Skocz do zawartości
TMK

ile płacicie za prąd (wszystko) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tez dostalem btw to sa te co sie rozgrzewaja tak dlugo jak metahalogeny?

Sprawdz sobie lepiej stan licznika bo do mnie tez przychodzili czasem zczytywac a jak wreszcie sam zadzwonilem, bo dalej przychodzily po jakies £30 miesiecznie (a moje akwa samo wiecej je) to mialem blisko £1500 do wyrownania.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam co miesiac i podaje im logujac sie na stronie, albo dzwonie. Tak samo z gazem. Jak zapomne to przysylaja sredni z trzech ostatnich rachunkow.W zimie oczywiscie rachunki ida do gory, weekendy czesciej spedza sie w domu, dlugie wieczory itd.Simon rozumie ze u Ciebie przy takim akwa, ktore mialem przyjemnosc zobaczen na wlasne oczy, przy takich zarnikach musisz miec rachunek o niebo wyzszy.We fragowum masz 3 razy wiecej swiatla niz ja w glownym.Cyrkulacja u Ciebie pobiera pewnie wiece pradu niz cale moje akwarium. Takie mam rachunki :|


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś ten wątek i przyznam szczerze, że mnie zmroziło. Coś sobie sam powypisywałem i wyliczyłem, a tutaj ludzie piszą, że płacą takie rachunki. Ja rozumiem, że ludzie podawali opłaty za całe gospodarstwo domowe, ale nawet to nie dawało mi spokoju. Zakupiłem watomierz, żeby sprawdzić doświadczanie ile zużywam prądu w samym akwarium. Może komuś się to przyda. Pomiar wykonany był dla wymienionego poniżej sprzętu o mocach znamionowych (napisanych na tabliczkach producenta), bez przerwy przez 30 dni od 1 do 30 czerwca. A oto lista sprzętu jego czasu pracy i mocy:


  • 1.Pompa obiegowa chodząca 24h 50W.
    2.Pompa cyrkulacyjna chodząca 24h 11W.
    3.Pompa cyrkulacyjna chodząca 16h 11W.
    4.Odpieniacz chodzący 16h 18W.
    5.Grzałka 250W (pewnie nie pracowała w czasie pomiarów, ustawiona na 26 stopni C).
    6.Oświetlenie nocne 8h listwa led-ów ok. 5W.
    7.Oświetlenie refugium 24h 9W.
    8.Oświetlenie główne aktyniczne 15h 2x54W.
    9.Oświetlenie dzienne 10h 2x54W.
    10.Oświetlenie dzienne numer 2 3h 2x54W.
    11.Wentylator chłodzący zbiornik poniżej 4W

W sumie wg pomiarów wyszło 4,2 kWh na dobę, czyli 126 kWh na miesiąc.

Dostałem wyliczenie moich kilowatów od mojego dostawcy i potwierdziły się moje wyliczenia z czego jestem bardzo zadowolony :strutin. Może komuś się to przyda do wyliczenia wzrostu miesięcznych opłat za prąd.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za 1 kWh ??

Ja po zliczeniu wszystkich dziwnych opłat [oprócz ceny energii jest opłata za przesył, utrzymanie łącza i jakieś dziwne wymyślone opłaty dodatkowe [chyba z 5] no i oczywiście podatek 22% ] płacę ok 65 groszy.

z obliczeń wychodzi mi że za wszystkie akwaria płacę jakieś 120 zł miesięcznie [z tego co pamiętam]. Oczywiście w lato bo jak doliczę do tego jakieś 500W grzania wody w zimę[choć jak to liczyć skoro nie wiadomo ile grzałki działają??!!] to pewnie wyjdzie z 200 zł,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 >> 40 gr to było rok temu... teraz jest ok 45 gr [dzięki obniżce podatków platformy] plus jeszcze inne opłaty...

żyjemy w Polsce a to kraj miliona ukrytych opłat i podatków...

ciekaw jestem jak jest w uk i innych krajach w których mamy kolegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279820 r.romek.r :

Ile płacicie za 1 kWh ??

