Skocz do zawartości
vin

Stare akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

witam wlasnie skolowalem akwarium 112 l.

Jest jeden problem jak je doprowadzic do ladu pelno chloru na szybie ze nic nie widac ( moze osad lub kamien )bylo po slodkim. Jak je teraz wysorowac czym zeby nie porysowac, (usunac ten bialy osad..) I jak odkazic zeby zalac mozna bylo bezpiecznie zalac słona woda ?

thx


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten osad to kamień - a przypuszczam że tak właśnie jest - to ocet powinien pomóc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo płyn do zakwaszania wody typu Tropical :(


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mechanicznie druciakiem do garów z nierdzewki....


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup nowe akwarium ,100zł w porównaniu z resztą kosztów to nie tak wielki wydatek a spał będziesz spokojnie.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vin :

[...] pelno chloru na szybie ze nic nie widac [...]

O nie ! W takie teksty to się bawić nie będziemy, zanim coś napiszesz to się zastanów co to znaczy, gdzie postawić znaki interpunkcyjne itp.

Trzeba choć odrobinę szanować czytających.

A chlor na szybie to już pomysł pierwszej klasy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab przesadzasz, nie postawił tylko jednego przecinka. Dodatkowo napisał:

( moze osad lub kamien )
, więc tylko postawił tezę, iż może to być chlor... Wypowiedź jest w miarę czytelna i ja nie widzę problemu, zresztą osoby, które chciały pomóc, już napisały co należy zrobić. Znaleść można znacznie gorsze wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sugestia, że chlor tworzy osad na szybach to szczyt ignorancji. Przecież czegoś na lekcjach chemii w szkole uczą.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :
vin :

[...] pelno chloru na szybie ze nic nie widac [...]

O nie ! W takie teksty to się bawić nie będziemy, zanim coś napiszesz to się zastanów co to znaczy, gdzie postawić znaki interpunkcyjne itp.

Trzeba choć odrobinę szanować czytających.

A chlor na szybie to już pomysł pierwszej klasy.

chlopie wali mnie to i najlepiej nieodpowiadaj na moje posty bo to jest dopiero despotyzm , to nie forum polonistyczne bola ciebie oczy to nie czytaj ani sie nie wypowiadaj(moze mnie w karaju nie ma ponad 10 lat) . Pozatym od dawana na czatach i forum nie pisze sie Ę,Ą,Ź etc. urwales sie z epoki kamienia lupanego, mam takze dla ciebie przykra wiadaomosc "j. polski pisany" umiera smiercia naturalna. Twoje posty nic nie wniosly do tematu sa off topic. do do chloru skad ja mam wiedziec z czego ten osad jest po to forum aby sie zapytac.

Tak dzienkuje za sensowne odpowiedzi ocet pomaga.


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vin

Nie chodzi o literówki - brak ą,ę itd.

Ale o zasadność stwierdzenia że chlor osiada na szybach. To chyba autor ma na myśli, i nie ma się co denerwować :(

Pomyśl nad zakupem nowego akwarium - czasem w takim akwarium które stało dosyć długo bez wody silikon na połączeniach traci swoje właściwości - i może za jakiś czas "puścić" - co nie byłoby przyjemne.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vin :

chlopie wali mnie to i najlepiej nieodpowiadaj na moje posty bo to jest dopiero despotyzm , to nie forum polonistyczne bola ciebie oczy to nie czytaj ani sie nie wypowiadaj(moze mnie w karaju nie ma ponad 10 lat) . Pozatym od dawana na czatach i forum nie pisze sie Ę,Ą,Ź etc. urwales sie z epoki kamienia lupanego, mam takze dla ciebie przykra wiadaomosc "j. polski pisany" umiera smiercia naturalna. Twoje posty nic nie wniosly do tematu sa off topic. do do chloru skad ja mam wiedziec z czego ten osad jest po to forum aby sie zapytac.

Tak dzienkuje za sensowne odpowiedzi ocet pomaga.

Po pierwsze, na tym forum staramy się zachowywać kulturalnie, Ty jak na razie odbiegasz od tego standardu i to znacznie.

Po drugie nie radzę się tak odnosić do innych użytkowników forum, jestem pewien, że będziesz potrzebował jeszcze nie raz naszej pomocy, a jakoś nie widzę ochoty pomagania osobie, która znajomość rozpoczyna od obrażania ludzi.

