Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Globalne ocieplenie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy patrzac na wasze akwaria przychodza wam do glowy przemyslenia ze kiedys w przyszlosci to co widzicie za szklem to moga byc tylko pozostalosci obecnie ginacej rafy? Zastanawiacie sie czasem glebiej nad skutkami globalnego ocieplenia. Przy takim tempie wzrostu temperatur swiat stanie do gory nogami.Albo juz stoi

Lodowce topnieja, rafy zamieraja, lista ginacych gatunkow zwierzat i roslin powieksza, poziom wod w oceanach sie podnosi,zalwane Tuvalu, Malediwy i wiele innych krajow.Pogoda zwariowana, obszary rolnicze zamieniaja sie w pustynie.

http://biznes.onet.pl/0,1810273,wiadomosci.html

http://agisbau.com/ice.htm

http://www.worldviewofglobalwarming.org/pages/tropics-oceans.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tonace-panstwo-szuka-dla-siebie-nowego-miejsca,wid,10272262,wiadomosc.html?ticaid=1675b

Myslac globalmnie dzialaj lokalnie.Jakie kroki podejmujemy.Przejmujemy sie tym wszystkim walkujemy temat,czy naprawde zmieniamy postawy.

Pytanie do wszystkich.Co robicie na co dzien by zmniejszyc skutki zmian klimatu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic, zyje tak juz od 36 lat , choc nie pale papierosów i nie uzywam dezodorantów i segreguje smieci i zuzywam sporo energi elektrycznej to i tak nic nie zmienie nic nie polepsze, chiny niech usuna ten smog ze swoich miast to juz bedzie czysciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( segregacja smieci, wyobraz sobie ze kazdy moglby segregowac smieci.A ile ludzi to robi?

Mlodsze pokolenie mozna bardziej uczulic bo niestety bedzie im sie zylo co raz trudniej niz nam.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nasze akwaria jak i oromne oceanaria sa wlasnie po to sa zeby uwrazliwic czlowieka,zachwycic pieknem, jest cos co warto chronic. Mysle ze kazdy kto zaklada akwarium bierze pod uwage zuzycie energi i stara sie je ograniczyc. Patrzac na amerykanskie zbiorniki raczej nie mozna tego powiedziec. Nasze hobby i pewnie jak kazde inne nie jast przyczyna katastrof ekologicznych czy zmain klimatu w tak ogromnym stopniu jak przyzwyczajenia, styl zycia, konsumpcjonizm.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile mamy lotniskowcow, nie mam tu na mysli Polski by na razie mamy problem z samolotami na taki lotniskowiec:D,ale sama Ameryka:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat się zmienia, jak i się zmieniał w przeszłości. IMO aktywność człowieka ma tutaj niewielki wpływ.

Zauważcie ile CO2 trafia do atmosfery podczas jednego wybuchu wulkanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zenonem. Zmiany klimatu w historii naszej planety były są i będą, może i mamy na nie wpływ, ale moim zdaniem minimalny. Klimat zmieniał się też przed tysiącami czy tam milionami lat mimo że nie było wtedy ani samochodów, ani elektrowni, ani może nawet ludzi... Bardziej bym się martwił śmieciami i eksploatacją np. lasów tropikalnych niż ocieplaniem się klimatu. A tak z drugiej beczki to możnaby ten temat przenieść do off topica.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, ale zatrwazajace jest tempo w jakim te zmiany nastepuja w ostatnich powiedzmy 200 latach. rafy maja ladnych pare latek na grzbiecie a w ciagu ostatnich 10 lat zaczelo grozic im nagle wyginiecie. i powiedzcie mi jaki ma sens ze europa ustala sobie jakies tak normy emisji, placimy kary, wszyscy trzesa sie nad ochrona srodowiska, jak usa i chiny na to "fajnie, jak wy oszczedzacie to my mozemy 2 razy wiecej smrodzic niz dotychczas". jeden rozpruty tankowiec powoduje w godzine wieksze straty niz roczne oswietlanie baniakow wszystkich akwarystow na swiecie. za plukanie zbiornikow woda morska na srodku oceanu kara jest mniejsza niz zlecenie tego profesjonalnej firmie. wycinamy las tropikalny nie sadzac nic nowego "bo jeszcze go duzo zostalo".dopoki wielcy tego swiata sobie tego nie uswiadomia to my mozemy co najwyzej smieci srgregowac i energooszczednych zarowek uzywac w salonie. usa zaczyna powoli zbierac zniwo swojego syfienia, tyle klesk zywiolowych ich dotknelo w ostatnich latach ze nawet "dabliu" dostrzegl problem. Chinom tez sie dostanie niedlugo od strony matki ziemi to moze sie im oczy tez otworza. smutne jest to, ze cale dziesieciolecia pilowali z uporem maniaka i nie zwazajac na nic te galaz na ktorej siedza a dopiero jak zaczynaja leciec na pysk, zauwazyli ze cos jest nie tak.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Segregacja to w moim miescie mit. Podjezdza smieciara i wszystkie kontenery i tak oproznia jak leci bez wzgledu co zawieraja. Wiec u nas segregacja na sens jedynie ideologiczny. Za to jestem skrzywiony na punkcie oszczedzania energii, place .. 70 zl/2 miesiace :(