Ja po zliczeniu wszystkich dziwnych opłat [oprócz ceny energii jest opłata za przesył, utrzymanie łącza i jakieś dziwne wymyślone opłaty dodatkowe [chyba z 5] no i oczywiście podatek 22% ] płacę ok 65 groszy.

z obliczeń wychodzi mi że za wszystkie akwaria płacę jakieś 120 zł miesięcznie [z tego co pamiętam]. Oczywiście w lato bo jak doliczę do tego jakieś 500W grzania wody w zimę[choć jak to liczyć skoro nie wiadomo ile grzałki działają??!!] to pewnie wyjdzie z 200 zł,..

Śląsk Tauron Polska Energia 182 kWh to 106,56 zł ~= 0,586 zł


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prad lepiej nie patrzyc a najlepiej placic zleceniem poleceniem zaplaty zeby nie mąciło zycia :strutin


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi, po zmianie oświetlenia z HQI + T5 na ledy, rachunki z 800zł (2 miesiące) spadły na 500zł.

Pozdrawiam

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,bylo pytanie jak z pradem w uk,2 akwaria pobor ze swiatlem ok 400w,plus duza plasma,pralka z suszarka,2 komputery,swiatlo itp na niczym specjalnie nie oszczedzam,srednie zuzycie 110 funtow na 3 miesiace jakies 550 zl,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279822 r.romek.r :

35 >> 40 gr to było rok temu... teraz jest ok 45 gr [dzięki obniżce podatków platformy] plus jeszcze inne opłaty...

żyjemy w Polsce a to kraj miliona ukrytych opłat i podatków...

ciekaw jestem jak jest w uk i innych krajach w których mamy kolegów...

Ja płacę 9 pensów za kWh - nPower


450 Malawi

Podchody do solniczki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę około 200 zł. miesięcznie , zobaczę o ile wrosną rachunki teraz (solniczka powstała w tym miesiącu). Chociaż pralka się chechła codziennie, komp non stop, prostownica,suszarka co chwilę - moje maluchy są bezwzględne dla tych urządzeń .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę ok 500 zł miesięcznie za prąd >> lodówka + pralka + "kochana" kuchenka elektryczna [bardzo wygodna i bezpieczna więc musi kosztować...] + komputery + 11 baniaków w tym 2 roślinne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni rachunek 870 z niedopłatą (po remoncie chaty w samym pokoju mam 1000 W oświetlenia + kuhnia elektryczna itp!, hehe, nie trzeba by doświetlać zbiornika).


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zlotych miesiecznie z czego wg moich obliczen (pozyczylem urzadzenie do mierzenia zuzycia w konkretnym gniazdku) na akwaria 210


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch latach temat odzyl, a ja mysle ze pytanie jest troche za ogolne. Kazdy ma inny dom i rodzine styl zycia, weic taka informacja nie ma zadnego odniesienia

Bardziej pomocne wypowiedzi moglyby brzmiec w stylu moj rachunek za energie po zalozeniu akwarium np 400L wzrosl o ....zl

Jezeli chodzi o UK to dostawcow energii i to ktory dla nas bedzie tanszy zalezy od miejsca zamieszkania ilosci zuzywanej energii jak i opcji platnosci. (miesiecznie, kwartalnie, online itp itd) No i zazwyczaj kiedy za kwh licza sobie najmnjiej to za dostawe wiecej niz konkurencja. Generalnie mozna sie pogubic :strutin

Dla posolonych na wyspach

http://www.moneysupermarket.com/utilities/cheaper-gas-electricity.aspx

http://www.uswitch.com/gas-electricity/ppc/energy1/?gclid=CNLKgqzx4KMCFVf-2AodVFsJBA

http://www.gocompare.com/gas-and-electricity/switch/

Ja w Atlanticu place za 1KWH 11,94pensow a dzienna stala oplata to 12,96p

Moj 330 litrowy system zuzywa na dobe 3,2kwh co miesiecznie mnie kosztuje 11,46 funta czyli mniej niz za kino domowe:playing


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279858 Grzegorz Dyzma :

Po dwoch latach temat odzyl, a ja mysle ze pytanie jest troche za ogolne. Kazdy ma inny dom i rodzine styl zycia, weic taka informacja nie ma zadnego odniesienia

Bardziej pomocne wypowiedzi moglyby brzmiec w stylu moj rachunek za energie po zalozeniu akwarium np 400L wzrosl o ....zl

