Skocz do zawartości
Magda.G

Akwa 200l rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciała bym zapytać szanowne grono morszczaków czy lepszym rozwiązaniem będzie akwarium z panelem czy też z sumpem.

Jak sądzę panel nie jest zły ale sump chyba daje większe mozliwośi.Czekam na opinie ekspertów.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ekspertem nie jestem , ale sam wybrałem sumpa do swojego baniaczka:)

A to dlatego , że i wygodniej grzebać coś w technicznych sprawach , a i sprzęt jest gdzie ukryć , a i zbiornik na dolewkę zrobiony mam z kawałka sumpa, a także , na koniec to , ze im więcej wody w systemie to i łatwiej równowagę utrzymać :(

Ale chyba najważniejszą zaletą jest to , że nie tracisz w akwarium tej szerokości, co ma ogromne , jak dla mnie estetyczne znaczenie.

Ot taka odpowiedź początkującego:waving


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna akwarystka :love serdecznie witamy :( i na dodatek z Tarnowa, jestes pierwsza. Witaj na Nano-Reef. Jezeli chodzi o Twojego pierwszego posta odnosnie sklepu niestety w naszym Tarnowku nie ma nic.Jest co prawda jest jeden sklep z akwarystyczny na Krakowskiej w ktorym jest akwarium morskie,ale niestety asortyment bardzo uboki,ceny kosmos a wlasciciel nie wie co to jest np RowaPhos, wiec nie polecam. Za to w Krakowie jest kilka sklepow mysle ze koledzy z Krakowa napewno dadza namiar, albo znajdziesz w sieci.

Jezeli chodzi o Twoj drugi post to idziesz w dobrym kierunku.jest wiele zbiornikow z panelem,ale sump to mnostwo mozliwosci i same zalety.Przeczytaj caly dzial dla nowicjuszy.Jest tego troche, ale to sprawa niezbedna przed posoleniem

Sump to wiecej wody w obiegu, mozliwosc zorganizowania refugium, naprawde dobrej filtracji, miejsce na zamontowanie wszystkiego co potrzebne do prowazenia zbiornika.Z sumpem o wiele latwiej prowadizc akwarium.

PS.pozdrawiam :( Moze przy okazji kiedys jakas kawa?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i ja mieszkałem nidaleko tarnowa (brzesko)

A co do akwarium zdecydowanie z sumpem cały sprzęt tam schowasz a i w przyszłości większe możliwości rozbudowy systemu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za miłe słowa koledzy :)faktycznie chyba zdecyduję się na rozwiązanie z sumpem:)

Faktycznie sklep na Krakowskiej odwiedziłam dzisiaj i faktycznie nie wyglada to za rewelacyjnie ceny wysokie nawet bardzo-chociaż nic nie ma.....hm zastanawia mnie fakt gdzie zniknął mój post z kategori ogólnej ze znalezioną firmą z tarnowa :(rozumię że konkurencja konkurencją ale żeby od razu usówać posty,nie ładnie.

PS.Grzegorzu powiem Ci miedzy nami że rozmawiałam z właścicielami "owej firmy"i muszę stwierdzić iz zrobili na mnie badzo dobre wrażenie co do reszty aspektów nie będę rozwijała tematu bo zaraz bedzie że robię komuś reklame:)

Pozdrawiam serdecznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda wpadnij do mnie albo do Jarka to Ci powiemy co i jak. Jarek ma fajnie rozwiazanego sumpa. Napisz do mnie na pw to sie jakos umowimy. Twoj post w temacie ogolnym jest nadal ale napisze CI jeszcze raz ze kolega Rufio ma sklep w Moscicach http://ocean-life.pl/ . Mozesz tez udac sie do Krakowa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(

Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.