy drozsza niz krewetka do slodkowodnego :) jak by mi padla to bym sie chyba rozplakal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE to teraz przed jedzeniem nie musisz iść do łazienki rączek myć, tylko wsadzić do akwarium, a krewetka zrobi resztę :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak fajnie mozna obserwowac takie dwie krewetki...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kupilem artemie, ale za bardzo sie to rozwala i plywa po calym akwarium, potem to kaskada wylapuje i pewnie by mi skoczylo no3 po pewnym czasie, tak wiec bedzie dokarmiana rybka.

:::::::::::::::::::::::::::::;

Po podmianie:

Zasolenie 1,024

Kh: 9

No3: 12,5

Ca: 520

Mg: 980

Juz idzie do mnie paczuszka z Tech M Kenta, tak wiec Mg sie podwyzszy na dniach.

Czym zbić No3 ?

::::::

W weekand bede w Wawie jakby ktos mial za duzo korali to chetnie przygarne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nawet nie pomyślał, aby do mojej 25 kupywać jakieś testy, badać wodę i korygować parametry preparatami. Przy takim litrażu to moim zdaniem bezsensu.

Nigdy nie badałem testami w tym baniaku wody. Wystarczają mi regularne 10% podmianki, a zabawa w testy i dozowania to zbędne.

DOBRA SÓL I PODMIANKI to wszystko czym sobie zawracam głowę.

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.