Skocz do zawartości
nemo5

Błazenki i ukwaił

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam u siebie w zbiorniku 2 dni ukwiał hetaractis magnifika dokładnie ten http://www.nano-reef.pl/galeria/details.php?image_id=14&mode=search A 2 młode błazenki od 4 dni. Tu problem, stary jak świat te błazny nie są zainteresowane ukwiałem czy jest jakaś szansa że jednak z czasem będą żyły w symbiozie a może jest jakiś sposób żeby je zachęcić dzieki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo. Kup sobie węgiel i daj rybom trochę luzu


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomasz. Ja mam takze oprocz innych zwierzat 2 blazenki i heteractis magnifica od ponad pol roku. Od tego wegla to juz mam zatwardzenie :( Uruchamiam drugi zbiornik w ktory na poczatek wpakuje tylko troche skaly ukwial i blazenki. Zadnych innych koralowcow na domek. Moze z braku laku i ukwial im sie spodoba :) . Nie mam juz na nie sily.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa duze te blazenki?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze dla Ciebie jak błazen to musi być w ukwiale? Otóż nic na siłę. Osobno też są piękne. Jeśli sie dobiorą to dobrze, jeśli nie to też dobrze, widocznie tak miało być. Zrozumcie, że przecież dążymy do tego aby w zbiorniku stworzyć chociażby namiastke świata dla tych zwierząt. Więc jeśli ta cholerna xenia nie chce wejsć na ta szybę którą jej przyznaliśmy, ukwiał świnia śmiał się przenieść z tego miejsca które naszym zdaniem było dla niego najlepsze a te głąby błazenki nie wiedzą że najlepiej im będzie w M2 które im wspaniałomyślnie podarowaliśmy to co robić!!!! Pomóżcie!!! Otóż nie!!! Zwierzęta żyją tak jak dla nich jest najlepiej w danych warunkach, a nasze zachcianki mają w d.... Dajmy im wiec spokój i starajmy się jak najmniej przeszkadzać.

PS. Gdzieś czytałem ze jeśli są małe to można im do szyby przyłożyć foto błazenka w ukwiale - moze wezmą z niego przykład. Tylko czy to nie jest robienie idioty z rybki?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest mysl. Lece szukac fotek i wycinac. A tak na powaznie. Cladiella nie jest zadowolona z towarzystwa blazenkow. Zrobienie krzywdy zwierzakom nie jest moim celem. Jesli nie beda chcialy tego ukwiala to wroca do wiekszego zbiornika a do 160 ltr kupie dwa Clarki i sprobuje z nimi. Jak one mnie zawioda to chyba sam zamieszkam w tym ukwiale.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy ten rodzaj błazenka zamieszkuje ten rodzaj ukwiału. np u GrześkaWo na stronie.


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku mojej radości dzisiaj po trzech dniach czego byłem światkiem osobiście mój błazenek w skoczył do ukwiała:) i obeszło się bez węgla. A co do tych pięknych wypowiedzi humanistycznych na temat jaka to piękna jest natura i nie powinno się w nią ingerować to mam to w nosie ponieważ nigdy bym sobie nie odmówił możliwości oglądania czegoś tak pięknego jak życia błazenka w symbiozie z ukwiałem i albo ukwiał albo błazenek pożegnał by się z moim zbiornikiem aż do skutku nie po to zakładałem morskie żeby cos sobie odmawiać. rah w twoim przypadku to wydaje mi się że to już za długo trwa słyszałem że jeżeli ryba przez dłuższy okres czasu nie ma kontaktu z ukwiałem to traci ten instynkt i jeszcze jedna ważna sprawa jeżeli jest hodowlany błazenk są mniejsze szanse że będzie żył w symbiozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to Ci chciałem nemo powiedzieć. Ma wejsć sam bez żadnych sztuczek i koniec. A jak nie wejdzie to go kijem nie zmusisz. Może zacząłbyś dokładniej czytać?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech szczesciarz. Nie poddam sie. Czytalem, ze blazenki moga zyc w zbiorniku nawet osiemnanascie lat. Jeszcze nie umieram. Kupie duzo wegla. Moze wiec dozyje momentu kiedy blazenki wyciurlaja sie w ukwiale. Jestem bardzo cierpliwy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.