Po drugie, wbrew temu co napisałeś język polski nie umiera, nadal ceni się zarówno składnię jak i poprawność ortograficzną, i to nie tylko na "forach polonistycznych". Linia obrony, opierająca się na nieobecności w Polsce od ponad 10 lat, nie jest dobrym pomysłem, złośliwie ciśnie się na usta "nie wracaj". Znam wiele osób, które żyją daleko od Polski, a mimo to nie mają problemów z poprawną polszczyzną. Tylko niewielka grupa ludzi, po dwóch tygodniach za granicą, ma problemy i mówi: "w czasie dzisiejszego tripa było beautifully [...]".

Brak znaków diakrytycznych na forach nie jest prawdą, tym właśnie różnią się fora od innych form "pisanych", które dawniej nazywało się IRC-em, a obecnie prze ewoluowało w czaty (tu nigdy nie było problemów z zapisem polskich znaków) oraz listy dyskusyjne (gdzie poprawne skonfigurowanie programu z którego się korzysta także pozwala cieszyć się dostępnością znaków charakterystycznych dla alfabetów narodowych), że posługujemy się na nich pełnym alfabetem.

A o moje oczy się nie musisz martwić, na pewno nie będę sobie ich niszczył by pomóc Ci w problemach jakie na Ciebie czekają. Postaram się również nie wypowiadać w "Twoich wątkach", niestety nie możesz liczyć na pobłażliwość z mojej strony w sprawach merytorycznych, jeśli będziesz pisał bzdury będę Ci je wytykał - taka moja rola i moje prawo. Domyślam się, iż trudno Ci zrozumieć, że błędy w Twoich wypowiedziach mogą przynieść szkodę innym, tym niemniej, musisz na razie mi uwierzyć na słowo, że tak jest.

Przy okazji nie z czasownikami należy pisać osobno (nieodpowiadaj).

Na razie nie jest dobrze na pięć wypowiedzi masz dwie gdzie napisałeś bzdury (drugim jest ten w którym wyliczasz długość świetlówek - na szczęście tam poprawił Cię Smithpl), jedną obraźliwą, jedną z pytaniem i jedną bez wyraźnej treści.

A teraz meritum sprawy, czyli chlor jako osad na ściankach akwarium. Nikt nie wymaga od Ciebie wiedzy z chemii na poziomie szkoły wyższej, tym niemniej nie można być akwarystą morskim i nie mieć choćby podstawowej wiedzy z chemii fizyki czy biologii. Bez podstaw (a za takie uważam wiedzę której braki Ci wytknąłem) będziesz tylko szkodził zwierzętom.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<chlopie wali mnie to i najlepiej nieodpowiadaj na moje posty bo to jest dopiero despotyzm , to nie forum polonistyczne bola ciebie oczy to nie czytaj ani sie nie wypowiadaj>

nie jest to również forum stadionowych chuliganów, a takim językiem sie posługujesz...

<(moze mnie w karaju nie ma ponad 10 lat)>

To pisz na forach swojego kraju, angielskie, niemieckie tam akwarytyka morska ma większe tradycje.

<Pozatym od dawana na czatach i forum nie pisze sie Ę,Ą,Ź etc. urwales sie z epoki kamienia lupanego, mam takze dla ciebie przykra wiadaomosc "j. polski pisany" umiera smiercia naturalna.>

Poza tym, "poza tym" piszę się osobno i nie jest to objaw pochodzenia z epoki kamienia łupanego ale kultury i szacunku dla własnego języka i pozostałych uzytkowników. To pomaga odróżnić człowieka od łysego troglodyty w dresie z blokowej ławki.

Czasem chciałbym żeby dostęp do internetu był reglamentowany, jako kryterium proponuję na przykład co najmniej ocene dostateczną z języka polskiego na świadectwie maturalnym.

Swoją drogą gratuluje "wejścia smoka". 5 postów i obrażasz człowieka, który ma ich 2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab

Zgadzam sie z tym co napisałeś w poprzednich postach w tym temacie, ale z całym szacunkiem - jeżeli wypominasz komuś niedociągnięcia językowe, to powinieneś - oczywiście to moje zdanie - sam świecić przykładem.

Qbab :

<...> Przecież coś na tej chemii w szkole uczą.

Na lekcjach chemii można uczyć kogoś lub czegoś.

