Skocz do zawartości
TMK

ile płacicie za prąd (wszystko) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłam na wąteko opłatach

no i troche mnie zatkało chyba przewyzszm srednia znacznie, ale to nie akwarium tylko umiłowanie:) swiatła- w romatycznym oswietleniu to moge randkowac do wszelkich innych czynnosci potrzebuję swiatła i to takiego które nie wpedza mnie w depresje.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też sporo płacę 450zł miesięcznie z czego 150zł to koszt utrzymania akwarium


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pamietacie stronke http://www.blum.com.pl/rafa/c_kuar.htm , chyle czoła przed autorem, co prawda dzisiaj trzeba by zaktualizowac stawki za energie i wode etc, ale nadal jest to chyba najlepsze zestawienie składników kosztów posiadania rafy w domu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 290 za miesiac, ale jak poczytałam ze placa 70-80zł to zastanawiam sie siedzą po ciemku?

mieszkanie 60m 3 osoby 2 akwaria :(

PS nie chodzi mi o koszty utrzymania akwarium, chociaz rozumiem ze jak ktos płaci 70 zł miesiecznie to koszt akwa jest znaczacy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja płacę 117pln-150pln/za m-c. 2 akwaria, niegasnące telewizory, radio i komputer. wszystkie bzdetki agd....


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 450 pln na dwa miesiące


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie ok 400 zł, ale dwa akwa 220 literków i 450 :(


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 pln na 2 m-ce ale mocno świece


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350PLN za 2m-ce


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 funtow za 3 miesiace


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150pln na miesiąc , akwa, komp na okrągło i wsio co można wsadzić (a właściwie co żona mogła wsadzić)do kuchni:)

Ale widzę , że od września będzie poprawka w górę bo sąsiadom już przychodzą rachunki o 20-40% większe


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - kup porządną "czołówkę" będziesz świecić tylko tam gdzie trzeba :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... to ja myślałem że płace dużo ale jednak bardzo mało

80zł miesięcznie w akwa 10 godzin 150w światło +około 50w pompy 24/h, tv LCD 42" minimum 6 godzin, laptop 24/h, i tyle ile potrzebuje do życia - czyli nie oszczędzam. na samo akwa wypada około 35zł/miesiąc


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł za 500 l? to trzymasz chyba baniak na biegunie i to są koszty grzania.

Zwykle najwyższe rachunki za prad maja ci którzy ogrzewaja nim mieszkania. nawet gdy są dwie taryfy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :

90 funtow za 3 miesiace

tylko tyle co ty w ciemnosciach mieszkasz czy gaz posiadasz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodziło 330 PLN za miesiąc. Ale po wyrównaniu (co 6 miesięcy mam tzw wyrównanie) wyszło 435 PLN.

Ale w domu mam wszystko na prąd. Dwa komputery które pracują prawie non-stop i często moje dziecko zapomina o wyłączeniu telewizora :(

Oświetlenie akwarium (a to jest najbardziej prądożerne) to 2x150W HQI i 2x54W T5.

Jakieś ponad pół roku temu sobie liczyłem wszystko i uwzględniając koszty energii, koszty przesyłu i to, w jakich godzinach jest pierwsza, a w jakich druga taryfa (mam w domku licznik dwu-taryfowy) wychodziło niewiele ponad 80PLN za samo akwarium miesięcznie. Jak jest teraz - nie wiem. Wcięło mi moje wyliczenia podczas przeinstalowywania komputera i nie chce mi się drugi raz tego robić... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile wychodzilo w moim 500l ale jak w grudniu 2006 sprzedalem akwarium to zrobila sie taka nadplata, ze do wrzesnia tego roku nie musze placic ani za prad ani za wode!


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :
Grzegorz Dyzma :

90 funtow za 3 miesiace

tylko tyle co ty w ciemnosciach mieszkasz czy gaz posiadasz

Albo masz kogos podpietego pod twoj licznik, albo masz prad na karte. Nie mieszkam w ciemnosciach, uzywam zarowek wszedzie energooszczednych, spadek rachunkow przynajmniej o 40%. Zyje normalnie. W domu dwa telewizory, cztery kompy, dwa akwaria.Lodowka,pralka raz dziennie, AGD itp, kuchenka na gaz. Jezeli uzywasz EDF zmien dostawce na Atlantic. EDF nie sprawdza licznikow, tylko przysyla ci sredni rachunek jaki byc moze wyswiecali poprzedni wlasciciele / wynajemcy. Wyrownanie robia jak sie upomnisz i podasz stan licznika.

Czesciej rozmrazaj lodowke, zadbaj o prawidlowa wentylacje, kiedy ogladasz telewizje pomysl ile innych urzadzen chodzi bez powodu.Jest wiele sposobow na zmniejszenie rachunkow za prad bez zmiany stylu zycia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos nie tak kalkulujesz bo wszyscy ktorych znam to placa tyle miesiecznie. Licznikow to praktycznie zadna firma nie sprawdza a jesli chodzi o prad to mialem przyjemnosc z EDF, British Gas, Scotish Power a obecnie NPower. £90 kwartalnie to typowy sredni :(


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Wyspy jakyscie chcieli zmienic operatora to polecam www.theenergyshop.com :(


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja kiedys to liczylem i wychodzi mniej wiecej wielkosc zbiornika /2 czyli jak mam 320 l /2 to do zaplaty mam za sam koszt utrzymania zbiornika mowa o pradzie tylko ok. 150 plz.- za calaosc place 350 plz.-/miesiecznie ale mam na pradzie wszystko . Oczywiscie to jest kalkulacja letnia w zimie trza z ponad 100 dolozyc.. Nie grzeje pradem !


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Simon :

Chyba cos nie tak kalkulujesz bo wszyscy ktorych znam to placa tyle miesiecznie. Licznikow to praktycznie zadna firma nie sprawdza a jesli chodzi o prad to mialem przyjemnosc z EDF, British Gas, Scotish Power a obecnie NPower. &襛90 kwartalnie to typowy sredni :(

2683-img_2075.jpg

No coz pewnie czas trace z tymi zdjeciemi, ale to dla niedowiarkow. Simon jak chcesz to moge Ci podeslac kilka zarowek energooszczebdnych ktore przyszly z oostatnim rachunkiem mimo ze jeszcze poprzedni nie zaplacony :kapelusz

2683-img_2077.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.