Skocz do zawartości
fal

Nitratreductor NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , czy stosowanie tego urządzenia w morskim jest zasadne ? Mam na mysli sprzęt AM Nitratreductor 1000 , przeleciałem całe forum , ale nic na ten temat nie znalazłem. Za podpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda po przejsciu przez nitroreduktor ma odczyn kwasny, a przy morskim zalezy nam na w miare wysokim PH i KH.Moim zdnaiem latwiej jest kontrolowac poziom NO3 niz bawic sie z takim reduktorem


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda po przejsciu przez reaktor wapienny rowniez ma odczyn kwasny a reaktory stosowane sa masowo. Jesli nie uzywasz reaktora wapiennego to nie widze zadnych przeciwskazan. Latwiej kontrolowac PH niz NO3.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będę używał reaktor wapienny , czy w tym wypadku nie mogę już używać nitratredoctora ? W sumie cały czas się zastanawiam , gdybyście zwrócili uwagę na gotowe sytsemy filtracyjne np AM , to można tam zauważyć system reaktora wapiennego , nitratreductora , oraz złoża zraszanego w jednym za strasznie duże pieniądze. Uważacie że ich system filtracyjny jest zły ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

Uważacie że ich system filtracyjny jest zły ?

nie, ale podobne efekty lub nawet lepsze można uzyskać metodami które wymagają mniejszych nakładów finansowych.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.