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sigreg :

Witam,

Segregacja to w moim miescie mit. Podjezdza smieciara i wszystkie kontenery i tak oproznia jak leci bez wzgledu co zawieraja.

Grzesiek

A zaglądałeś do śmieciary? Wiele osób ma takie wytłumaczenie ze wszystko i tak wrzucają do jednego konteneru ale jak zajrzysz do środka to okazuje sie ze kontener jest przedzielony siatkami i wszystko jest posegregowane.

seb :

Zgadzam się z Zenonem. Zmiany klimatu w historii naszej planety były są i będą, może i mamy na nie wpływ, ale moim zdaniem minimalny. Klimat zmieniał się też przed tysiącami czy tam milionami lat mimo że nie było wtedy ani samochodów, ani elektrowni, ani może nawet ludzi...

No właśnie nie było ludzi a teraz są i to jest podstawowa różnica-to że rafy wyginą oznacza też że zginął gatunki ryb stanowiące podstawę wyżywienia miejscowej ludności. Latwo mowić ze nic sie nie da zrobić podczas gdy sami nie odczuwamy zmian na co dzień, co innego gdyby Ci dom zalał ocean...


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ciekawy temat. A w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" jest artykuł o tym jak to kraje Ameryki Południowej wycinają w pień lasy deszczowe. Podobno cała amazonia zachodnia leży na ropie więc te wszystkie rządy juz ogłosiły przetargi na działki dla wielkich koncernow naftowych, a jak ich znam napewno sobie poradzą z wyrębem:D. Ale jest światełko w tunelu moi przyjaciele, otóż Ekwador poszedł po rozum do głowy i ogłosil że swoich działk nie sprzeda...no pod warunkiem że co roku dostanie rekompensatę 350mln dolców od wspólnoty międzynarodowej.

pozdrawiam akwamaniaków...tylko my tu jeszcze o środowisko dbamy. I tak trzymać:(


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś lionfish, chodziło mi o to że nie było ludzi, a zmiany klimatyczne miały miejsce.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wypowiem może nie jest związane to z klimatem ale mam sąsiada debila mieszkam na pięknym osiedlu nie chwaląc sie mamy prywatny parking no i na tym parkingu jest studzienka do której woda deszczowa wpływa a ten debil sąsiad wymieniał olej przy samochodzie i stary prosto do studzienki wlal, na pytanie co robi odpowiedział spierd... Nie twoja sprawa tak mnie wkurzył ze zadzwoniłem na policję a ona była normalnie za 5 min. Ze strażą pozarna no i dostał kolegium na 5000funtow

A mówią że anglicy to wychowany naród


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oni sami o sobie tak mówią, bo w europie mają już opinię wyrobioną...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja taż mam o nich opinie wyrobiona choć tyle ze prawo tutaj nie pszychyla się takim jak oni i każe sorowo za takie czyny


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

...wymieniał olej przy samochodzie i stary prosto do studzienki wlal, na pytanie co robi odpowiedział spierd... Nie twoja sprawa tak mnie wkurzył ze zadzwoniłem na policję a ona była normalnie za 5 min. Ze strażą pozarna no i dostał kolegium na 5000funtow

A mówią że anglicy to wychowany naród

Policja sama też nieczęsto reaguje, jeśli nie ma zaleceń z 'centrali'. Niedaleko mojego mieszkania w Bristolu (byłego) DVLA założyło blokadę - na drugi dzień auto jeżdziło. Starszy człowiek mieszkający niedaleko powiedział, że właściciele przez około 6 godzin małą piłką 'zdjęli' blokadę - a policja przejeżdża tą ulicą 4-5 razy/h. Mała szansa, że nie zauważyli. Takich przypadków znam więcej, bo całe dnie spędzam 'na ulicy'. Niech każdy zacznie od siebie.

NB. Jeśli masz dostęp do dzisiejszego METRO to na pierwszej stronie kolejny przykład z Bristolu (powinno być to samo, rejonizacja jest chyba tylko w reklamach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.