Skocz do zawartości
alef

Proste Pytanie o filtr do rowaphos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy przepływ przez absorber fosforanów na poziomie 2-3 L na godzine ma sens ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś sens ma ale szybko absorber się "zbryli"


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbryli????

To jaki przeplyw jest najlepszy?gdzies to juz bylo na forum,ale jak kolega Alef zapytal to ja tez popchne temat.U siebie wsypalem do zalaczonego woreczka i umiescilem tuz przy zrzucie wody w sumpie.Co dzien rano mientole tym woreczkiem :) po ktorym woda w sumpie nabiera rdzawego koloru.(tak bylo przez pierwsze 3,4 dni)Merck na poczatku pokazywal wysoki poziom ale po kilku dniach ostro zjechal i teraz nie potrafie juz dobrac koloru (gejowski test?) Czarek pisal ze z tym testem to na drzewo,ale jak to sie ma ze polowa zachodniej europy na nim jedzie,a juz napewno wiekszosc UK???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merc jest dobry do słodkiej wody :) - może trochę przesadzam ale mnie generalnie robił w balona :) Może jakiś trefny mi się trafił:) W Europie większość akwarystów używa Marca bo nie ma innej alternatywy lub jest mało rozleklamowana :)

Przepływ powinien oscylować między 200-600l/h i wszystko zależy od objętości wody, sposobu zastosowania absorbera (filtr fluizacyjny czy skarpeta) oraz samego absorbera - z RowaPhos są największe problemy z powodu granulacji.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z utesknieniem czekam na dzien, w ktorym na rynku pojawia sie eletrody do mierzenia PO4, NO3, Ca i Mg :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach jest coś do mierzenia elektrodą Ca i chyba Andrzej miał taki miernik dawno temu.

Ja się teraz trochę zastanawiam czy wogóle jest sens pisać tu o takich nowościach u nas jak miernik Hanna do PO4 bo właśnie jestem po lekturze soczystego listu jaki dostałem na priv. opisującego mój niesamowity snobizm bo mam miernik Hanna za 170 dolarów. Tak jak bym te dolary ukradł autorowi tego listu. Wystarczy poczekać na przeterminowanie się testu Merca, kupić drugi i maszynka Hanna wychodzi taniej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do NO3 tez jest.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu massz racje,Merck jest dobry ale do slodkiej wody,przynajmniej w moim przypadku slepy jestem.Hanna miernik super sprawa.

alef masz racje do no3 tez jest,ale tylko do slodkiej wody,jak chcesz to nawet za darmo tobie dam,a jesli ktos niewierzy,wystarczy napisac e-maila i sami odpisza ze na no3 to tylko do slodkiej.Pisze tak poniewaz jestem posiadaczem miernika hanna na no3,ale kupujac niewiedzialem ze tylko dziala na slodkiej,wystarczy popytac na niemieckim forum albo na zeovit,kazdy to samo powie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cena,niestety powalajaca biorac pod uwage nie tylko koszt miernika,ale i elektrody ktora wedlug producenta by zapewnic optymalny pomiar nalezy wymieniac co 18-24 miesiace.

http://www.pinpointmonitors.co.uk/acatalog/Calcium_monitor.html

w USA jak zwykle taniej http://www.nextag.com/pinpoint-calcium-monitor/search-html

A tu juz miernik w rekach prawdziwych akwarystow.

http://reefkeeping.com/issues/2005-04/rhf/index.php


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku i jak tam ten wcale niesnobistyczny miernik Hanna do PO4.Jak skala,pomiary i dokladnosc.Generalnie jak w uzyciu?Czy cena adekwatna czy godny polecenia nie tylko dla hodowcow SPS?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.