Skocz do zawartości
fal

Nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Moje następny pytanie dotyczy kalkwasera

Czy waszym zdaniem dobre jest podłączenie kalkwasera pod komputer , załączał by się na zasadzie spadającego ph , czyli jeśli w nocy spada ph poniżej minimalnej ustawionej wartości wówczas załącza się kalkwaser.

Dlaczego pytam , tak właśnie mam zrobione w słodkowodnym , tyle że zamiast kalkwasera jest zbiornik z kranówką , ph spada poniżej ustawionej wartości wówczas zalącza się kranówka i leje tak długa ,aż wartość ph się podniesie do wartości ustawionej na komputerze. Sprawdza się to znakomicie , wachania ph są maksymalne 0,05. Woda w zbiorniku jest bardzo stabilna , ryby czują się rewelacyjnie , ale to jest w słodkowodnym , nie mam pojęcia jak by takie rozwiązanie sprawdzało się w morszczyźnie. Nie chcę kombinować i udziwniać , bo z regóły zawsze na tym źle wychodziłem :)

Zbiornik się klei myślę ,że w przyszłym tygodniu będzie już do odbioru , wówczas wstawię kilka fotek :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wcale nie dawaj kalkwasser.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :
Błazenek :

Zależy jaką chcesz mieć grubość ,czy ma być to warstwa dekoracyjna czy raczej DSB

Ma to być warstwa dekoracyjna

5 worków po 9kg.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef,ja mam dwie tunze 6045 i jedna 6025 obieg red dragon

Niepisalem,ze posiadam 100 razy,pomyliles sie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem @sebastian :) sorry. Tak ma Iceberg chyba (pomyłka wynikła z tego, że obaj żyjecie poza granicami Polski - stąd skojarzenie)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy samo Tunze Wavebox jako cyrkulacja wystarczy ?

Z tego tytułu ,że udało mi się atrakcyjnie kupić lampę HQI z T5 i oświetleniem nocnym , moje pytanie jest następując , ile powinny godzin dziennie świecić żarniki HQI a ile same T5.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swietlowki wlaczone przez 13 godzin a zarnik przez 9,5 godziny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Wavebox ? wystarczy do tego zbiornika , czy raczej zastosować 6100 z dwie sztuki ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wavebox wystarczy sam w zbiorniku , czy jeszcze musi być dodatkowa cyrkulacja ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , kiedy wsypać do zbiornika żywy piasek ? Po włożeniu skały , czy może jak zbiornik przejdzie pierwszą inwazję glonów ?

Za podpowiedzi będę wdzięczny


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak chce. Ja zrobiłem to w ten sposób : najpierw skała, później glony a jak akwa :lekko " już się ustabilizowało to wsypałem żywy piasek. Bez piasku wg mnie jest lepiej bo łatwiej czyści się akwa z dytrusu, który leci ze skały. Po wsypaniu piasku nie zauważyłem jakiś strasznych zmian w akwa jeśli chodzi o ponowne dojżewanie czy wysyp glonów, tylko ja nie sypałem piasku aby otrzymać DSB tylko dekoracyjnie ok 3cm.

Grzegorz

ps.fal a jak mają się palety, bo ja nadal nie mogę posolić 450 z tymi pięknymi rybami :(


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie piasek też ma być dekoracyjny , warstwa 3 cm , co do palet to pewnie będę powoli zamykał ten zwierzyniec ze względu na wysokie koszty utrzymania zbiorników a trochę tego mam :-).

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się w mojej głowie następne pytanie , a mianowicie chodzi o skałę , a właściwie o dokładanie nowej skały gdy zbiornik już dojrzewa. Czy zasadnym jest trzymanie nowej skały w zbiorniku powiedzmy kwarantannowym gdzie skała dojrzeje i wtedy wkładać do zbiornika dojrzałego ustabilizowanego ? Chcę uniknąć zachwiania równowagi , docelowo ma być 100 kg , a w chwili obecnej mam 50 kg.

Jeśli moje pytanie jest powiedzmy trochę głupie to proszę o wyrozumiałość.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest zasadne. Warto wtedy mieć zbiornik na skałę, gdzie dajesz bardzo silną cyrkulację i wydajny odpieniacz. Jak się odpieniacz uspokoi tak po miesiącu, to pojedynczo, stopniowo dokładałbym skałę do zbiornika głównego. Poza tym warto wymieniać wodę w tym zbiorniku na tą uzyskaną z podmian w zbiorniku głównym.

Dołożenie nowej nawet tak zwanej odgazowanej skały rozpocznie nowy proces dojrzewania, więc warto przeprowadzić ten cały proces oczyszczenia skały zanim wprowadzi się ją do zbiornika głównego.

Sam kiedyś coś takiego zrobiłem i pamiętam, że "odgazowana" skała miała w sobie masę gnijących stworzeń, a odpieniacz przez miesiąc działał, jak szalony.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz potrzebują w miarę szybką podpowiedź , chciałem zastosować sól AquaCraft jednak jej dostępność na rynku jest zerowa w żadnym sklepie nie można jej dostać od ręki , w związku z tym muszę kupić inną , nie chcę się wpędzić w coś co nie będzie w przyszłości dostępne dlatego proszę o podpowiedź czy :

Preis Mersalz

Tropic Marine

Zależy mi pilnie na odpowiedzi

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo osob uzywa marine environment,ale mysle ze warto by bylo choc raz wyprobowac te sol.Ja tez kupilem z um-um.Chociaz zazwyczaj nie maja na stanie zalatwia to w kilka dni.Dla mnie sol rewelacyjna jezeli chodzi o skladniki.Wada mam nadzieje mojej partii jest zbyt wysokie Mg i Ca. Reszta wzorowa, brak konecznosci uzywania jakis buferow,rozjechanych parametrow, klopotow z PO4,brak jakis niedoborow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem TM pro sol dobrze się miesza ale strasznie niskie miałem Ca reszta bardzo dobra zmieniłem teraz na DD H2Opro+ i niestety wysyp cjano ale parametry o wiele lepsze ale dłużej czeba mieszać no i te cjano które nie koniecznie związane było z wymiana soli ale tak to sobie tłumaczę


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

... i te cjano które nie koniecznie związane było z wymiana soli ale tak to sobie tłumaczę

:(:(:( - tekst miesiąca :):):) Dobrze, że mamy poczucie humoru bo z tymi naszymi solniczkami można czasami zwariować :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czymś trzeba tlumaczyc sobie glupote i pośpiech no i niestosowanie sie do porad bardziej doświadczonych


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sól AquaCraft , mam tylko nadzieję ,że jest warta całego zachodu , bo troszkę musiałem podzwonić , mam też nadzieję ,że nie będzie zadowolona tylko tpsa.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź co to jest , przyjechało do mnie ze skałą myślałem że odejdzie , ale jakoś się trzyma.

89a40f60a23fe01cm.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redox,

dzisiaj podłączyłem iks , skontrolowałem redox wynosi 180 , wartość jest za niska , co to oznacza ? wiem ,że idealny parametr to 300 - 400 , wiem też że można podnieść wartość przez ozonator mieszając wodę w odpieniaczu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

Proszę o podpowiedź co to jest , przyjechało do mnie ze skałą myślałem że odejdzie , ale jakoś się trzyma.

89a40f60a23fe01cm.jpg

bardzo ladna xenia


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.