Skocz do zawartości
Admed2

hodowla ARTEMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego typu masz jajca? Mogło się trafić że kupiłeś pozbawione chemicznie oslonek (decapsulated) w takim przypadku wylegalnośc będzie oscylowac między 0-5%:)

Ogolnie to wyleg artemi jest prosty jak budowa cepa,sypiesz jajca do slonej wody, napowietrzasz czekasz ok 18-24h (w zaleznosci od temp) jak bestie sie wykluja to odlaczasz napowietrzanie coby oslonki wyplynely na wierzch, odsysasz naupilusy i karmisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze swiatlo nie jest teges bo trzymam w akwarium pod swiatlem jakie uzywam w akwenie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak w morde strzelil pisze ze sa dekapsulated...:) kup se zwykle cysty i wszystko sie bedzie ladnie wylegac:)

proces dekapsulacji polega na traktowaniu cyst parszywa chemia i w dodatku jest silnie egzotermiczny, stad potem ch*jowa wylegalnosc

jesli artemia ma byc dla korali i duzych zwierzakow (nie narybku) to IMHO mozna kupic najtansza dostepna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja nie wiedzialem ze jest roznica jajka to jajka dla mnie ale bede wiedzial na przyszlosc


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie wychodzi mi hodowla artemi nie wiem dlaczego ale nie, chcialem zapytac o jedno widzialem w sklepie taki pojemnik caly pomaranczowy co w nim bylo wygladalo jak miliony jajeczek podswietlane tez swiatlem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..troche odswieze..jakie zasolenie wody winno byc przy hodowli artemii?takie jak w akwa?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 18g soli na litr wody.Oczywiscie RO


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 18g soli na litr wody.Oczywiscie RO

Ja zakupiłem Aquabreed 1000 do chodowli artemi i mam pytanie

czy woda upuszczona ze zbiornika też się nadaje?

Bo mam zamiar jajami artemi dokarmiać koralowce

wylewając je po dwuch dniach z tego ustrojstwa do baniaka.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz tylko wykluwac larwy to moze byc z akwarium. Jesli jednak pokusisz sie na rozmnazanie artemii (co wcale nie jest latwe) to sugeruje czysta solanke


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalalem czysta solanke..juz sie wykluly i zasuwaja ale chce zeby urosly..to pewnie potrwa..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie Ci je odchowac do postaci doroslej w ilosci oplacalnej do karmienia. Mi sie udalo chyba z 5 sztuk odchowac chociaz nie mowie ze nie da sie wiecej. W kazdym razie podobno do tego juz sie butelka nie nadaje. Potrzebny jest osobny zbiornik z odpowiednia cyrkulacja i napowietrzaniem. Nie moze byc zwykla pompa bo po prostu wybije larwy. Najlepiej mieszadlo mechaniczne. Zreszta pogadaj z naszym kreweciarzem - jemu by sie pewnie udalo na skale przemyslowa :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie probuje w lampie babelkowej(tej co fito hodowalem)-zobacze co wyjdzie..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie probuje w lampie babelkowej(tej co fito hodowalem)-zobacze co wyjdzie..

Czytałem że prubujesz chodować jedzonko.

Ja wczoraj zapuściłem jajeczka do solanki po dwuch dniach mają

być larwy ale co dalej czym karmisz?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że prubujesz chodować jedzonko.

Ja wczoraj zapuściłem jajeczka do solanki po dwuch dniach mają

być larwy ale co dalej czym karmisz?

Dołączam do pytania.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś hodowałem je w zwykłym wiaderku 10 litrowym i 2 razy w tygodniu miałem czym karmić swoje rybki teraz znów wracam do tego projektu który jest dość prostu bo prócz fito i cyst nie jest potrzebne nic a sama hodowla utrzymuje się sama z siebie odławiając dorosłe dajemy miejsce młodym i tak cykl się zamyka mi udało się tak pół roku pociągnąć jednak nim artemia była dorosła minęło 1,5 miesiąca

hodowla bezobsługowa czasem wystarczyło dodać filo lub drożdży i to wszystko


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś hodowałem je w zwykłym wiaderku 10 litrowym i 2 razy w tygodniu miałem czym karmić swoje rybki teraz znów wracam do tego projektu który jest dość prostu bo prócz fito i cyst nie jest potrzebne nic a sama hodowla utrzymuje się sama z siebie odławiając dorosłe dajemy miejsce młodym i tak cykl się zamyka mi udało się tak pół roku pociągnąć jednak nim artemia była dorosła minęło 1,5 miesiąca

hodowla bezobsługowa czasem wystarczyło dodać filo lub drożdży i to wszystko

A oświetlenie i temperatura, napowietrzanie i ile drożdzy?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura taka jak była na parapecie w piwnicy czyli max 20 stopni napowietrzania brak drożdży jedna kropla na tydzień :) (kawałek wielkości grochu rozpuściłem w małej ilości wody) reszta to już fito

oświetlenie dzienne :) czyli słońce


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura taka jak była na parapecie w piwnicy czyli max 20 stopni napowietrzania brak drożdży jedna kropla na tydzień :) (kawałek wielkości grochu rozpuściłem w małej ilości wody) reszta to już fito

oświetlenie dzienne :) czyli słońce

I bez żadnej cyrkulacji wody pompy czy jakiegoś mieszadła


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

zresztą temat był już poruszany i tam to wszystko dokładnie opisałem :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

zresztą temat był już poruszany i tam to wszystko dokładnie opisałem :)

Dzięki. ja kupiłem Aquabreed 1000 wybecelowałem z napowietrzaczem ponad

200 polskich złotówek a zwykłe wiadro po soli by starzyło .


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak im prościej tym lepiej

tak samo miałem z widłonogami im bardziej kombinowałem tym trudniej je utrzymać teraz swoją na parapecie świeci słońce dolewam fito i żadnego napowietrzania i mnożą się jak szalone :) tak samo jest z artemią


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak im prościej tym lepiej

tak samo miałem z widłonogami im bardziej kombinowałem tym trudniej je utrzymać teraz swoją na parapecie świeci słońce dolewam fito i żadnego napowietrzania i mnożą się jak szalone :) tak samo jest z artemią

Jeszcze raz wielkie dzięki wieczorem zalewam wiaderko>zobaczymy co wyjdzie


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj o ważnej rzeczy

ja to robię tak:

łyżeczka solowca na 2,5 litra wody po wylęgu skarmiam akwarium a to co zostaje zlewam do wiadra i po 72 godzinach od wylęgu dodaje fito 0,5 litra i tak dodaje fito na tyle by po 2 tygodniach było do 5 litrów a w ciągu 1,5 miesiąca było całe wiadro 10 litrów

chyba że planujesz to robić w akwarium 50 litrowym wtedy 2 łyżeczki solowca bez skarmiania i fito tyle by po 2 tygodniach mieć objętość 25 litrów czyli połowy :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z zasoleniem przy dodawaniu fito?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.