I nie jest to bynajmniej złośliwość z mojej strony. Również (podobnie jak Ty) cenię sobie czytanie tekstu napisanego w sposób przyjemny dla oczu, jednakże chciałbym zwrócić Twoją uwagę na zbyt nagłe i - być może - zbyt ostre traktowanie nowych uczestników forum (pomijam już to, w jaki sposób ten człowiek odpowiedział na Twoją reprymendę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz tomolek gdy wyznacznikiem madrosci byly ilosci postow to ok ale tak nie jest. :) No cos a ja gratuluje cieplego przyjecia moze i masz racje zmienie forum. Nie rozumiem tyle sie naprodukowal a nawet nie sprobowal wyjasnil skad ten kamien hehe dobre :).

A tak wogle forum jest dla ludzi ktorzy chca wiedze wymieniac jedni maja wieksza a inni miejsza, w tym momencie jadac czlowikowi ktory prosi o porade sa totalny ignorantem, nie dosc ze nie pomaga to przypierdiela sie do iterpunkcji,

to podaje watpliwosc isnienia forum mi sie wydawalo ze to odpowiednie miejsce do uzupelnienia wiedzy a nie eksperymentowac w domu np: na zwierzetach ale ok jak uwazasz.

p.s wieze ci na slowo ze bledy szkodza innym bo czytaja i utrwalaja


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....kolejna bezsensowna polemika,kolega VIN odczuje konsekwencje swojej wypowiedzi,a ogolnie....? na 25 zalozonych w tej chwili tematow 10 to targowisko.Post taki jak ten to tylko utrata pamieci na serewerze.Jako nowicjusz innym poczatkujacym proponuje poczytac podstawy,nie tylko z kultury,ale pdstawy podstaw.Kazde forum ma swoista spolecznosc,pewne zasady i atmosfere.Zeby byc w miare milo przyjetym warto poczytac cos wczesniej by poznac to wszystko.A co do starych Wyjadaczy.....czasami pytania nowicjuszy zalamuja,wiem bo czasami sam takie zadaje,(pozniej robie sie caly czerwony bo czegos nie doczytalem) ,ale warto tez przypomniec sobie czasy kiedy samemu sie zaczynalo.

Ps. Mi ostatnio spodobalo sie to http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2349

pytanie o glona a teraz TOTM.Szkoda ze lipiec sie konczy ;-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :

Na lekcjach chemii można uczyć kogoś lub czegoś.

masz rację, poprawione


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały osad na szybach powstaje z twardej wody - ten sam co w czajniku czy garnkach.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo strach bedzie pisac na forum,gdyz zamiast odpowiedzi dostaniemy nagany za przecinki i kropki.Gosc piszac o chlorze na szybach pewnie podswiadomie pomyslal ze mozna by ten osad chlorem potraktowac i mamy przyklad klasycznej czynnosci pomylkowej...pierwszy raz widze tez Qbaba tak wscieklego o drobiazg.A mowiac o poprawnej polszczyznie,wole te mniej poprawna ,ale pisana ciekawie i naturalnie...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma-dobre :)muszę przy okazji zapytać Szymona co to ta KABOMBA:D:D:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś Pan nigdy Kabomby ?:) W rzeczy samej - podobna troche do caulerpy hiehiehie


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...chiba,że to o takom caulepe chodzi.Następmom razom jaśniej trza pisać:)_o


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaję, mam dość. Nadszedł czas by ograniczyć swoją obecność na forum, ustąpić miejsca nowym i pełnym zapału.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qubab - szkoda zdrowia na nerwy.

Jak już chcesz ograniczać to ograniczaj - twoje prawo, ale w offtopikowych tematach F1 pisz dalej - ciekawe rzeczy tam prawisz i fajniej się ogląda wyścig poprzedzony dyskusją na forum.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

Ja się poddaję, mam dość. Nadszedł czas by ograniczyć swoją obecność na forum, ustąpić miejsca nowym i pełnym zapału.

i w taki o to sposób Rzym upadł...... Znów nastaną wieki ciemne. Kolejny przykład dlaczego wielkie cywilizacje muszą upaść, a barbarzyństwo triumfuje.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

@qubab - szkoda zdrowia na nerwy.

Jak już chcesz ograniczać to ograniczaj - twoje prawo, ale w offtopikowych tematach F1 pisz dalej - ciekawe rzeczy tam prawisz i fajniej się ogląda wyścig poprzedzony dyskusją na forum.

pozdrawiam

Na F1 dam się jeszcze namówić.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.