No właśnie dokładnie mi o to chodziło budząc ten temat. Przy czym nie chciałem pisać dokładnie o cenach bo te się zmieniają, ale fakt że to co wyliczyłem w kW-ach przekłada się na dopłatę 180 zł za okres 6 miesięcy (5 miesięcy działa akwarium). W sumie samo akwarium zużywa więcej, ale świadomy tego poczyniłem kilka kroków by zmniejszyć zużycie energii pozostałych urządzeń. Do pełni szczęścia przeprowadzę takie same pomiary w grudniu.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej miarodajne jest jednak skorzystanie w watomierza bo przynajmniej w Warszawie Stoen nie rozlicza się na bieżąco tylko wystawia prognozy na najbliższe pół roku po czym rozlicza się wstecznie (u mnie zazwyczaj musiałem dopłacać).

Ewentualnie można poobserwować rachunki przed startem baniaka i po - pod warunkiem, że porównujemy te same okresy (lato/zima) i nic nie zmienialiśmy w mieszkaniu (np. przejście na żarówki energooszczędne, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja płace 285 euro / miesiąc , a ile z tego idzie na akwarium ? cholera wie ! może te 5 :clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi około 350 zł za 2 miesiące, z czego same akwarium to koszt około 50 zł miesięcznie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, choć pozbyłem się zbiornika, mogę napisać - z całą pewnością za dużo. Ciągle siedzimy z żoną po ciemku, pranie ograniczone do niezbędnego minimum, gotowanie - również (cała kuchnia elektryczna), oświetlenie całe na LED'ach gdzie się dało... I tak czy śmak 480zł co dwa miesiące. Żeby zobrazować, jaką farsą jest sterowanie cenami energii napiszę wprost, co widzę na rachunkach:

rok 2004 - 1 kWh - 0,07zł, opłata przesyłowa 0,04zł/kWh

rok 2007 - 1 kWh - 0,12zł, opłata przesyłowa 0,12zł/kWh

rok 2008 - 1 kWh - 0,18zł, opłata przesyłowa 0,16zł/kWh

rok 2009 - 1 kWh - 0,22zł, opłata przesyłowa 0,23zł/kWh

rok 2010 - 1 kWh - 0,26zł, opłata przesyłowa 0,28zł/kWh

Clou dowcipu - Urząd Regulacji Energetyki dla mojego operatora wyraził zgodę na podwyżki odpowiednio o 22% na rok 2009 i 13% na rok 2010. A mi wychodzi - rok 2009 - 32% i rok 2010 - 20%... ciekawe... Jak to się ma do słynnego koszyka inflacyjnego czy rzeczywistej siły nabywczej Polaków - może przemiliczę, jeśli prąd w UK kosztuje tyle samo w złotówkach... Kraj cudów - ceny z Zachodu, pensje ze Wschodu a ludzie żyją i ciągle nie wyszli z koktajlami Mołotowa na ulice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą koledzy wynika ze w UK prąd kosztuje tyle samo >> 12 pensów za kWh to ok 60 groszy...

Zakład energetyczny jest i zawsze był monopolistą i narzuca sobie ceny jak chce >> a ze rząd mu w tym nie przeszkadza bo to zapewne jedna mafia to jest coraz drożej. A wiadomo ze im droższa energia tym bardziej gospodarka cierpi...

A ludzie ciągle albo nie idą na wybory albo głosują na kłamczuchów z PO-dlizuchów ... Trzeba głosować na kapitalistyczne partie a nie na socjalistyczne molochy z populistycznymi hasłami...

Można jeszcze wyjechać do jakiegoś raju podatkowego np panamy jak cejrowski i siedzieć na plaży pod palmą a 100 metrów dalej przy pomoście hodować spsy w oceanie i zarabiać 1 $ dolara sztukę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie w necie jakie gwarancje zatrudnienia i przywileje socjalne dostali od PIS-u energetycy. Gwarancje zatrudnienia na 10 lat a w przypadku zwolnienia odprawy w wysokości pensji do końca okresu 10-letniego czyli obecnie około 90 pensji. Nie zwalajcie wszystkiego na Tuska bo socjalizm umocnił Kaczyński:tongues


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.